Top hledané
Výsledky (0)

Zaha Hadid Architects v Galerii Jaroslava Fragnera (do 27.10.)

Eva Ledecká
04. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Al Wakrah Stadium, ZHA

V Galerii Jaroslava Fragnera v Praze byla začátkem září zahájena jedinečná výstava ZHA Unbuilt. Spatřit tu tak můžete unikátní koncepty luxusních architektonických děl, které pochází z dílny Zaha Hadid Architects.

Zaha Hadid Architects (ZHA) neustále usiluje o inovaci a dokonalost. Patrné je experimentování prostřednictvím vyvíjejících se designových procesů. ZHA využívají znalostí odborníků z celého světa a nechávají se inspirovat nesčetnými přírodními formami.  

Luxusní návrhy, 3D tisky a virtuální realita

Prostřednictvím této unikátní výstavy v rámci Bienále experimentální architektury můžete nahlédnout do tajů luxusní architektury a díky virtuální realitě odhalit jedinečné interiéry, exteriéry, unikátní tvary a futuristické vzhledy nádherných staveb. Pro ještě lepší představu je zde vystaveno několik modelů budov vytištěných na 3D tiskárně.

Stadiony, mrakodrapy, mega atria

Výstava, která potrvá do 27. 10. 2017, je rozdělena do 10 kategorií podle druhů jednotlivých staveb. Mimořádný prostor představují Mega atria, která se stávají velkolepým plátnem, jež mohou pojmout různorodá schodiště, propojovací mosty a jiné designové prvky. Luxusní návrhy zde najdete také v sekci Výškové budovy, které jsou navrženy v jedinečných konstrukcích a s použitím unikátních materiálů.

Zajímavé je také zaměření na stavbu stadionů, které slouží jako velká výzva pro všechny architekty. Využívají se prostorové a strukturální inovace, přičemž zároveň musí být splněny funkční požadavky. Amfiteátr stadionu, konstrukční skelet, případná pohyblivá střecha a veřejné i privátní prostory musí přinášet hráčům, návštěvníkům i zaměstnancům nezapomenutelné zážitky.

Byt na Praze 3 - 70m
Byt na Praze 3 - 70m, Praha 3

Chystaný projekt v Praze: nové okolí Masarykova nádraží

ZHA je studio známé pro jedinečné tvary svých staveb, které mívají podobu bublin, mušlí, kružnic. I v Praze bychom se v blízké budoucnosti měli setkat s luxusní architekturou tohoto věhlasného studia. ZAH navrhlo projekt, který by měl revitalizovat okolí Masarykova nádraží. Pokud vše půjde podle plánu, máme se rozhodně na co těšit. Také s tímto projektem se můžete seznámit na jedinečné výstavě.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5a 110 00 Praha Česká republika
(+420) 222 222 157