Top hledané
Výsledky (0)
Ateliér módní tvorby UMPRUM navazuje na svůj úspěch s projektem Power of Identity. Nyní přichází s jeho druhou částí. Ta oslavuje národní kulturu a umění s ohledem na výročí sta let od založení samostatného Československa.

UMPRUM předvedla na MBPFW kolekci spojenou s oslavou národní identity

Mgr. Jana Höger
02. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
UMPRUM kolekce SS19

Z módního mola

Kdo miluje minimalismus a extravaganci, přišel si na své. Stane se luxusní polštář součástí našeho oděvu? Představte si polštář na zádech spojený s vestou. Záměrem zřejmě bylo imitovat batůžek na zádech. Výhodou je, že si můžete snadno, kdekoli ustlat, lépe řečeno odpočinout. Modely obsahovaly asymetrické minimalistické tvary či kusy látky, které vypadaly, jako by byly ledabyle obléknuty a nezakrývaly mnohé části těla. 

Zajímavým počinem byly návleky zahalující a zároveň suplující boty, které vypadaly moderně a velice kompaktně.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Mgr. Jana Höger
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Mgr. Jana Höger

Vyčnívat z davu

Jestli si libujete v oblečení, ve kterém nejste k přehlédnutí, budou se vám zajisté líbit neuvěřitelně řasená nabíraná sáčka, kabáty, šaty i s třásněmi. Neubráním se srovnání s Droběnou z Popelky v modernějším pojetí, protože to bylo první, co mě v tom okamžiku napadlo. Maximálně výrazné! Každý si vás všimne a rozhodně budete vyčnívat z davu.

Pokud se nebojíte ukázat více své kůže, dlouhý vlající jemný průsvitný materiál jako pavučinka s drobnými flitry odrážející paprsky světla, nebo transparentní plast, může být vaší volbou. Jen pozor, co si vezmete pod něj.

Krátké představení UMPRUM

Prestižní Ateliér Módní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze vychovává od svého založení v roce 1949 elitu české luxusní módní scény. V současné době pod vedením M.A. Pavla Ivančice je kladen důraz především na podporu rozvoje studentů jako komplexních profesionálních osobností se silnou individuální návrhářskou identitou.

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10
Mgr. Jana Höger

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Příjemné překvapení prvního dne fashion weeku!

Hned z kraje musím říct, že jsem velice ráda za to, jak módu vnímá moje generace, která jednou převezme hlavní otěže na tom našem módním českém písečku (a možná i dál ve světě). Už na první pohled je znát, že lidi z UMPRUM dobře ví, jak si pohrát s myslí svého potenciálního zákazníka. Tedy, jak skloubit praktickou slušivou módu s naprosto neřízenou extravagancí. Ano, je to překvapivé, ale kupodivu to JDE!

Na první dobrou mě zaujaly šaty poskládané z pevnějšího plátna, které jsou promyšleně uchycené za krk jakýmsi elegantním provázkem. K tomu dokonale ladící pantoflíčky, jemný make-up a uhlazené vlasy. Perfektní záležitost na procházky po kolonádě Francouzské riviéry. BRAVO!

Pochopitelně zde máme i halus například v podobě zakuklených dlouhých šatů připomínajících použitou ruličku od toaletního papíru. Jistě zde šlo určitě jen o to, jak zaujmout přítomné hosty, ale co, mě to třeba docela pobavilo.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
UMPRUM
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze náměstí Jana Palacha 80 116 93 Praha 1
+420 251 098 111