Top hledané
Výsledky (0)
Představení kolekce proběhlo v luxusním pařížském hotelu Salomon de Rothschild v neoklasickém stylu. A nebyla to ledajaká kolekce Haute Couture. Podívejte se na extravaganci plnou divokých barev, peří a netradičních struktur!

Extravagantní Valentino SS 2018 boří stereotypy Haute Couture!

Martina Šmalclová
12. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Kaia Gerber

Pierpaolo Piccioli zavádí do Haute Couture novou myšlenku – co takhle kalhoty?!

Přehlídka Valentino Haute Couture SS 2018 působila z počátku rozpačitým dojmem. Úzké kalhoty, dlouhé kabáty, halenky s maxi mašlemi, gigantické klobouky s peřím – hodně netradiční pojetí Haute Couture. Kreativní ředitel Valentino, Pierpaolo Piccioli, se vydal netradiční cestou, popustil uzdu fantazii a svou kolekcí zavedl novou myšlenku: Co takhle kalhoty?  

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Na mole se objevila také Kaia Gerber, která vynesla hodně kontroverzní model

Pierpaolo Piccioli se nedržel žádných striktních odstínů. Luxusní přehlídku zahájil plejádou modelů výrazných barev a střihů a nechyběly například zelená, fialová, nude, fuchsiová, žlutá, červená nebo černá. Na mole se objevila čím dál vyhledávanější Kaia Gerber, dcera Cindy Crawford, kterou návrhář oblékl do fuchsiového kousku s extravagantním doplňkem na hlavě. Tyhle kontroverzní doplňky z luxusního peří vynesly i některé další modelky.      

Luxusní značka vytvořila modely i pro milovníky klasiky

Všechny Valentino Haute Couture modely ale nejsou extravagantní divočinou. Návrhář myslel i na milovníky klasiky a vytvořil kousky, které jsou jednoduché, elegantní a na první pohled líbivé.

Palec nahoru si zaslouží hnědé šaty se saténovou mašlí kolem pasu nebo černé šaty bez ramínek vytvořené z luxusního tylu a pokryté vrstvou hedvábných kapek, když těchto kapek bylo dosaženo velmi propracovanou a speciální ruční technikou talentovaných švadlen.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Originální tah kreativního ředitele: modely pojmenoval po lidech, kteří je vytvořili

Zatímco v loňském roce pojmenoval Pierpaolo Piccioli šaty po řeckých a římských bohyních, letos se rozhodl vzdát poctu těm, kdo za nimi stojí. Modely tak nesou jména skutečných lidí, kteří je vyrobili. 

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Konečně je na světě pořádná haute couture!

Všichni se tak trochu drželi zpátky jen ten Valentino to rozjel na plný koule! Musím s překvapením říct, že i v té plejádě “nesmyslů” jsem si tam to svoje úplně v pohodě našla.

Moc se mi líbí krémové kalhoty s vyšším pasem a mašličkovým páskem v kombinaci se zcela netradiční orientálně červenou kanýrovou halenou. Je to tak odvážné a přesto ostře elegantní. Já vím, že moc žen by si na to zřejmě netrouflo, ale zajít v tomto na obchodní schůzku, nebo prostě do práce…proč ně? Věřte tomu, že díky takovýmto šatům bude mít váš den zcela jiný spád.

A to nejlepší nakonec. Já vím, asi si budete myslet, že jsem blázen, ale naprosto jsem se zamilovala do toho tyrkysově zeleného kabátu! Tak trochu mi to připomíná kostýmy z geniálního francouzského filmu “Manželé z roku II” (1971), kde herečky Marlène Jobert společně s Laurou Antonelli předvádějí podobné kabátky z poloviny 18. století. Vykukující stehno zakryté průhlednou černou krajkou vybízí fantazii k výkonu... A to mě baví! Ty poletující peříčka ve tváři tam pochopitelně hrají svojí roli: není větší rajc, než být za tu nejvíc záhadnou (a to v tomto případě klidně i bez make-upu)!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Valentino
Via Monte Napoleone 20 20 121 Milano Italy
+39 276 006182