Top hledané
Výsledky (0)
Co je malé, může se zdát velké a naopak

V Miami vymysleli luxusní „mikrosídla“ pro bohaté. Stojí „jen" deset miliónů dolarů

Karolína Lišková
24. června 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Malé domečky v hodnotě 10 miliónů dolarů půjdou na dračku.

Být hradním pánem, a žít přitom minimalisticky? Že to nejde? Floridský developer Frank McKinney vás přesvědčí o opaku. Tedy jak koho asi... Vymyslel totiž luxusní mikrosídla, které si můžete pořídit za 10 miliónů dolarů nedaleko Palm Beach. Jenže každý vnímáme pojem mikro jinak...

Mikro dům bude disponovat dvěma bazény.
Vše bude vyrobeno z těch nejluxusnějších materiálů.
Architekt věří, že mu lidi utrhají za takové bydlení ruce.

Minimalistické stavby jsou trendem už nějaký ten pátek. Jako první se objevily mikrobyty. Přišel s nimi institut Urban Land, v němž architekti vymysleli byty o přibližně 37 čtverečních metrech s funkční kuchyní a koupelnou. Po nich následovaly takzvané malé domky. Ty byly v Americe tak populární, že se o nich natočily minimálně čtyři reality show, a pořídit si je můžete dokonce i v Česku.

Pidi dům o necelých 400 m2

Nyní developer Frank McKinney přišel s podobným nápadem, ale odlišně. Cílí na americké zbohatlíky, kteří by mohli mít zájem koupit ultra luxusní dům o velikosti zhruba 372 metrů čtverečních, který se nachází půl hodiny od proslulé Palm Beach. Jeho budoucí majitelé musí mít v kapse 10 miliónů amerických dolarů a zároveň musí zbožňovat minimalistické stavby.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Když to řeknete v Česku, tak se každý musí smát, protože jen v Praze vychází skutečně malé byty na velké peníze. Nicméně Američané mají rádii vše obrovské, tudíž v jejich měřítku je rodinný dům o velikosti necelých 400 metrů skutečně malý.

72 000 za metr

„Lidé jsou schopní zaplatit dva až tři tisíce dolarů za čtvereční metr u nemovitostí v Miami. Bohužel na Palm Beach County takové domy nejsou. Sázím na to, že tito lidé by malý luxusní dům, jako je tento, ocenili,“

říká o svém nápadu McKinney. (3000 dolarů je zhruba 72 000 Kč, což v Praze neseženete, poznámka redakce)

První takovéto menší sídlo by mělo být dokončeno do konce roku. Bude disponovat třemi ložnicemi a čtyřmi koupelnami. Dům bude samozřejmě ultramoderní s jedinečným designem i vybavením. V ceně je slunečná terasa, která se bude nacházet mezi dvěma bazény. Podlaha v domě je také luxusní záležitostí. Starožitná podlaha bude pocházet z galeony, druhu plachetnice ze 16. století. Kuchyně bude vyrobena z takzvaného „mořského skla“. Skla odhozeného do moře, které vyhladila mořská voda na oblázky. Třešničkou na dortu je poté obří ložnice v druhém patře s venkovním sprchovým koutem. Tak co? Nastěhovali byste se?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Frank McKinney
P.O. Box 388, Boynton Beach, Florida 33425
+1 561.274.9696