Top hledané
Výsledky (0)
Tato luxusní psací pera splňují všechna kritéria. Jejich jednoduchý čistý design a elegance je silně návyková. Už nebudete chtít nic jiného!

Vánoční tip: česká psací pera Kayu. „Když milujete design a přírodu“

Mgr. Jana Höger
05. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Dřevěné pero Kayu

Cílem české značky Kayu je pomocí psacího pera překonat určitý stereotyp. Zbořit představu, že plnicím perem se už podepisují pouze smlouvy. Zároveň dokázat, že kvalitní řemeslo se navzdory jakékoli situaci může vždy prosadit.

Ruční výroba per je pro Michala Klašku luxusním koníčkem, prací a životem zároveň. 

„Vyrábím pera a miluju to. Trvalo více než tři a půl roku, než se podařilo vše doladit do současné fáze a než se z humanitně založené kancelářské myši stal řemeslník. A zpětně mě pořád udivuje, jak moc se s Kayu vyvíjím i já sám. Pera jsou v současné chvíli můj život a je to krásné.“

Není dřevo jako dřevo

Drtivá většina dřeva pochází z „recyklovaných“ masivních špalíků. Ať už jde o exotické či české dřeviny, dřevo se značka Kayu snaží shánět nové, ale i od různých řemeslníků. Barevné díly jsou z hliníku, soustruží z hliníkových tyčí a trubek, mosazné části z mosazných profilů. Hrot luxusního pera a konvertor jsou plastovo-kovové záležitosti pocházející od výrobce, německé firmy Schmidt. Magnetické části jsou vyráběny na míru v Asii.

Kayu znamená indonésky dřevo.

"To slovo má krásný zvuk, napsané hezky vypadá a obsahuje svými tvary spoustu věcí," dodal Michal Klaška, který absolvoval cestu po Bali a toto slovo se mu zalíbilo.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Dnešní moderní doba a psací pero, jde to vůbec dohromady?

Když si uvědomíte výhody psacího plnicího pera, budete překvapeni. Psaní perem šetří vaše zápěstí a karpály. Zlepšuje úpravu písma, vydrží dlouho a budete jednoznačně originální!

K dostání máte 3 druhy luxusních psacích per. Pero sestavané na míru Kayu Egino & Puru za 3000 Kč, ulltratenké Kayu 130 za 4000 Kč a Kayu Kuka za 1000 Kč.

Už přemýšlíte, koho byste tímto luxusem obdarovali?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Módní kousky ze dřeva se stávají hitem! Máte už ty své?
Zobrazit článek
Kayu
Michal Klaška Vinohradská 6, 664 49 Ostopovice
+420 607 771 342