Top hledané
Výsledky (0)
„Umění je zvláštní a krásné tím, že se v něm nedá klamat.“ A.P.Čechov

UMĚNÍ PRAHA

Tereza Janatová
01. července 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
UMĚNÍ PRAHA

Poznejte krásy umění v hlavním městě Praze. Umění Praha vám nabízí nekonečné možností akcí vysoké umělecké úrovně.

Poznejte i vy krásy umění, ze kterého můžete čerpat energii do nekonečna. Ať už toužíte po opeře, milujete koncerty v kostelech nebo vás zajímají výstavy obrazů, umění Praha vám dopřeje to pravé potěšení z kulturního zážitku.

V Praze najdete kousek umění na každém kroku. Umění Praha nabízí bohatý výběr výstavních prostor, muzeí i galerií. Ať už se zajímáte o antické umění nebo preferujete postmodernu, každý si zde najde to své. Umění Praha však není jen synonymem vizuálního umění, ale můžete navštívit úžasné koncertní sály Rudolfína, Státní operu nebo Národní divadlo. Za zmínku jistě stojí i koncerty vážné hudby, klavírní recitály nebo jazzové kluby. Na milovníky součastného umění pak čeká DOX centrum.

OBRAZÁRNA PRAŽSKÉHO HRADU

Tato stálá expozice nabízí svým návštěvníkům výběr těch nejkvalitnějších obrazů, které jsou majetkem Pražského hradu. Tato obrazárna se vyrovná i těm nejvýznamnějším evropským kolekcím umění.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

NÁRODNÍ GALERIE

Národní galerie v Praze je státní organizace spravující největší sbírku výtvarného umění v České republice. Na výstavě si můžete prohlédnout malířská, sochařská i grafická díla domácího i cizího umění.

SCHWARZENBERSKÝ PALÁC

Tento palác se nachází na Hradčanském náměstí a můžete zde vidět stálou expozici s názvem Baroko v Čechách. Jsou zde prezentovány sochařské exponáty i ukázky barokního a renesančního malířství na území Koruny české.

CENTRUM SOUŠÁSTNÉHO UMĚNÍ DOX

Najdete zde výstavy předních českých i světových umělců, které jsou prezentovány v ojedinělém multifunkčním prostoru, který se zařadil mezi nejzajímavější architektonické projekty posledních deseti let. Akce, kterých se zde můžete zúčastnit, zahrnují přednášky, komentované prohlídky, vzdělávací programy a mnoho dalšího.

Kromě stálých expozic v Praze můžete vyrazit také za uměním, které se zde ohřeje jen chvíli. Mnoho zajímavých akcí a dočasných expozic připravuje Museum kampa, Národní galerie i Valdštejnská jízdárna.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze