Top hledané
Výsledky (0)
Dělala jsem malý průzkum v naší luxusní redakci. Jaké filmy neodmyslitelně patří k Vánocům a bez kterých by si naše krásné ženy nedokázaly představit pravou vánoční atmosféru. Zde přináším odtajnění.

5 nejlepších vánočních filmů podle Luxury Prague Life. Bez nich ani ránu!

Mgr. Jana Höger
22. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pelíšky

Mnohdy ani neočekáváme od vánočních filmů nějaké „wow“ překvapení, novost zápletek a nečekané zvraty. Dělají nám radost tím, že jsou každý rok stejné.

Jaké filmy s vánoční tématikou vévodí naší redakci?

Které zvítězily? Na prvních místech našeho žebříčku nejčastěji excelovaly dva luxusní filmy, jde o Lásku nebeskou a Pelíšky. Poté se několikrát objevovaly filmy na různých příčkách, jako Sám Doma, S čerty nejsou žerty, či Tři oříšky pro Popelku.

Pelíšky

Pro někomu překvapivá volba, pro někoho kultovní záležitost. Pelíšky nesmí chybět během vánočního/ zimního času na našich obrazovkách, asi bychom jim to jen tak neodpustili. Na lžičkovou diskuzi nedáme dopustit: Otec Šebek – „No pozor. To nejsou obyčejné lžičky. To jsou lžičky z umělé hmoty - lehké, ohebné, pružné. To jsou lžičky, které vyvinuli výzkumníci z NDR. (Po chvíli se všechny lžičky v kafé roztečou.) Otec Kraus dodává – Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Za tímto filmem stojí Jan Hřebejk, natočen byl v roce 1999. 

Láska nebeská

Láska nebeská je o touze po lásce jít svou cestou a ve finále ji dostat, nenechat vše na náhodě a co je nejdůležitější – nenechat nikoho samotného a o samotě. V tomto filmu vynikají herci, jako jsou Keira Knightley, Hugh Grant, Colin Firth, Emma Thopson, Bill Nighy a další. Láska nebeská byla natočena v roce 2003 režisérem Richardem Curtisem.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Sám doma, nás stále dokáže rozesmát

"Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého," sdělí paní McCallisterová manželovi na palubě letadla směřujícího přes Atlantik do Paříže. Tak začíná nejúspěšnější film roku 1990, vánoční komedie o zapomenutém synkovi a dvou nešikovných lupičích. Sám doma je zkrátka klasika, ke které se, i když ji snad všichni známe nazpaměť, stále s oblibou vracíme. Film vznikl v roce 1990, natočený byl Chris Columbus

S čerty nejsou žerty

Možná netušíte, že tato pohodáka byla natočena v roce 1984 režisérem Hynkem Bočanem na motivy pohádky Čertův švagr od spisovatelky Boženy Němcové. Nezapomenutelné výkony předvedli Ondřej Vetchý v úloze pekelníka Vraníka Janka, Vladimír Dlouhý v podobě Petra Máchala, Petr Nárožný, Jaroslava Kretchmerová a další. Kdo by neznal fráze, které se zcela vžily: "Je to rebel!," kterou ve filmu pronese kaprál, "Asi vítr, Máchale", kterou také řekl kaprál. 

Tři oříšky pro Popelku

Propadli jste také kouzlu luxusní pohádky Tři oříšky pro Popelku? My ano. Byla natočena v roce v roce 1973 režisérem Václavem Vorlíčkem v koprodukci s Německem. Mnohé scény byla natočeny právě zde, například na legendárním luxusním zámku Moritzburg. Na filmu se podíleli mnozí vynikající herci jako Libuše Šafránková nebo Pavel Trávníček. Zpěvák Karel Gott přispel svým pěveckým uměním. 

Které filmy o Vánocích patří k vašim nejoblíbenějším?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
5 nejoblíbenějších pohádek podle Luxury Prague Life
Zobrazit článek
Bill Nighy v Praze: Místo Lásky nebeské sleduje o Vánocích fotbal!