Top hledané
Výsledky (0)
Svezte se v Londýně elektrickým taxíkem! Legendární black cab jezdí už na elektřinu.

V Londýně začaly jezdit elektrické taxíky. Co nabízí pasažérům?

Eva Ledecká
24. dubna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Černé taxíky zvané black cab jsou už pěknou řádku let symbolem Londýna stejně jako červené telefonní budky nebo slavné doubledeckery. Pokrok ale nezastavíte a nyní se již druhý měsíc můžete po Londýně prohánět elektrickou verzí legendárního černého taxíku. Seznamte se s TX taxi!

Nové elektrické taxi v Londýně
Svezte se TX taxi
TX taxi, Londýn

Londýn potřebuje víc dobíjecích stanic

Momentálně jich po Londýně jezdí cca 1200 a potýkají se s jedním jediným problémem – po městě zatím není příliš mnoho dobíjecích stanic. Místo požadovaných 9000 je jich kvůli vysokým nákladům jen okolo 2000.

Nespornou výhodou TX taxi jsou jejich nulové emise. Zhruba 80 mil (130 km) dokáží ujet na elektrický pohon, poté se musí přepnout na benzín. Na směnu to tedy nestačí, neboť ta je průměrně 100 mil (161 km).

Pronájem luxusního loftového mezonetu
Pronájem luxusního loftového mezonetu, Praha 5

Cena se vyšplhala poměrně vysoko

Tradiční nové taxi, které stálo 42 tisíc liber (cca 1 250 550 Kč*), se už neprodává. Hybridní verze luxusního taxíku stojí 65 tisíc liber (cca 1 935 000 Kč*). 7,5 tisíc liber (cca 223 000 Kč*) dává stát jako příspěvek. Rozdíl tedy činí 15,5 tisíc liber (462 000 Kč*).

*Přepočet ceny dle kurzu ČNB z 23. 4. 2019.

Pasažéři ocení především komfort

Luxusní taxi mají prosklený strop, což umožňuje pasažérům pohodlně se uvelebit a vychutnávat si krásu města pohledem vzhůru. Nové vozy disponují wifi a celkem nabízí 6 míst k sezení. Velmi praktické jsou tzv. „carriage door“, které umožňují snadný přístup do vozu – jako v limuzíně. V londýnském TX taxi si můžete dobít laptop či jiné zařízení přes USB. Platit vám bude umožněno v hotovosti, nebo platební kartou.

Až příště budete v Londýně, nenechte si ujít tuto luxusní jízdu!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze