Na dovolenou s domácím mazlíčkem? Poradíme vám, jak na to

Váš pes nebude sedět v koutě aneb cestování s domácími mazlíčky
21. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Domácího mazlíčka má v dnešní době kde kdo. Pojetí o tom, že by měl být v boudě u baráku, je ale již poměrně dlouho to tam. Dnes totiž mazlíčci cestují se svými pány. Nevěříte? Pak čtěte, protože já sama koukám jak péro z gauče!

Usměvavá dívka na pláži dělající si selfie se svým psem

Řekněte “ano” na dovolenou se psem, ale… Nebude to tak jednoduché, ani pro vás, ani vašeho psa!

Cestování v rámci EU

Pokud vlastníte psa, kočku nebo fretku a chystáte se vycestovat, váš problém, kam mazlíčka umístit, je právě vyřešen. Vemte ho s sebou!

Dívka snažící se přibalit si do kufru svého psa
Dívka snažící se přibalit si do kufru svého psa • Zdroj: Profimedia

Ne, opravdu si nedělám srandu, protože vycestovat se svým mazlíčkem je snazší, než si myslíte. Kor v rámci Evrospké Unie.

I tady ale platí určitá pravidla, která je potřeba dodržet. Váš mazlíček musí být opatřen mikročipem nebo mít zřetelně viditelné tetování, které bylo provedeno před 3. červencem 2011. Musí být očkovaný proti vzteklině. Každé zvíře, které se s vámi vydá na cesty, je potřeba odčervit, ačkoliv existují malé výjimky, kdy se to nevyžaduje. V případě, že např. svého psa převážíte přímo mezi Finskem, Irskem, Maltou a Norskem, můžete tuto informaci v klidu vypustit.

A nakonec je třeba mít pas patřící vašemu zvířátku v zájmovém chovu, pokud cestujete po zemích EU, nebo veterinární osvědčení EU v případě příjezdu ze země mimo EU.

Evropský pas zvířete v zájmovém chovu

Evropský pas je dokument nezbytný pro cestování po zemích Evropské Unie, který obsahuje všechny potřebné informace o vašem mazlíčkovi - tj. údaje o mikročipu či tetování, očkování proti vzteklině, ale také kontaktní informace o majiteli a veterinárním lékaři, který pas vydal.

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

Veterinární osvědčení EU

Je dalším typem dokumentu obsahujícím informace o zvířeti (identifikace, zdravotní stav, očkování proti vzteklině) a svým vzhledem a strukturou odpovídá standardnímu modelu EU.

Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Byt na prodej na Praze 7 - 124m, Praha 7

Pokud cestujete do Unie ze země nebo území mimo EU, musíte si pro vašeho mazlíčka opatřit veterinární osvědčení EU potvrzené úředním veterinárním lékařem v zemi odjezdu, nejvýše 10 dní před převozem zvířete do Unie. Osvědčení platí pro cesty mezi zeměmi EU po dobu 4 měsíců od data převozu nebo do uplynutí doby platnosti očkování proti vzteklině, podle toho, co nastane dříve.

Dovolená s mazlíčkem
Dovolená s mazlíčkem • Zdroj: Freepik

Kromě toho musíte vyplnit písemné prohlášení, v němž uvedete, že zvíře převážíte pro neobchodní účely. Prohlášení pak přiložíte k veterinárnímu osvědčení EU vašeho zvířete. Toto prohlášení se vyžaduje i v případě, že převozem vašeho domácího mazlíčka pověříte jinou osobu. V takovém případě si musíte své zvíře vyzvednout do 5 dnů od vašeho příjezdu do EU.

Převoz zvířete v zájmovém chovu bez majitele

Obecně platí, že domácí mazlíčci musí cestovat se svými majiteli, můžete však písemně pověřit jinou osobu, aby s vaším zvířetem cestovala místo vás. Zvíře si však musíte vyzvednout do 5 dnů od jeho převozu do EU.

A co když chci jet třeba do Egypta nebo do Indonésie?

Pokud se nechcete omezovat pouze a jen na země EU, ani tak se svého snu nemusíte vzdávat! I tady je ale potřeba, abyste splnili podmínky, které ta či ta země vyžaduje. Obecně však platí, že budete potřebovat hlavně:

Očkování proti vzteklině

Před cestou musíte se svým domácím mazlíčkem zajít ke schválenému veterináři a nechat ho očkovat proti vzteklině. Očkování se považuje za platné, pokud je vaše zvíře staré alespoň 12 týdnů a je před očkováním již označeno mikročipem. Vaše zvíře pak s vámi může cestovat po uplynutí 21 dnů od dokončení očkovacího protokolu. Každé další přeočkování musí být provedeno ještě během doby účinnosti předchozí použité očkovací látky.

Kromě standardních požadavků (mikročip, očkování proti vzteklině, ošetření proti echinokokům v případě potřeby, veterinární osvědčení EU) musí zvíře podstoupit sérologické vyšetření hladiny protilátek proti vzteklině, a to nejdříve 30 dní od data očkování proti vzteklině a nejméně 3 měsíce před cestou do EU. Schválený veterinární lékař odebere vzorek krve a odešle jej k vyšetření do schválené laboratoře EU.

Výsledky sérologického vyšetření hladiny protilátek proti vzteklině musí být přiloženy k veterinárnímu osvědčení EU zvířete.

První krok za námi a jdeme dál. Jak bude mazlíček vlastně cestovat?

Pokud nejedete autem, ale mate rádi letadla, ani to pro vás není omezením. Létat do zahraničí se psem nebo jiným domácím mazlíčkem není totiž v dnešní době až tak neobvyklé. Ačkoliv ani zcela běžné. Jestliže uvažujete nad cestou letadlem, protože ho zkrátka chcete vzít k moři, je i zde nutné se předem připravit!

Teplý písek pod zadkem. Nejen tím vaším!
Teplý písek pod zadkem. Nejen tím vaším! • Zdroj: Freepik

Dvakrát měř, jednou řež 

Než se rozhodnete cestovat letecky, důkladně se zamyslete, zda to za tu námahu, a především pak s ohledem na samotné zvíře, skutečně stojí. Psi, kočky a další zvířata si většinou dobře zvyknou na cestování autem, protože když je to nutné, můžete zastavit a vypustit je ven. O něco horší je to při cestách autobusem nebo vlakem, ale i na to si zvířata nakonec dokážou přivyknout. Ale cesta letadlem, a u většiny zvířat ve stísněném zavazadlovém prostoru, je už trochu něco jiného. Zvíře bude během letu logicky ve stresu - odloučené od páníčka, samo v neznámém prostředí, uzavřené v malé kleci, za poměrně velkého hluku.

Ne každý dopravce to dovolí!

Ano, bohužel. Většina lowcostů bohužel ne. A u těch, kteří s tím nemají problém, je potřeba vědět přesně co a jak. Podmínky jsou různé, ale musí se dodržet, jinak se na letišti otočíte na podpatku a alou zpátky domů.

Měli byste vědět, např. rozměry cestovního boxu, dále pak cenu letenky - ano, váš mazlíček zadarmo rozhodně nepoletí a vůbec byste měli být v obraze, na kolik vás tato “sranda” celkově vyjde.

Ceny za přepravu zvířete se pohybují od cca 1500 Kč, ale v některých případech jdou částky až do desetitisíců korun v závislosti na konkrétní destinaci a vstupních podmínkách pro zvíře (problémy nebo výrazně vyšší náklady kolem 20 tisíc Kč očekávejte ve Velké Británii, při cestě na Island je povinná po příletu 14-denní karanténa apod.). Pozor na to, že některá letiště jako třeba Londýn, Dublin, Eindhoven či Edinburgh přílet zvířat nedovolují dokonce vůbec. Kam naopak můžete zcela bez problémů a levně, je třeba Itálie.

Na palubě nebo v nákladovém prostoru?

Cestovat se zvířetem můžete buď přímo v kabině letadla nebo v nákladovém prostoru, avšak většinou to bude mezi zavazadly. Aby s vámi mohlo být zvíře během celé doby letu v kabině, musí jít o menší velikost - jeho váha včetně váhy přepravního boxu by neměla přesáhnout 8 kg. Rozměry schránky by měly být cca 48 x 32 x 29 cm a měla by se vejít pod sedačku před vámi, musí mít také otvory pro dýchání a nepropustné dno. Zvíře nesmí během letu samozřejmě svou cestovní klec opustit a nemělo by obtěžovat cestující zápachem ani hlukem. Výjimkou jsou policejní, záchranářští a doprovodní psi pro zrakově postižené, kteří se přepravují bez klece a navíc zdarma. Zvíře však musí mít doložené potvrzení o výcviku a také náhubek.

Zvíře v zavazadlovém prostoru

Pokud vlastníte většího mazlíčka, nebudete mít bohužel prostor ho mít u sebe. A co si budeme, tahle varianta umístění, je stresující nejen pro samotná zvířátka, ale často i pro jejich majitele.

Buďte proto co nejvíce obezřetní a zkuste udělat maximum proto, aby to váš mazlíček dal co možná nejlépe.

A co dodržovat?

  • Před odletem mazlíčka vyvenčete.
  • 24 hodin předem ho nekrmte.
  • Přibližně 8 hodin před cestou nepodávejte větší množství vody. Doporučuje se před odbavením připevnit k boxu misku a do ní dát led, který se postupně rozpouští.
  • Protože se zvíře může počůrat, nezapomeňte vystlat schránku novinami.
  • Přepravní box si také důkladně označte svými kontaktními údaji - jak těmi domácími, tak těmi v zemi, kam míříte.
  • Cestovní schránky pro zvířata pořídíte v mnoha e-shopech, dráže pak i přímo na většině mezinárodních evropských letištích.

Je čas se ubytovat!

A ubytovat takového pejska v nějakém pěkném hotelu není vždy úplně jednoduché. Hledání vám jistě usnadní označení “pet friendly hotel”, kdy máte jistotu, že vás i vašeho mazlíčka přivítají s otevřenou náručí.

I proto je dobré začít plánovat dovolenou v tomto případě s dostatečným předstihem. Hotelů, které umožňují návštěvníkům ubytování s domácím mazlíčkem, lze sice najít ve všech populárních dovolenkových destinací hned několik, kapacity nejvhodněji umístěného ubytování ale mohou být omezené.

„Pro snazší orientaci nabízíme zájemcům o cestování se zvířetem speciální kategorii, v níž sdružujeme pouze hotely, které jejich pobyt umožňují. Podmínky hotelů a ceny ubytování pro psy jsou ale individuální, ideální je proto přednést všechny požadavky zaměstnancům hotelu s dostatečným předstihem,“

komentuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia. Ceny ubytování pro psa se dle něj nejčastěji pohybují v rozmezí 5 až 15 euro za noc.

Pláž tak trochu na ostří nože

Vstup s domácím mazlíčkem na pláž je standardně zakázán. V populárních dovolenkových destinacích proto stále častěji vznikají takzvané "psí" pláže, kde je volný pohyb psů a jejich vstup do moře povolen. Tyto pláže často vznikají neoficiálně, a to tak, že si místní majitelé psů postupně zaberou určitý úsek pláže, zpravidla na kraji letoviska, kam chodí venčit psy. Stále častěji ale vznikají i oficiální pláže, které jsou řádně označeny. Průkopníkem v budování psích pláží je Itálie.

„Obzvláště severní část Itálie je pro majitele psů velmi přátelská. V oblíbeném letovisku Bibione se například nachází pláž Pluto, kde mají pejskaři k dispozici vodítka, hygienické pytlíky i sprchy pro psy. Své mazlíčky pak mohou přihlásit i k různým výcvikovým aktivitám,“

popisuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia a dodává, že tato placená pláž je přístupná od června do září.

A jde se běhat!
A jde se běhat! • Zdroj: Freepik

Oficiální psí pláže najdete také v letoviscích Porto Santa Margherita či Lignano-Sabbiadoro, v ostatních částech Itálie byste rovněž neměli narazit na problém.

Ani ostatní oblíbené dovolenkové destinace ale nejsou majitelům psů zapovězeny. Velké množství psích pláží nabízí například Chorvatsko. Bohatý výběr pláží s přístupem pro vaše čtyřnohé parťáky umožňuje například Kvarnerská riviéra, město Rijeka v severním Chorvatsku nebo ostrov Krk. Koupat se i se psem v moři se však dá i na Istrii nebo na území Dalmácie. Psí pláž najdete též ve španělské Barceloně i v dalších místních letoviscích. V Řecku je tradice psího koupání oproti tomu menší, speciální psí pláže zde v podstatě nenajdete. V případě, že máte svého psa na vodítku a pod kontrolou, ho ale můžete vzít na běžnou „lidskou“ pláž. Ke koupání je poté nejvhodnější navštívit některou z odlehlých pláží na kraji letoviska.

A kolik nás to bude stát?

Tak například u českých aerolinek zaplatíte za přepravu čtyřnohého miláčka poplatek 59 EUR / 1530 CZK za každý směr cesty v případě, že půjde o přepravu v kabině pro cestující.

Pokud ale bude váš mazlíček cestovat v zavazadlovém prostoru, je cena za přepravu 119 EUR / 3100 CZK za každý směr cesty.

A co na to kynolog?

Kynologický portál eCanis radí, že pokud jste vášnivými cestovateli a svého mazlíčka nechcete pokaždé nechat doma, je potřeba ho na cesty nejen připravit, ale také být obezřetní a trpěliví a dát tomu čas.

Pokud cestujete autem, je to o něco snazší. Převážně v tom, že máte prostor svého psího miláčka dokonale s cestovním prostředkem seznámit. Musíte si uvědomit, že každá cesta kamsi je pro zvíře stres a ne malý.

Co rozhodně pomáhá, ať už jde o auto či letadlo je dát do přepravky oblíbenou hračku nebo i kus oblečení majitele, aby se zvíře cítilo jako doma.

Vycestovat chtěla i moje kamarádka, ale….

Plánovala cestu do Dubaje, kam cestování se čtyřnohým mazlíčkem není vůbec jen tak. A to hned z několika důvodů.

O la la
O la la • Zdroj: Freepik

Prvním z nich je samotná dlouhá cesta letadlem, která může být pro psa velice stresující. Druhým je pak zdejší tropické klima, na které zvíře z mírného podnebného pásu zkrátka není zvyklé a může se přehřát a tím největším zádrhelem je pak samotný přístup konzervativnější části obyvatel, která totiž stále považuje psy za „nečisté“. V SAE proto najdete jen minimum pláží a parků, kde není vstup se psy zakázán.

“Dubai byla můj sen. Protože jsem ale také vášnivý pejskař a svého čtyřnohého miláčka beru spíše jako člena domácnosti, chtěla jsem, aby letěl se mnou. Po zjištění všech potřebných informací jsem ale od tohoto nápadu ustoupila, protože vzít zvíře do země, kde je poměrné velké teplo a pak ho muset nechávat v hotelu, mi nepřišlo jako ideální nápad.”

Ať už se rozhodnete jakkoliv a pro jakoukoliv destinaci, zkuste se nejprve zamyslet nad tím, zda tuhle cestu váš mazlíček opravdu zvládne, anebo zda je to jen vaše přání mít ho u sebe, bez ohledu na jeho pořeby a celkové pohodlí. 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks