Top hledané
Výsledky (0)
Vývojáři z Česka už někoklirát ohromili svět

České hry vydělávají ve světě miliardy. Tohle jsou ty nejúspěšnější!

05. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Beat Saber je nejúspěšnější hra pro virtuální realitu

Zlaté české ručičky už ve světě dosáhly nesčetně úspěchů. V posledních letech se jim ale daří také v oblasti, kde byste to možná nečekali – v programování počítačových her. Milionové prodeje ukazují, že v této dovednosti patří Češi ke světové špičce.

Přestože čeští programátoři a vývojáři her nemají v Česku žádnou podporu od státu, daří se jejich výtvorům ve světě naprosto neuvěřitelně. Hned několik titulů už bořilo žebříčky prodejů a získalo si desítky milionů fanoušků. Každý rok lidé za české hry utratí neuvěřitelné tři miliardy korun.

Beat Saber

Toto je naprostý fenomén posledního roku. Dva Slováci a jeden Čech vytvořili unikátní hru pro virtuální realitu, ve které v rytmu hudby sekáte světelnými meči do letících kostek a získáváte za to body. Jde o suverénně nejúspěšnější hru ve virtuální realitě, která prodává miliony kusů a spolupracují s ní i úspěšné kapely jako Green Day nebo Imagine Dragons. Nedávno dokonce toto herní studio Beat Games koupil Facebook a jde tak o největší úspěch na poli českých her. Vše je navíc na úplném začátku, protože jakmile zlevní brýle pro virtuální reslitu, dá se čekat, že zájem o hru ještě raketově poroste.

Otevřít v galerii (5)
Beat Saber
Beat SaberZdroj: Steam
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Kingdom Come: Deliverance

Hra z dílny úspěšného studia Warhose se odehrává v českých zemích v době vlády Václava IV. a její vývoj stál několik stovek milionů korun. Investice se ale bohatě vrátila, protože jen za první rok od vydání se prodaly dva miliony kopií. Jde o hru s unikátní grafikou a rozsáhlým světem, ve kterém se můžete volně pohybovat na koni. Jde o herní úspěch, kterého si všiml celý svět.

Otevřít v galerii (5)
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: DeliveranceZdroj: Steam

Mafia

Fenomenální hra vznikla už v roce 2002 a od té doby vyšla další dvě pokračování. První díl byl ale zdaleka nejlepší, protože na svou dobu nabídl přelomovou grafiku a úžasný příběh plný napětí a zvratů. Tehdy malé české vývojářské studio se tím proslavilo po celém světě a o jeho koupi projevily zájem velké produkční firmy. V Česku postavy ve hře nadabovali známí herci jako Marek Vašut nebo Petr Rychlý. Celkem se Mafie prodalo přes pět milionů kusů. A třešničkou na dortu je, že za hrou Mafia stojí vývojář Dan Vávra, který vytvořil i již zmíněnou hru Kingdom Come.

Otevřít v galerii (5)
Mafia
MafiaZdroj: Steam
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m
Luxusní byt na prodej Praha 1 Nové Město 165m, Praha 1

Operation Flashpoint

Toto byla na svou dobu (rok 2001) revoluční akční střílečka, která ale na rozdíl od ostatních nabízela naprosto reálnou simulaci válečného konfliktu. Pokud jste hru hráli, cítili jste se jako ve válce a mohli jste plánovat bojovou strategii stejně, jako to dělají skuteční generálové. Byla tak reálná, že ji dokonce začali využívat vojáci k výcviku. Není divu, že si hry všimla americká armáda a českému studiu Bohemia Interactive zadala unikátní zakázku na vytvoření taktického simulátoru, který vycházel právě z této hry.

Otevřít v galerii (5)
Operation Flashpoint
Operation FlashpointZdroj: Steam

Euro Truck Simulator

Na první pohled je zvláštní, že do tohoto seznamu zařazujeme herní simulátor řízení kamionu na evropských dálnicích. Jenže tato hra, za kterou stojí české studio SCS Software, je momentálně jednou z nejúspěšnějších her světa. Zatím se jí prodalo přes 6,5 milionů kusů a toto číslo neustále roste. I proto vznikla také speciální edice pro Ameriku.

Otevřít v galerii (5)
Euro Truck Simulator
Euro Truck SimulatorZdroj: Steam
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze