Top hledané
Výsledky (0)
Prosinec bývá měsícem plným shonu. Najít si chvilku na kulturu je však luxus, který si může dovolit každý z nás. Naše prosincové tipy se nesou v duchu karikatury, fotografií a koncertů vážné hudby.

Umění v Praze: naše tipy na prosincové kulturní obohacení

Eva Ledecká
30. listopadu 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Abdul Raheem Yassir - karikatura

Arabský svět v kartikatuře

Z luxusních galerií vybíráme výstavu v centru současného umění DOX, kde budou až do 16. 1. 2017 ke shlédnutí karikatury 3 významných arabských karikaturistů. V jejich dílech se odráží každodenní život a dění neklidného regionu, kam spadá severní Afrika a Blízký východ.

Přes své karikatury oslovují na internetu a v místních periodikách uměleckou formou široké publikum, které jinak o politickou scénu jeví pramalý zájem. Výstava má název Linie Svobody a vystavující jsou: Abdul Raheem Yassira z Iráku, Nadia Khiarii z Tuniska a Khalid Albaiha ze Súdánu.

Rok 2016 ve fotografiích

Až se půjdete podívat na vánoční strom na Staroměstské náměstí, navštivte Staroměstskou radnici, kde do konce ledna příštího roku již tradičně zaujme místo prestižní fotografická soutěž Czech Press Photo, která ma za sebou už 21 ročníků. Můžete shlédnout díla fotografů, kteří přináší svědectví ze života v uplynulém roce. Výstava tak slouží jako zajímavé a jedinečné ohlédnutí za posledními 364 dny. Představí se 460 fotografií, uvidíte vítězné snímky i práce nominovaných fotografů.

Filmové hvězdy v luxusním hledáčku Sama Shawa

Fotografie trochu z jiného soudku přináší i Galerie hlavního města Prahy. Ta vás zve do Domu fotografie, kde si můžete prohlédnout jedinečné snímky hereckých celebrit 20. století. Sam Shaw je jeden z nejvýznamnějších fotografů minulého století, který cestoval po USA a na svůj fotoaparát zachycoval obyčejný život Američanů. Jeho životní cesta ho však zavedla k filmu, kde se proslavil tím, že pořizoval luxusní fotografie slavných hvězd, z nichž některé se staly legendárními. Například ta s Marylin Monroe se svojí rozverně rozevlátou sukní.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Vánoce v českém barokním skvostu

Prosinec přináší luxusní hudbu. Krásné tóny vážné hudby do snad nejkrásnější barokní stavby v České republice, chrámu sv. Mikuláše. Koncerty v kostele sv Mikuláše se konají 4., 10. a 11.12.. Vánoční koncerty si můžete poslechnout na první a druhý svátek vánoční od 17:00 do 18:00 hodin.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Galerie hlavního města Prahy
Revoluční 1006/5 Praha Česká republika
+420 222 310 489