Top hledané
Výsledky (0)
The Link nabízí plavání v oblacích.

Dubaj jako plavecký ráj: Aktuálně se otevřel nejdelší zavěšený bazén, nechybí ale i další atrakce

Radek Polák
05. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Centrum města lemují mrakodrapy

Dubaj se dá označit za bazénový ráj, jak potvrzuje i poslední novinka. Tou je nejdelší zavěšený infinity bazén ve Spojených arabských emirátech. Navštívit zde ale můžete třeba také nejvyšší panoramatický bazén, nejvýše položený bazén nebo nejhlubší bazén určený pro potápění.

Přestože leží Dubaj u moře, může se pochlubit řadou bazénů, které vám mohou doslova vyrazit dech. Ten nejnovější je součástí dvojice mrakodrapů One Za´abeel. Jejich horizontální spojovník, jenž nese označení The Link, má délku 230 metrů a leží ve výšce 67 metrů. To z něj také dělá nejdelší konstrukci svého druhu na světě. Prosklený objekt je umístěný nad futuristickým bulvárem, kudy každodenně projdou stovky lidí a projedou tisíce aut.

Samotný bazén, který je v uvedené konstrukci umístěný, měří 120 metrů. Architektonickým lákadlem však nejsou pouze rozměry objektu, ale především fakt, že z jedné strany nemá opěru. Visí tedy v pomyslném vzduchoprázdnu. Generální ředitel architektonické firmy Nikken Sekkei Dubai, která  budovu navrhla, řekl štábu televize CNN Fadi Jabri následující:

Obří skleněná chodba „levituje ve vzduchu“. Je technickým zázrakem. Ale není to jen pro parádu.“

Bazénový ráj

Místní bazén je určený jak pro rezidenty a hotelové hosty One Za´abeel, tak současně pro veřejnost. Rezidenti zde za vstup zaplatí tisíc dirhamů na den, což je v přepočtu necelých 7 tisíc korun. Pokud byste se v mrakodrapu chtěli ubytovat, vězte, že jedna noc vyjde na 2,5 tisíce dirhamů, tedy více než 15 tisíc korun.

V hotelové části mrakodrapu je celkově osm restaurací. Přímo u bazénu je pak restaurace Nikkei, kde jsou si lze vybrat z mnoha japonsko-peruánských jídel.

Na jedné straně je restaurace s terasou a vnitřním posezením a na druhé straně bazénový klub, kde máme úžasné VIP kabinky, lehátka a lehátka,“

komentoval pro CNN nové prostory Badr Benryane, šéf odpovědný v hotelu za jídlo a pití.

Zmiňované VIP kabinky jsou vybaveny vlastní klimatizací, hudbou, sprchou, kuchyní a malou zahradou. A jaká je jejich cena na den? 10 tisíc dirhamů, což je přes 60 tisíc korun.

Za pozornost v Dubaji stojí ale i jiná místa. Přinášíme tipy na několik bazénů, které se tu vyplatí ještě navštívit. Často jsou přitom součástí velkých luxusních hotelových komplexů.

Otevřít v galerii (2)
The Link vychází ze zajímavého architektonického nápadu
The Link vychází ze zajímavého architektonického nápaduZdroj: WSP

Aura Skypool

Bazén, který je zavěšený ve výšce 200 metrů, představuje nejvýše položený 360° bazén na světě. Umístěný je v 50. patře mrakodrapu The Palm Tower. Díky tomu si odsud návštěvník může vychutnat pohled na hlavní dubajské dominanty - nejvyšší budovu světa Burj Khalifa  a dále i na Palm Jumeirah, Burj Khalifa a Ain Dubai.

Sky Deck

70 metrů dlouhý bazén Sky Deck je na mostě mezi dvěma věžemi hotelu Address Sky View. Díky tomu, že je ve výšce 220 metrů, poskytuje výhled na centrum Dubaje.

SLS

Z hotelu, jehož součástí také bazén, je výhled na město, zejména pak čtvrti Downtown, Burj Khalifa a Dubai Creek.

Azure Beach

Dokonalý pohled na kolo Ain Dubai je určený všem, kteří si vybrali bazén Azure Beach. Místo je součástí komplexu Rixos Premium Dubai.

Park Hyatt 

100metrový bazén je obklopený tropickými zahradami. Najdete ho v laguně Park Hyatt, která leží na břehu zálivu Dubai Creek.

Celeste

22 metrů dlouhý bazén Celeste je v hotelu Jumeirah Al Qasr. V jeho okolí jsou nekonečné pláže Arabského zálivu.

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Deep Dive

V nejhlubším bazénu na světě se můžete potopit až do 60 metrů. V areálu je dále například také „potopené město“, kde lze prozkoumat zónu evokující legendární Atlantidu.

Caesar's Palace

Z místního Neptunova bazénu je výhled na Arabský záliv a kolo Ain Dubai.

Drift Beach Club

Tato soukromá přímořská destinace poskytuje panoramatický výhled na záliv Palm Island Bay a přístav Dubai Marina.

Bab Al Shams

Brána ke slunci, jak se v arabštině místu říká, nabízí dva bazény a současně i nádherné výhledy na okolní pouštní duny.

Dubaj skýtá návštěvníkům dostatek luxusu a široké možnosti k nakupování i k zábavě. A k té patří bazénové komplexy, které tu můžete navštívit. Z řady z nich, jako je tomu také v případě mrakodrapů One Za´abeel, se tak můžete na město podívat v celé své kráse a ještě si přitom užít vodních radovánek. A to stojí určitě za to. Tak neváhejte!

Otevřít v galerii (2)
Z řady míst máte město jako na dlani
Z řady míst máte město jako na dlaniZdroj: Pixabay

 

Zdroje: CNN, Visit Dubai, WSP, autorské dílo

 

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: