Top hledané
Výsledky (0)
Nová znělka Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

Vary mají novou znělku s Affleckem

Jana Fikotová
30. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Nová znělka 53. KVIFF je jako vždy velmi netradiční. Hlavním hrdinou je herec Casey Affleck a ani jemu se v ní nepodařilo prodat karlovarskou cenu prezidenta zvanou Křišťálový globus.

Herec Casey Affleck vloni převzla cenu prezidenta festivalu
Jiří Bartoška a nový vizuál festivalu
Herec Casey Affleck v nové znělce 53. ročníku MFF KV

V nové festivalové znělce se objevil loňský držitel Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary a držitel Oscara za Místo u moře Casey Affleck. Natáčení znělky se ujal dlouholetý autor luxusních karlovarských znělek, režisér Ivan Zachariáš (Pustina). Zajímavostí je, že americký herec nebyl s první verzí scénáře spokojený, a tak si scénář znělky přepsal dle vlastních představ. Natáčení probíhalo letos v lednu v Severním Hollywoodu.

„Myslím, že to je velice milé překvapení pro diváky,“ řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. 

A jak se vlastně podařilo získat opět do luxusní znělky takové slavné jméno? „Vloni byl v Karlových Varech, kde získal cenu za přínos světové kinematografii. Sám se na znělky, které děláme, díval. Viděl, jak točíme s Hellen Mirren, Dannym DeVitem, Milošem Formanem. Byl nadšený a my také, když svolil,“ dodal Bartoška. 

Prodej rodinného domu, Praha 5-206m
Prodej rodinného domu, Praha 5-206m, Praha 5

Afflecka natáčení filmové znělky očividně bavilo

Podle výkonného ředitele festivalu bylo nejhorší zprodukovat celé natáčení, protože herec je velmi vytížený.

„V Los Angeles byl pracovně Ivan Zachariáš, my jsme tam byli s Karlem Ochem na cestě do Sundance a Casey nám dal jeden týden v roce a to by zrovna ten, kdy jsme tam všichni byli, takže to luxusně vyšlo. Bylo vidět, že ho to baví,“ dodal Mucha.

Znělka byla odhalena v pátek 29. 6.

A to před zahajovacím filmem Lásky jedné plavovlásky z roku 1965, jako pocta zesnulému režisérovi Miloši Formanovi. Tento slavný luxusní snímek byl nominovaný jak na Zlatý glóbus, tak na Oscara. Kromě tohoto filmu se páteční večer nesl v duchu Formanových filmů, a to díky zahajovacímu koncertu Českého národního symfonického orchestru, kde zazněly skladby z luxusního filmu Hoří má panenko, Taking Off, Valmont, Amadeus a Vlasy.

„Miloš Forman byl nejen skvělým filmařem, ale také velkým přítelem karlovarského festivalu. Rozhodli jsme se ho připomenout nikoliv nějakými oslavnými projevy, ale tím, co symbolizoval – filmem."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Soutěž! Staň se majitelem MINI!
Zobrazit článek
Móda z červeného koberce: Kdo na MFF KV nejvíce zazářil?
Zobrazit článek