Top hledané
Výsledky (0)
Významná výstava, která se koná při příležitosti 70. výročí značky, představuje rozsáhlou luxusní sbírku vozů Ferrari. Přijďte do londýnského Design Musea a prohlédněte si 70 let vášně a neuvěřitelného příběhu, který začala parta automobilových nadšenců a hlavně zručných mechaniků a designerů.

„Under your skin“: Výstava vozů Ferrari, Design Museum, Londýn (do 15.4.2018)

Mgr. Jana Höger
26. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
"Under your skin", Výstava v Londýně

"Závodní auta nejsou ani krásná, ani ošklivá. Stávají se krásnými, když vyhrají. " Enzo Ferrari     

Designové muzeum v Londýně otevřelo dveře veřejnosti, abychom si všichni mohli taky prohlédnout specializované exponáty, převážně zapůjčené z muzea vozů Ferrari v italském městě Maranello,

Luxusní výstava Ferrari s názvem „Pod kůži“ představuje velkou sbírku 70 klasických i současných vozů Ferrari, stopuje celý vývoj značky a zejména jeho estetické krásy od prvního až po poslední model. Neskutečná auta mají hodnotu 140 milionů liber. Pohádková cena, že?

Výstava „Pod kůží“ a jeho „Svatý grál“

Jaká krásná vozidla stojí za zhlédnutí? Jednoznačně Ferrari F1-2000 a Ferrari F1-2000 a Sir GT Sterling Moss 250 GT Berlinetta passo corto. Kromě luxusních aut jsou k vidění i exponáty zahrnující originální náčrtky, skicy modelů, ručně psané dopisy samotného Enzo Ferrari a trofeje získané z četných závodních disciplín. Samostatně vystavené motory působí jako futuristické sochy. Návštěvníci dostanou také šanci prohlédnout si fotografie slavných celebrit, které vlastnily tato krásná auta (Miles Davis, Clint Eastwood, Peter Sellers, Sammy Davis Jr a Brigitte Bardot) a přiblížit se aspoň imaginárně k nejslavnějšímu jezdci stáje Ferrari Michaelovi Schumacherovi.

Za svatý grál je považováno luxusní Ferrari 250 GTO. Název je odvozen z objemu každého válce, GTO znamená Gran Turismo Omologato (italsky „homologovaný pro závody GT“), jenž patří k nejcennějším sběratelským kouskům. Jeho hodnota dosahuje ceny 100 milionu korun. Přáli byste si takové auto vlastnit?

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Zakladatel Designového muzea Terence Conran se vyjádřil k výstavě takto:

„Není to všechno o oslavě moci značky, tato výstava je vážným pokusem pochopit, co dělá Ferrari zvláštní z hlediska designu. Myslím, že mluvím jménem milionů ambiciózních lidí všech věkových kategorií, když řeknu, že jsme alespoň jednou snili o tom, že vlastníme Ferrari. Samotná značka se stala celosvětovým symbolem designového úspěchu, ať už se jedná o jejich silniční modely nebo automobily Grand Prix.“

Tato luxusní výstava se vám určitě vryje pod kůži!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
The Design Museum, Londýn
224 - 238 Kensington High Street London W8 6AG
+44 20 3862 5900