Top hledané
Výsledky (0)
Dům na adrese 17. listopadu 2, Praha 1 je stále v rekonstrukci. Nachází se zde hlavní budova Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Rekonstrukce bude trvat pravděpodobně do listopadu 2017, na kdy se plánuje luxusní znovuotevření. Mělo by dojít k otevření 2 výstav a jedné části stálé expozice.

Uměleckoprůmyslové museum v Praze stále v rekonstrukci

Eva Ledecká
20. října 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Z výstavy Český kubismus

Po dobu rekonstrukce však museum nabízí expozice v jiných budovách. Jednou z nich je výstava Český kubismus v Domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu, která zde bude do konce roku 2017.

Z výstavy Zdeňka Voženílka
Schodiště v budově UPM
Budova UPM

Výstavy po dobu rekonstrukce

12. října začala v Domě U Černé Matky Boží také luxusní výstava s názvem Lekce z karikatury – kubismus, která potrvá do 12. února 2017. V Galerii Josefa Sudka vznikla pod záštitou Uměleckoprůmyslového musea výstava fotografií architektury Zdeňka Voženílka. Jedná se o jedinečný průřez růstu Prahy na svých okrajových částech. Výstava potrvá do 15.1.2017.

Byt na prodej Praha 5 - 36m
Byt na prodej Praha 5 - 36m, Praha 5

Luxusní budova Uměleckoprůmyslového musea

Jedná se o architektonickou památku, ve které dochází k postupné obnově. Je to dvoupodlažní dům v renezančním stylu z let 1897-1899, který byl navržen architektem Josefem Schulzem. Má zdobenou fasádu a členitou střechu. Vestibul budovy je obohacen štukovou výzdobou a knihovna, která je zde taktéž umístěna (v současné době však též nepřístupná), je vybavena luxusními barokními skříněmi přivezenými z klášterní knihovny v Benešově. Je považovaná za jednu z nejkrásnějších čítáren v Praze.

Podél schodiště najdete luxusně malovaná okna a v prvním patře, ve Votivním sálu, malované stěny i strop. To vše bude příští rok znovu otevřeno a my se budeme moci opět kochat touto krásnou ojedinělou výzdobou budovy Uměleckoprůmyslového muzea.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze