Top hledané
Výsledky (0)
Ani Natalia Portman se neubránila novému trendu 21. století! Svůj dům v LA County si před lety pořídila v uzavřené rezidenční oblasti Los Feliz, která zaručuje, že ji během víkendového odpočinku nenajdou fotografové.

Sídlo Natalie Portman vypadá jako zámek a ukrývá se v uzavřené komunitě bohatých. Zvenku neuvidíte ani na zahradu

Denisa Zajíčková
07. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Natalia Portman má titul z psychologie

Americká herečka Natalia Portman má jedno ze svých sídel v uzavřené americké komunitě bohatých Los Feliz, kde má jistotu, že ji žádný novinář nenajde. Jaký luxus má k dispozici k víkendovému odpočinku? Dům, který je zařízen v gotickém stylu, poskytuje absolutní soukromí a vypadá jako zámek!

Dům Natalie Portman

Americké celebrity milují velké domy - a také soukromí. To vše a mnohem víc má rodinné sídlo Natalie Portman, které nabízí čtyři ložnice, obrovskou kuchyň a dvě koupelny. Dům herečka vlastní od roku 2009, kdy za něj dala 3,25 milionu dolarů ještě jako svobodná žena. Ve venkovním prostoru nechybí bazén, rozlehlá zahrada, trampolína a zahradní domek. 

Dům vypadá spíše jako luxusní "mini zámek" v gotickém stylu. Pochází ze 30. let 20. století. Vyniká řemeslným zpracováním a podlahami z tvrdého dřeva. 

Otevřít v galerii (3)
Dům Natalie Portman
Dům Natalie PortmanZdroj: Profimedia

Zvenku není vidět ani na zahradu, ta je totiž zcela zakrytá vegetací. Dům se nachází přímo naproti domu herečky Angeliny Jolie v uzavřené komunitě Los Feliz, kde má své domy také herečka Kristen Stewart, známá z trilogie Stmívání nebo herec Casey Affleck, mladší bratr Bena Afflecka.

Otevřít v galerii (3)
Dům Natalie Portman
Dům Natalie PortmanZdroj: Profimedia

Natalia vlastní mimo jiné luxusní vzdušný dům s nádherným výhledem v kalifornském Montecitu, přímo na prestižní ulici Toro Canyon Road. Dům je velmi otevřený, což je vzhledem ke zdejším stavbám netradiční, na druhou stranu se ke slunečnému počasí hodí. Nechybí bazén a nádherná příroda kolem.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Uzavřené rezidenční areály

Bydlet v soukromí, kde vás už na příjezdovou cestu pouští brána? V Americe nic neobvyklého, a to zejména pro celebrity, které nestojí o to, aby jim před okny hlídkovali fotografové a novináři. Další si takový druh bydlení vyberou například kvůli strachu z kriminality nebo kvůli sociálnímu statutu a snaze odlišit se od majoritní společnosti.

I u nás si získávají stále větší popularitu, ačkoliv první vznikl v Praze už v 90. letech 20. století, kdy byla vystavěna Malá Šárka a Trinity Garden. Jednalo se luxusní rezidenční projekty určeny pro bohaté Čechy a cizince. Dnes už jsou tyto objekty dostupné i méně movitější části obyvatelstva. V současnosti vzniká například na Praze 4 objekt o několika domech, které jsou umístěny v areálu se společným bazénem, posilovnou a dalším. Primární je bezpečností zabezpečení oblasti, výjimkou není security služba, která je místním dostupná 24 hodin denně. Ačkoliv postupně došlo k rozšiřování rezidenčních areálů i do dalších měst, nejvíce jich najdeme stále v Praze a v jejím okolí. 

Tento druh bydlení je inovativním řešením pro náročné klienty a snahou odlišit se od konkurence v době, kdy se staví na co nejmenší ploše s co největší mírou užitku. Druhou stranu věci pochopitelně zůstává pohled místní samosprávy, která uzavřeným rezidenčním objektem přijde o část průchodného území. Jejich počet ve světě však intenzivně roste už od roku 2013, a lze očekávat další nárůst.

Kdo je Natalia Portman?

Americká herečka Natalia Portman, rodným původním jménem Nata - Lee Hershlag, se narodila 9. června 1981 v Jeruzalémě v Izraeli. Její kariéra začala nabírat na obrátkách, když si zahrála v hitové trilogii Star Wars jako Padmé Amidala. Role ji rychle katapultovala mezi hvězdy a stala se ikonickou postavou pro fanoušky tohoto sci-fi fenoménu. A to přesto, že se premiéry prvního dílů vůbec nezúčastnila. Učila se na závěrečné zkoušky na střední škole.

Začala hrát ale mnohem dříve. Už ve dvanácti letech si zahrála ve francouzském filmu Léon režiséra Luca Bessona. Na Broadwayi debutovala už v roce 1998 ještě během školních let, když hrála v inscenaci Deník Anne Frankové.

Jedním z vrcholů její kariéry byla role v psychologickém thrilleru Black Swan z roku 2010, kde ztvárnila baletku Niny Sayers. Za tuto získala Oscara za nejlepší herečku. Ve filmu tehdy ukázala její schopnost přizpůsobit se různým rolím a brilantně zvládnout náročné charaktery. Natalie je také držitelkou dvou Zlatých glóbů.

Otevřít v galerii (3)
Natalia Portman s manželem
Natalia Portman s manželemZdroj: Profimedia

Natalie Portman se však neomezuje pouze na filmové plátno. Její talent a angažovanost se projevují i v dalších oblastech života. Je aktivní bojovnicí za práva žen, životní prostředí a vzdělávání. A rozhodně není jen hollywoodským pozlátkem - získala doktorský titul v psychologii z Harvard University, která patří do elitního sdružení soukromých univerzit Ivy League na severovýchodě USA. Školné tu vyjde zhruba na 1,2 milionu korun bez dalších poplatků za knihy, členské příspěvky a další.

Kromě své herecké a aktivistické kariéry je Natalie Portman také matkou syna Alepha a dcery Amalie a manželkou tanečníka a choreografa Benjamina Millepieda, se kterým se seznámila při natáčení filmu Black Swan. V poslední době se šíří spekulace, že jejich manželství v troskách. Benjamin ji měl podvádět s dvacetipětiletou klimatickou aktivistkou Camille Étienneovou. K rozchodu se však zatím podle zahraničních zdrojů neschyluje a pár se snaží vše překonat jako rodina.

Natalia mluví hebrejsky a anglicky, dále také francouzsky, japonsky, německy a arabsky. Její jmění se odhaduje na 90 milionů dolarů. 

Zdroj: cheatsheet.com, geograficke-rozhledy.cz, britannica.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze