Top hledané
Výsledky (0)
Stavba první podmořské restaurace v Evropě a největší na světě se pomalu chýlí ke konci. Bude stát v Norsku a kromě luxusního menu bude lákadlem panoramatický výhled na mořské dno.

První evropská podmořská restaurace UNDER se otevře na jaře 2019!

Eva Ledecká
09. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Under, 5 metrů pod mořem

Na nejjižnějším bodě norského pobřeží u vesnice Båly vzniká pod rukama norské architektonické firmy Snøhetta první evropská podmořská restaurace. Líbilo by se vám večeřet 5 metrů pod mořem a mít přitom výhled na vodní říši? Už od jara 2019 to budete moci zažít!

Jednoduchý název: Under!

Název Under neodkazuje pouze na předložku „pod“, jak by se mohlo zdát. V Norštině může být slovo „under“ přeloženo také jako „wonder“ – tedy „zázrak“. A o jistý zázrak se dozajista jedná. Nenavštěvujeme přeci běžně restaurace pod vodou...

Monolitická, na půl ponořená do moře, ležící proti skalnímu břehu.

Taková je luxusní stavba restaurace navržena v minimalistickém stylu. Betonové zdi mají tloušťku jeden metr, konstrukce odolává tlaku a drsnému charakteru moře. Materiály do interiéru byly vybírány nejen z hlediska jejich estetických vlastností, ale také z hlediska jejich udržitelnosti a schopnosti vytvářet dobré vnitřní klima. A tak zde kromě drsného betonu najdete teplý dub, který dokáže vytvořit velmi intimní atmosféru. Co se týče barev, jsou použity odstíny modré a zelené, ale také béžová a písková barva.

Hlavní lákadlo? Výhled!

Výhled do hlubin moře je samozřejmě tím hlavní magnetem této budoucí luxusní restaurace, která pojme 80-100 hostů. Ztlumené osvětlení pocházející z interiéru a instalované na mořském dně přispěje k jeho rozkvětu. Hosté ho mohou pozorovat skrz 11 x 4 metrů velké panoramatické akrylátové okno!

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Luxusní menu je samozřejmostí. Co řekl šéfkuchař?

Hlavním šéfkuchařem v této velmi očekávané podvodní restauraci je Nicolai Ellitsgaard. Má mnohaleté zkušenosti v oboru gastronomie v Norsku a můžete si být jisti, že tady dostanete ty nejlepší pokrmy uvařené z těch nejkvalitnějších surovin. Co k menu řekl?

"Jen na druhé straně našeho ikonického okna leží oceán, který je plný čerstvých lahůdek z moře. Takže jejich cesta z moře do kuchyně a na talíř je opravdu minimální."

Luxusní restaurace, která bude ale zároveň sloužit jako výzkumné středisko mořského života, bude vítat také výzkumné týmy zabývající se mořskou biologií a chovem ryb. Otevře se na jaře 2019.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze