Top hledané
Výsledky (0)
Arabský plnokrevník, anglický plnokrevník, Appaloosa, Mustang nebo Andaluský kůň. Řeč je o nejznámějších světových luxusních plemenech koní. Rádi pozorujete svět z koňského sedla? My ano.

Ušlechtilá světová plemena koní: Která jsou podle vás „top“?

Mgr. Jana Höger
07. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Mustang

„Počátek“ a vzor všech koní?

Takovou poctu si jedině zaslouží Arabský kůň. Arabský kůň je bezpochyby nejkrásnější ze všech koní, je také nejstarší a nejčistější ze všech plemen. Starostlivě byl šlechtěn tisíce let.

Hrál významnou roli při vývoji většiny známých plemen. Nemůžeme mu upřít živost, zdraví, inteligenci a krásu, které vtisknul dalším následovníkům. Jeho rodokmen je dokumentován od 7. století n. l. a po celou tu dobu byl chov přísně výběrový, bez přikřížení. Nezbývá než jen dodat luxusní koníček. Může vám vyjít i na 500.000 Kč.

Špetka historie pokračuje. Anglický plnokrevník jako vynikající dostihový kůň

Anglický plnokrevník byl vyšlechtěn v 17. a 18. století v Anglii k uspokojení vášně šlechty a králů pro koňské dostihy. V Anglii byli závodní koně odedávna velmi oblíbení. Tento luxusní kůň je nejrychlejší kůň na světě, vyniká svou stavbou těla a velkou výkonností. Od arabského plnokrevníka se liší rovným profilem, výrazným kohoutkem, ale i silným hřbetem a nápadně dlouhou, šikmou lopatkou. Cena dostihových koní průměrně 300.000 - 400.000 Kč.

Appaloosa - divokost a tvrdošíjnost je mu vlastní

Toto plemeno koní vyšlechtěné v Severní Americe je původem ze Španělska a patří mezi teplokrevníky. Plemeno vzniklo díky indiánům z kmene Nez-Percé, kteří jako první indiánský kmen zahájili jejich chov již v 16. století a v 18. století již měli velká stáda prvotřídních koní. Plemeno je známé svou tvrdostí, ovladatelností a učenlivostí. Původně to byl kůň jezdecký, nyní je velmi všestranný. Typickým znakem těchto koní jsou výrazné oči s dobře viditelným bělmem kolem duhovky. Appaloosu můžete koupit za 70 tisíc, ale třeba i 200 tisíc Kč, je to různé.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Luxusní Mustang – volně žijící plemeno Severní Ameriky. Jsou to „posvátná zvířata“?

Tito koně nejsou původními čtyřnohými zvířaty prohánějícími se Amerikou, jsou to potomci zdivočelých koní španělských kolonistů. První zprávy o mustanzích jsme získali ze 16. století, dokonce američtí Indiáni je zpočátku pokládali za posvátná zvířata. Mustang se počátkem 20. století stal jedním z amerických symbolů. Stát Nevada je má na mincích a název „Mustang“ se hojně využívá. Netřeba chodit daleko, automobily či letadla nesou toto pojmenování. Cena koně například Kiger-Mustang činí 1,5 - 3 tisíce dolarů. 

Luxusní jízdě na těchto koních se nebráníme!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze