Top hledané
Výsledky (0)
Výtvarné umění, filmy i hudbu: to vše nabízí Praha v lednu. Vstupte s novým rokem do světa kultury. Přinášíme několik luxusních tipů.

Umění v Praze: naše tipy na lednové kulturní obohacení

Eva Ledecká
02. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Americká grafika tří století ve Veletržním paláci 

Už jen do 8. ledna budete moci obdivovat grafickou tvorbu amerických autorů jako je John Simon, James McNeill Whistler, Fanny Palmer, Mary Cassatt, Winslow Homer, George Bellows, Jackson Pollock, Roy Lichtenstein, Andy Warhol, nebo Jasper Johns.

Jejich luxusní díla a výstava Americká grafika tří století pochází z National Gallery of Art ve Washingtonu a mapuje historii a kulturu severní Ameriky od 18. století po současnost. Pokud jste kvůli přípravám na Vánoce návštěvu Veletržního paláce odkládali, máte tak poslední možnost.

Díla Milana Housera v Dvorak Sec Contemporary

Výstava s názvem Pictura naturans představuje luxusní umění Milana Housera, který se věnuje abstraktní malbě míchající se s prostorovou tvorbou. Jeho díla najdete ve státních a soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí. Jeho obrazy, které můžete spatřit do 24. ledna v galerii Dvorak Sec Contemporary, vznikly opakovaným naléváním a schnutím laku, čímž dochází k zajímavým barevným fúzím.

Juergen Teller v Rudolfinu 

Jeden ze světově nejžádanějších současných fotografů, Juergen Teller, tvoří jedinečné fotografie na pomezí komerčnosti a umění. Přijměte pozvání na jeho výstavu Enjoy your life!, kde si mimo jiné můžete prohlédnout legendární fotografie skupiny Nirvana a unikátní záběry Curta Cobaina, kterými byl začátkem 90 let fotograf proslaven. Výstava potrvá do 19. března.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Jaké novinky vstoupí do kin?

V lednu se můžete těšit na minimálně 2 zajímavé premiéry. Na plátnech kin se objeví velkolepý luxusní akční fantasy snímek Velká čánská zeď. Hlavní roli si v něm zahraje Matt Damon jako žoldák, který přijíždí na Dálný východ získat tajemství střelného prachu, čímž se stane aktérem mimořádně nebezpečné mise.

Opakem akčního dobrodružného filmu je snímek Paterson, který vypráví o romanticky založeném řidiči autobusu, který skládá básně. Jeho život je každý den stejný na rozdíl od života jeho milující ženy Laury. Film je příběhem každodenních porážek, vítězství a krásy, kterou můžeme najít v těch nejmenších detailech.

Green Day a Harry Potter v pražských arénách

V pražské Tipsport Aréně představí americká kapela Green Day svou novou desku a zahraje také své staré hity. Do České republiky se vrací 22. ledna po 7 letech a fanoušci se tak jistě mají na co těšit.

Hudbu z filmu Harry Potter a kámen mudrců zahraje Český národní symfonický orchestr živě 28. 1. v O2 Aréně jako doprovod k filmu, promítaném na velkém plátně. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat jedinečnáý luxusní zážitek ze sledování filmu s živou hudbou.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze