Top hledané
Výsledky (0)
Rozhodla jsem se letos proměnit ve vánoční vílu a nadělit dárky dětem z chudých rodin.

Vánoční vílou na vlastní pěst! Naděluji dárky chudým dětem..

Dominika Žejdl
09. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Vánoční santa vílou na vlastní pěst.

Mezi námi jsou děti, které nemají možnost trávit Vánoce v rodině, nebo si jejich rodina nemůže vánoční dárky dovolit. Výběr projektu na pomoc dětem mi zabral celkem dost času a nebylo vůbec jednoduché se rozhodnout. Dárky by si totiž zasloužily všechny děti. Nakonec si mé srdce jeden projekt získal o něco více, než ostatní.... A já se rozhodla ho podpořit!

Pro svůj dobrý skutek jsem si vybrala projekt Krabice od bot, který se letos koná již po sedmé.

O projektu Kabice od bot jsem slyšela už minulý rok a letos jsem se rozhodla, že ho podpořím. Tato jedinečná předvánoční akce se koná každý rok, letos od 26. 11. do 9. 12. a má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice.

Jak na to?

Co potřebuji, je krabice od bot. Tu doma naplním věcmi, které dětem udělají radost. Věci nemusí být nové, ale neměly by být zničené. Cena balíčku a jeho obsah je na mě, ale raději jsem se na stránkách podívala, co by neměla krabice obsahovat. Potom se má zabalit do vánočního balícího papíru a označit štítkem, pro koho je. Na webu krabiceodbot.cz vyberu nejbližší sběrné místo, kam krabici odnesu. Děti v azylových domech moc dárků nedostávají a představa, jakou radost jim udělá krabice od bot plná dárků, mě hřeje u srdce. Takže, jde se na to.

Jak moje mise splněného přání probíhala? Udělala jsem z bráchy vánočního skřítka!

Vzhledem k tomu, že se má krabice od bot připravovat s dětmi, ale já ještě žádné nemám, poprosila jsem svého jedenáctiletého bráchu o pomoc. Když jsem mu řekla, že z něj bude vánoční skřítek, velkou radost neměl, ale pak zjistil smysl celé akce a s radostí mi pomohl.

Prvním úkolem bylo sehnat krabici od bot.

To bylo naštěstí celkem snadné, protože jich doma skladuji asi milion! Vybrala jsem jednu větší od mých milovaných bot Alexander McQueen a začali jsme vymýšlet, co do ní dáme. Projekt Krabice od bot sbírá dárky pro děti ve věku 0-17 let, takže jsme si předem museli určit, pro jak staré dítě budeme dárek připravovat a jakého bude pohlaví. My jsme se rozhodli pro dívku ve věku šesti let. Ačkoli vůbec nevím, jak holčička vypadá nebo v jakém prostředí žije, dokážu si ji představit. Vidím malou princeznu, která se raduje z každé holčičí maličkosti!

Do krabice jsem tedy koupila sladké bonbóny, lízátko, omalovánky, plyšového mini jednorožce a můj malý pomocník přinesl svoje barevné pastelky a dětskou knížku: Řekni mi proč?, kterou už měl přečtenou a říkal, že je úplně úžasná a každý se u ní nasměje. Dozvíte se tam totiž třeba, proč prší nebo proč moucha létá, takže je to zároveň i celkem poučné.

Na závěr jsme dovnitř přidali vánoční přání s textem: Hezké a kouzelné Vánoce přeje Ježíšek!

Krabici jsme zabalilI do krásného dětského balícího papíru, na štítek napsali věk 6 let a přidali informaci, že se jedná o balíček pro holčičku. Pak už jen zbývalo najít nejbližší sběrné místo, kam krabici odnést. Tím pro nás bylo Rodinné a komunitní centrum Jablíčkov, z.s. na Praze 10, kde jsem dáreček předala Ježíškovi, aby ho doručil nějaké princezně. 

Závěrem bych chtěla říct, že pro mě samotnou, ale i pro mého pomocníka vánočního skřítka to byl krásný, emotivní zážitek. Je strašně hezké vybírat věci pro někoho, kdo to opravdu potřebuje s vědomím, že mu to vykouzlí úsměv na tváři. Cena jednoho takového balíčku je navíc velmi nízká, nás vyšel asi na 350 Kč a to není nic ve srovnání s radostí, kterou pod stromečkem způsobí. Rozhodně touto svou vánoční misí kouzelné víly nekončím a příští rok budu pokračovat, za ten skvělý pocit to opravdu stojí!

Pronájem luxusního bytu s terasou, Praha 1
Pronájem luxusního bytu s terasou, Praha 1, Praha 1

Splňte dětem jejich přání i vy 

Projekt Krabice od bot už sice skončil, ale vy stále můžete pomáhat, a to nejen během Vánoc, ale po celý rok. Splňte přání dětem z chudých rodin online. Na webu krabiceodbot.cz můžete poslat krabici online v podobě finančního daru. Organizace tak sama pořídí dárky dětem a maminkám z azylových domů Diakonie, které budou dělat radost déle než jen o Vánocích. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze