Top hledané
Výsledky (0)
Fanynky ho zbožňovaly, ale během působení v soutěži se setkal i s ostrou kritikou. I tak to dotáhl do finále a umístil se na krásném třetím místě.

Vavřinec Hradilek exkluzivně: Moje životní partnerka je ta největší výhra. Darija vyhrála díky Dominikově zkušenosti s vítězstvím

Michaela Hanelová
20. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Vavřinec Hradilek obsadil třetí místo v soutěži StarDance

Vavřinec Hradilek je úspěšný kajakář a olympionista, který se intenzivně věnuje svému sportu. Jeho životním posláním je rozdávat radost a vyhrávat závody. Mezi diváky taneční soutěže StarDance se dostal do dvou skupin. Ta jedna ho zbožňovala a druhá nenáviděla. Především mladší fanynky mu posílaly hlasy a věřily, že se právě on stane vítězem. Vávra má na soutěž jasný názor a uvědomuje si, že takový zážitek se mu v životě nemusí znovu naskytnout. Nebýt jeho životní partnerky, neumí si svou účast v této soutěži představit.

Finálová trojka byla letos opravdu silná
Vavřinec Hradilek se svou taneční partnerkou Kateřinou Bartůněk Hrstkovou.
Letošní ročník StarDance byl opravdu silný

Vy jste udělal ve StarDance jeden z největších pokroků. Jak se teď po celém ukončení cítíte? Připadáte si jako tanečník? 

Jak se cítím. Cítím se docela dobře, cítím se naplněn zážitkem a prostě něčím, co bylo intenzivní a teď to skončilo, a to je vždycky spojené s takovým tím táborovým efektem, že člověk prožívá něco tak intenzivně, že když to skončí, tak to člověk musí ještě chvíli vstřebávat, aby pochopil, že je vlastně konec. A než se vlastně plnohodnotně vrátíte pevně na zem, tak to nějakou dobu vždy trvá. 

Co nějaké vystoupení? Přišly vám třeba nějaké nabídky? 

Ano. Máme už nějaké nabídky na plesy, zatím jsme tedy kývli jen na dvě akce, nevím, zda to budeme rozšiřovat, zase tolik času nemám a potřebuji si vůbec vyzkoušet, zda mě to bude bavit. Ty dvě, na které jsme kývli, tak jsou takové hodně sympatické. Těším se na to, ale určitě to nebude tak, že bychom s Káťou objížděli celou republiku během plesové sezony. Tolik volného času nemám a jak říkám, nejdříve musím zkusit, zda mě to vůbec bude bavit.

Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ
Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ, Praha 9

Co říkáte na vítěze? Nečekali všichni i v týmu, že to vyhraje Eva Adamczyková? 

Emoce tam byly, ale my jsme se v rámci StarDance všichni dobře poznali a bylo nám jasný, že to může vyhrát víceméně kdokoliv. Letošní ročník byl opravdu plný překvapení. Já jsem někdy kolem třetího kola začal tipovat, že by to Darija mohla vyhrát, tušil jsem, že se může dostat do finále. Určitě to není tak, že by vyhrála neoprávněně, jak se pořád někde píše a diskutuje. Darija udělala ohromný krok, měla obrovskou výhodu, že měla Dominika ve finále jako jediného tanečního partnera, který už to zažil. Protože jak Kuba Mazuch, tak i moje Káťa Bartůněk Hrstková, byli stejní nováčci v téhle soutěži jako my všichni. A jsem přesvědčený, že ta Dominikova zkušenost tam hrála velkou roli. Oni dokázali všeho využít na maximum, ale také si myslím, že i díky divákům zvládli udělat velký kus práce, díky jejich komunikaci na sítích apod. Věnovali se tomu opravdu hodně, a je to naprosto v pořádku, jak to dopadlo. Každý tu soutěž pojme jinak a myslím si, že já s Evkou jsme to trochu rozmělnili. Kdybych já možná nebyl ve finále, tak si myslím, že by měla větší šanci vyhrát, protože by se ten sportovní fanklub zaměřil na ni a ty hlasy by určitě posílali především Evce. Tam závisí na všem okolo, je toho opravdu hodně. Já se vždycky směju těm sázkovým kurzům, protože na vítěze se sázet nedá. V této soutěži je tolik zvratů a někdy opravdu nečekaných, že to vážně nejde.

Kdo byl od začátku váš favorit? 

Já jsem to přál všem.

Vy jste používal v tanci hodně síly a hodně jste svou partnerku zvedal, takže se dá říci, že jste si od kajakářství, kde také sílu používáte, ani neodpočinul. Vlastně jste neustále trénoval. Nebo to byl pro vás opravdu úplně jiný druh sportu? 

Ono je to náročný a je to pohyb. Každý pohyb vyžaduje jisté úsilí. Tanec v tom našem případě byl zejména časově náročný. Upřímně pro mě fyzicky náročný tak nebyl, ale to neříkám proto, že by to bylo jednoduché. Je to hodně komplikované a každý druh sportu a také tance zatěžuje jiné svalstvo a jiné partie, než já jsem zvyklý. Upřímně bolely mě chvíli záda, ale nikdy jsem neměl pocit, že bych byl fyzicky vyčerpán. Naopak, třeba do osmého kola jsem chodil trénovat i na vodu. Ten fyzický fond tam je pořád dobrý a je to pro ty sportovce výhoda, protože my jsme na ten dril opravdu zvyklí. Zase máme spoustu nevýhod oproti zpěvákům nebo hercům, kteří mají pohyb a tanec v krvi.

Je vám líto, že Stardance skončilo?

Je. Byl to skvělý zážitek.

Kdo je z týmu váš největší kamarád? S kým jste navázal nejbližší vztah? 

Já nemůžu říct, že bych měl největšího kamaráda. Tak určitě si sedíme s Evkou, ale to díky té naší sportovní stránce. Jinak jsem si oblíbil všechny a myslím si, že se sešla skvělá parta lidí, kteří se rádi znovu potkají.

Co vaše partnerka? Jak zvládala, že jste takovou dlouhou dobu pryč a stále jen trénujete? 

Tak mísí se zde všechny faktory. Jak pýcha, únava, tak i stres. Z 90 % vždy převažovala ta pýcha a má žena si to užívala společně se mnou. Nejvíc ji těšilo to, že se nám daří, i když to nebylo tak, jak jsme si představovali. Pro mě je moje partnerka největší životní výhra, je to něco nejlepšího, co mě mohlo potkat, protože mě pomáhá a podporuje ve všech směrech. To, že to bude náročné, to jsme všichni věděli, ale nelze se na to připravit. Je to brutál.

Šel byste do StarDance znovu? 

Tak ta možnost tu není, nejde to. A myslím si, že ten zážitek je tak intenzivní, že je vlastně dobře, že to nejde. Určitě to není tak, že bych do toho nešel, protože jsem se tam necítil dobře, bylo to naprosto famózní, ale spíše jde o to, nechat si ten zážitek takový, jaký je. Určitě bych ale všem kolegům a kamarádům nejen ze sportovního, ale i hereckého a pěveckého odvětví doporučil, ať do toho jdou, protože je to fakt pecka. Ten zážitek mi nikdo nevezme.

Co vás teď čeká ve vašem oboru? Budou nějaké závody?

Budu se připravovat na moji poslední sezonu, tak doufám, že najdu prostředky na to, abych se dostal do teplých krajin, kde se budu moci připravovat. Ale to je momentálně zatím součást plánování, tak uvidíme, jak to vlastně bude.

Děkuji za rozhovor a přeji krásné Vánoce vám i rodině.

Děkuji, také přeji vám i čtenářům. A děkuji všem za podporu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze