Top hledané
Výsledky (0)
Jsou mladé, úspěšné a zná je celý svět. Které slovenské herečky udělaly kariéru za hranicemi Slovenska?

Už jsou z nich Pražačky: Známé Slovenky odešly za prací, láskou i penězi

Kristina Valachyová
05. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Yvetta Blanarovičová

Spousta Slovenek a Slováků zkouší své štěstí u sousedů v České republice. Nadobro se tu usadila zpěvačka Dara Rolinsová, modelka Andrea Verešová, ale i jiné známé osobnosti. Přinášíme vám přehled těch nejznámějších...

Michaela Badinková
Lucia Šoralová
Hana Gregorová
Vlastina Svátková

Andrea Verešová

Otevřít v galerii (5)
Andrea Verešová
Andrea Verešová Zdroj: Profimedia

Jednou z nejznámějších Slovenek, která se prosadila a také usadila v České republice, je Andrea Verešová. Ta se pohybuje v džungli českého showbyznysu s elegancí pantera. Je vždy upravená a oblečená do těch nejdražších šatů. Ráda vystavuje na obdiv nejen své vnady, ale také vzdělání.

Zahrála si v řadě filmů, reklam a seriálů pod vedením známých režisérů jako jsou Juraj Jakubisko nebo Jan Hřebejk. Je dcerou univerzitního profesora RNDr. Ondřeje Vereše a známé právničky, exekutorky a náměstkyně ministra spravedlnosti SR JUDr. Ester Verešové.

Pronájem luxusního bytu s terasou, Praha 1
Pronájem luxusního bytu s terasou, Praha 1, Praha 1

Modelka žije s českým právníkem a podnikatelem Danielem Volopichem. Manželé spolu mají dvě děti – Vanesu a Daniela a žijí v Čechách.

 

Dara Rolins

Dara Rolins je sice stále hrdou Slovenkou, ale domov našla v sousedním Česku. A Češi ji právem berou za svou star. Dům u Prahy postavila ještě s bývalým partnerem Rytmusem, ale po rozchodu zůstal jí. Už několik let si v něm užívá luxusního života.

Dceru Lauru má s lídrem kapely Wohnout Matějem Homolou. Momentálně tvoří pár s přítelem Pavlem Nedvědem.

„Pro ty, kteří se i po 30 letech diví - ano, mám české občanství (národnost navždy slovenskou:), odvádím zde daně, mé dítě chodí do české školy a ANO - ona výlučně a já občas - mluvíme česky. Mimo jiné i anglicky, německy a rusky,“

vysvětluje svým fanouškům Dara.

Střípky svého soukromí i bydlení odhalila Dara i ve videoklipu k písni Celý svět je náš.

 

Hana Gregorová

Původem slovenská herečka žila v Čechách s dnes již zesnulým manželem, hercem Radoslavem Brzobohatým. V České republice prožila více než 30 let. Od roku 2004 vedla spolu s manželem Divadlo Radka Brzobohatého v Praze. Po jeho smrti se přestěhovala z Říčan do Prahy, kde se usídlila na Novém Městě, konkrétně v domě ve Václavské pasáži, jehož celé patro kdysi obývala Halina Pawlowská. Po smrti své životní lásky navázala herečka vztah s o 32 let mladším Ondřejem Koptíkem.

Když v Česku eskalovala koronavirová pandemie, sbalila kufry a spolu s partnerem utekli do víkendového domu v maďarské Rajce, kde také žije.

 

Lucia Šoralová

Bratislavanka Lucia Šoralová působí v české metropoli už téměř polovinu svého života. Svou kariéru rozjela v divadelní verzi muzikálu Vlasy. Slovenská zpěvačka je manželkou hudebního skladatele a exmanžela textařky Gabriely Osvaldové Ondřeje Soukupa.

„Děti česky rozumějí bez problémů, některá slova občas i v češtině používají slovenská. Já už ale doma mluvím většinou česky, mám to automatické, mluvím tak, jak někdo mluví ke mně. V Čechách jsem už přeci jen delší dobu než na Slovensku. Občas ale dětem zpívám slovensky nebo čtu. Syna to k slovenštině nějak přirozeně táhne víc než dceru,“

svěřila se pro portál Ahoj.

 

Zuzana Norisová

Otevřít v galerii (5)
Zuzana Norisová
Zuzana Norisová Zdroj: Profimedia
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 1
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 1, Praha 1

Slovenská herečka a zpěvačka se narodila v Malackách a je mladší sestrou stejně známé herečky Soni Norisové. Jako jedna z prvních Slovenek výrazněji prorazila za hranicemi. Před jednadvaceti lety si zahrála postavu Terezy ve známém muzikálu Rebelové. Od té doby se na Slovensku v podstatě neobjevila v žádné produkci, ale v Čechách pravidelně účinkovala ve filmech, seriálech i muzikálech. Před lety se rozhodla vrátit zpět do Bratislavy a věnovat se svému partnerovi a dětem. Novináři ji často kritizují pro extravagantní styl oblékání, za který si vysloužila přezdívku Kakadu nebo titul Nejhůře oblečená celebrita.

 

Alžbeta Stanková

Otevřít v galerii (5)
Alžbeta Stanková
Alžbeta Stanková Zdroj: Profimedia

Herečka ovládá češtinu natolik perfektně, že diváci skoro ani nepostřehnou, že je Slovenka. Přitom začínala na jevišti Radošinského naivního divadla a do Čech ji v té době přivedla první velká láska k režisérovi Filipu Renčovi. Díky němu zazářila v muzikálu Rebelové v roli Bugyny.

Herečka už v Praze zakotvila. Diváci ji znají ze seriálů Panelák, Rodinná pouta, Vyprávěj, Ohnivý kuře nebo Nový život. Objevila se i v primáckém seriálu Hvězdy nad hlavou.

 

Michaela Badinková

Michaela je česká herečka slovenského původu. Divákům se představila ve filmu Jak básníci neztrácejí naději. Právě po tomto filmu se její kariéra rozjela závratnou rychlostí. V komunálních volbách v roce 2022 kandiduje do zastupitelstva Prahy 5 na kandidátce seskupení SEN 21 pro Prahu 5, které tvoří hnutí SEN 21 a Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí.

 

Daniela Šinkorová

Známá Slovenska žijící v Česku má úspěchy zejména v seriálech a muzikálech. Zahrála si například v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Na vrcholu popularity v Česku byla od roku 2005, kdy zářila v Ordinaci v růžové zahradě. V roce však 2007 požádala scénáristy, aby její postavu škrtli a seriálovou Gitu tak čekala smrt. Šeptalo se, že za hereččiným koncem v seriálu mohl být i vlivný manžel Ladislav Polák – osobní tenisový trenér. Mezi jeho svěřence se zařadili i čeští politici, na kurtu driloval například exprezidenta Václava Klause či expremiéra Mirka Topolánka. Je možné, že právě jemu nebyla její vzrůstající sláva a pozornost médií po chuti.

 

Vica Kerekes                

Zrzavou herečku si publikum zamilovalo díky jejímu bujnému poprsí. Charismatická zrzka sbírá za hranicemi jeden úspěch za druhým, ale má za sebou už i pár skandálů. Mužskou část publika totiž často těší pohled na její odhalené tělo. Slovenská herečka maďarské národnosti paradoxně dostává navíc pracovních nabídek právě v Čechách. Zaujala například v českých filmech Muži v naději, Anděl Páně 2 nebo v seriálech Kapitán Exner a Četníci z Luhačovic.

 

Yvetta Blanarovičová

Herečka a příležitostná zpěvačka zazářila jako rozkošný čertík v pohádce Princezna ze mlejna. Yvetta žije v Praze s menšími přestávkami od šestnácti let, kdy nastoupila na konzervatoř. Nabídky hereckých rolí dostávala už ve druhém ročníku, ale v první řadě se prý musela popasovat s češtinou. Šanci zahrát si se slovenskými kolegy dostala v prvních epizodách seriálu Ordinace v růžové zahradě. Zpočátku prý měla obavy, jak jí po letech půjde slovenština. Scénáristé ji před kritikou diváků ochránili tak, že z ní udělali Němku. České publikum udivuje nejen uměleckým talentem, ale také svým mladistvým a sexy vzhledem.

 

Vlastina Svátková

Rodačka z Myjavy se v roce 2006 objevila v bondovce Casino Royale – známá je tedy jako ta, co otrávila Jamese Bonda. Od té doby se věnuje zejména herectví – Gangster Ka, Nevinné lži či Ženy v pokušení. Vedle toho píše fejetony či příspěvky na sociální sítě. Vydala knížky Modrý slon, Sama sebou a Prostor pro duši. Spolu s další Slovenkou, herečkou Zuzanou Šulajovou, založily vlastní šperkařskou značku, pro niž navrhuje zlaté šperky z přírodních drahokamů.

 

Andrea Růžičková

Otevřít v galerii (5)
Andrea Růžičková
Andrea Růžičková Zdroj: Profimedia

Krásná herečka, která se věnuje i modelingu, pochází ze Slovenska, ale pracuje a žije v Čechách. Před pandemií zakoupila herečka společně s manželem, hudebníkem Mikolášem Růžičkou, dům na vesnici, který je jejich rájem na zemi. Dům se nachází přibližně hodinu cesty od Prahy. Tam původně bydleli v bytě, zatímco na venkově, daleko od městského shonu, se jim bude žít mnohem lépe.

„Jsme staromilci,“

píše na svém Instagramu herečka.

Andreina sláva v Česku stále roste. Debutovala v úspěšné české komedii Rafťáci, kde si zahrála Kláru, členku dívčího raftingového oddílu, zahrála si i v seriálech Světla pasáže a Vyprávěj i v prvním slovenském hororu Fabrika smrti.

V roce 2010 v rozhovoru pro český portál Ahaonline.cz vysvětlila, proč se slovenské herečky často prosazují právě v českých filmech.

„Na Slovensku se začalo pořádně točit až před dvěma lety. Dříve se tam nedělo nic. Děvčata neměla práci, a tak logicky začala chodit na konkurzy sem,“

řekla Andrea Kerestešová, dnes provdaná Růžičková.

 

Danica Jurčová

Danica sice žije na Slovensku, ale svou kariéru si u západních sousedů začala budovat v roce 2001 v pohádkovém seriálu O ztracené lásce. Další nabídky rychle následovaly, a tak se objevila ve filmech Vyvraždění rodiny Greenů nebo Milenci a vrazi. Vrchol její kariéry v Čechách přišel s hlavní postavou v romantickém dramatu Bestiář. Zahrála si také v seriálech 1. oddělení a Nemocnice na kraji města - nové osudy. Slovenská herečka v Čechách nadělala rozruch i díky údajným aférkám se známými herci Jiřím Bartoškou, Michalem Dlouhým anebo Karlem Rodenem.

 

Táňa Pauhofová

Otevřít v galerii (5)
Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová Zdroj: Profimedia

Krásná zrzka, která se narodila v Bratislavě, již několik let patří k nejvíce obsazovaným Slovenkám v České republice. Přestavila se například ve filmu Lída Baarová, ve kterém si zahrála hlavní ženskou postavu po boku Gedeona Burkharda a Karla Markovicse. Právě obrovský úspěch za hranicemi jí některé slovenské herečky údajně závidí. Pro český portál Super.cz v jednom z rozhovorů řekla:

„Nikdy jsem žádnou roli nikomu nevzala, nikdy jsem se k žádné roli nedostala nečestným způsobem. Pokud má někdo potřebu ulevit si tím, že na někoho jiného přenese svou frustraci nebo smutek, není to můj problém.“

V českých seriálech mluví Táňa většinou česky.

„Po letech musím poděkovat českým tvůrcům a českému národu za shovívavost. Moje čeština by byla mnohem lepší, kdybych mohla v Česku žít, dosud ale pendluji mezi našimi dvěma státy. Děkuji proto, že mě necháváte mluvit česky, že u vás můžu mít svůj hlas. Považuji to za velkou vzácnost,“

říká, ačkoli je její čeština téměř bezvadná.

 

Vidíte. Jsou talentované, krásné a ačkoli to původně snad ani neplánovaly, osud jim dopřál, aby okouzlily i své sousedy.

 

Zdroje: Topstar, Báječná žena, Pluska, Telkáč, Šarm, Noviny.sk, Prask TV, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze