Top hledané
Výsledky (0)
Streetartový umělec zuří

Vandal zničil vzpomínku na Karla Gotta! Autor graffiti slibuje nápravu

Karolína Lišková
07. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Vandal zničil vzpomínku na Karla Gotta.

Památka hvězdy českého nebe, která nás opustila loni v říjnu, byla pošpiněna, zneuctěna. Pouhé dva měsíce vydrželo v Českých Budějovicích legální graffiti s portrétem Karla Gotta, než přišel vandal a jeho podobiznu zničil. Zlobí se nejen autor známý pod pseudonymem Jack Reyes, ale i místní fanoušci, kteří zpěváka obdivovali.

Takhle umělec zvěčnil Mistra na začátku listopadu loňského roku.
Streetartový umělec, který si nechá říkat Jack Reyes.
Karel Gott zemřel 1. října 2019

Českobudějovický streetartový umělec zvěčnil Gotta na stěně u cyklostezky, která spojuje sídliště Vltava a Pražské sídliště, na začátku listopadu. Na dílo se chodili prý místní rádi koukat, nyní mají všichni slzy v očích.

„Ten, kdo to udělal, je pro mě analfabetní nula a být jím, tak se stydím a propadnu se hanbou. To jen potvrzuje hodnoty dnešní doby, že lidé si opravdu neumí vážit ničeho a nic jim není svaté,“

napsal na svou facebookovou stránku umělec a ještě dodal:

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

„PS pro hrdinu, který měl potřebu dokázat svou inteligenci - jen jsi mi dokázal, že jako člověk i umělec nestojíš za nic!“

Bude nový Goťák

Příznivci Jacka Reyese komentují jeho status potvrzujícími komentáři. Nikdo nad vandalem nemá slitování. Proto Reyes slibuje, že do konce týdne bude pieta obnovena.

Reyes má totiž schované šablony i zapsané odstíny barev, které v listopadu použil. Tehdy si prý dal se šablonami práci celý den. Na místě pak už strávil pouhé dvě hodiny.

Válka umělců

Zřejmě se ale nejedná jen o to, že by vandal neměl rád Karla Gotta, ale nejspíš pociťuje zášť vůči autorovi vzpomínkového graffiti. Na legální stěně má totiž Reyers čtyři tvorby a všechny byly poničené. Ostatní obrázky jiných umělců zůstaly bez poskvrny.

Navíc na legální stěně může kdokoliv namalovat cokoliv, ale tohle nejsou podle odborníků na graffiti žádné umělecké obrázky, ale obyčejné čmáranice, které nemají s uměním nic společného.

Sedmadvacetiletý rodák z Římova se těší velké oblibě veřejnosti, vyslovují mu podporu. V civilním životě se živí jako malíř pokojů. Designy interiérů, malování obrazů a portrétů na zakázky se věnuje ve svém volném čase.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze