Top hledané
Výsledky (0)
Kavárna secesního hotelu přímo naproti Opery Garnier vám nabídne mnohem více než jen šálek lahodné kávy. Usaďte se a vnímejte atmosféru starých časů mísících se s moderním světem kolem sebe. Vítejte v jedné z nejluxusnějších kaváren v Paříži.

Umění žít: Café de la Paix v Paříži

Eva Ledecká
08. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Le Café de la Paix je nejznámější a nejvyhlášenější kavárnou v Paříži, která svým hostům přináší luxusní zážitky. Nachází se nedaleko královského náměstí Place Vendôme v přízemí secesního hotelu InterContinental le Grand Hotel (dřívější Hotel de la Paix) a nabízí nádherný výhled na Operu Garnier.

Le Café de la Paix: ikonická pařížská kavárna

Architektem budovy je Charles Garnier, který byl také hlavním architektem blízkého operního domu.

Kavárna funguje od roku 1862 a vždy byla místem setkávání slavných osobností, významných umělců a literátů své doby. Častým hostem býval například Émile Zola, Guy de Maupassant nebo Oscar Wild. V roce 1896 se v mezipatře konaly filmové projekce. Vstupné tehdy stálo jeden frank a promítalo se od 20:00 do půlnoci. Luxusné kavárna se také stala inspirací různým umělcům. Proslulý byl Antoine Blanchard, na jehož obrazech často můžeme spatřit Café de la Paix a její okolí. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

V roce 1975 byla celá budova prohlášena za historickou památku, čímž ještě více stoupla na významu a každoročně láká velké množství návštěvníků z celého světa. Před 13 lety prošla kavárna kompletní rekonstrukcí. Původní zahradní dekorace byla odstraněna, čímž prostor začal více dýchat, avšak svou historickou luxusní atmosféru kavárna rozhodně neztratila.

Romantika Paříže podtržená luxusem

Pohodlně se posadit můžete v kryté nebo venkovní terase. Vysoká gastronomie nabízí rychlé menší občerstvení po celý den a v neděli si můžete zajít na vynikající brunch.

O luxusní interiér a jedinečnou atmosféru tohoto dnes již legendárního podniku byste se při své procházce romantickou Paříží určitě neměli nechat ochudit.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Café de la Paix
5, place de l'Opéra 75009 Paris France
+33 1 40 07 36 36