Top hledané
Výsledky (0)
Navštívila jsem festival Veggie Vánoce, kde jsem načerpala kreativní inspiraci na dárky, zakoupila zdravé cukroví a dozvěděla se více o tom, jak si zpestřit kvalitu života a být takzvaně zero waste.

Veggie Vánoce na vlastní kůži! Raw, eco a zero waste v hlavní roli

Mgr. Jana Höger
18. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Veggie Christmas

8.12. se konal Veggie Festival v Galerii Mánes. Mé očekávání bylo prosté: najít krásné dárky ve stylu veggie, raw či eco pro své blízké a samozřejmě k tomu ochutnat to nejlepší z úžasně rychle se rozvíjející veganské gastronomie. Hezky vše na jednom místě. Přináším vám luxusní tipy, které mne zaujaly.

1. „Zvířata nejíme“

Tak zní slogan, projekt i značka dvou mladých nadšenců do vegan stravy. Michaela a Lukáš Vincourovi jsou aktivními bojovníky za práva zvířat, snaží se chránit zvířata a šetřit přírodu. Můžete si pořídit šmrncovní trička, tašky, knihy, hrníčky, placky a mnohé další s logem, hashtagem či vtipným obrázkem. Zaručeně se budou líbit!

2. Piňatex aneb z čeho všeho se dá produkt vyrobit. Vážně je to něco s ananasem?

Zaujal mě název Piňatex, když jsem procházela kolem stánku s veganskou minerálkou v ruce, ale raději bych se viděla s piňakoládou. V souvislosti s názvem jsem na ni najednou měla neuvěřitelnou chuť….“Piňatex, to má něco společného s ananasem?“ Požádala jsem paní s naléhavostí sobě vlastní o odpověď. Po chvíli vysvětlování se z toho vyklubal speciálně vyrobený přírodní materiál z ananasových listů, který si zamilovali designéři. Zde se z Piňatexu prodávaly pomůcky pro pejsky pod značkou FunkyDog. Vybírat jste si mohli z nepřeberného množství vodítek, obojků a dalších psích produktů. Mě doslova uhranul motýlek pro pejsky!

3. Siwak luxusní přírodní zubní kartáček, který používá i Lucie Bílá

Pod značkou Siwak si představte 100% přírodní kartáček plný vitamínů a minerálů. Má bělit, čistit, chránit zuby a dásně. Prakticky ho můžete vytáhnout všude a začít si čistit zuby. Jedná se o zajímavě vyhlížející kus dřeva, ale pozor, je to kořen stromu Salvadora perská. Jak to funguje? Laicky řečeno, ukousněte si kus a pak už jen žvýkáte, hotovo. Naše slavice je s ním spokojená. Jde o zázrak? Nechám na vás a na vaší zkušenosti.
 

4. Když nevíte, čím někoho potěšit. Mýdlo je vždy dobrou volbou.

Není mýdlo jako mýdlo, zvláště pokud se jedná o veganská mýdla Savon de Lisoleil (mýdla z Lysolají), které jsou unikátní svým designem a luxusním složením. Mají originální balení a vyrábí se jen v malých limitovaných sériích. Mýdla jsou barvena minerálními pigmenty a oxidy.

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

5. Ryze ženská záležitost Biosophy

Potěšilo mě, když jsem spatřila organicko-vegan kosmetiku. Tady si přijdete na své, nabízejí obrovské portfolium produktů péče o pleť, tělo a vlasy i dekorativní kosmetiku.

6. Erebos správně nabudí nejen muže

Luxusní Erebos je čistě bylinný stimulující nápoj. Je vyrobený louhováním z 19 bylin a koření. Prospívá mozku a svalům, dodává okamžitou energii. Jste zvědaví, zdali jsem ochutnala? Bohužel vás zklamu, měla jsem před ním respekt. Byla jsem „nakopnutá“ až až...

7. Pokud ochutnáte Bio nádobí, nebudete chtít jiné

A teď vážně, budete si moci opravdu kousnout. Tvůrci značky Bio nádobí si dokonce přejí, abyste ho po sobě snědli. Tady zaručeně platí přísloví: „Co si navaříš, to si také sníš.“ A to do písmene! Jednorázové nádobí je vyrobeno z pšeničných otrub, ale menší upozornění: vidličky z Bio nádobí nejsou jedlé!

8. Poslední tečka nakonec. Nebeské dortíčky

Veganské dortíčky, luxusně nazdobené, se opravdu rozplývají na jazyku a jsou nebeské. Musíte vyzkoušet!

Neexistuje jeden plošně zaručený recept na dokonalost v souvislosti s Vánocemi. Každému vyhovuje něco jiného. Ale věřte mi, že tenhle zdravý styl života může být příjemnou výzvou a milým zpestřením, i kdyby jste si z něho měli vzít jen málo.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
LUCIELA TASCHEN: Česká značka vyrábí kabelky z ananasových listů!
Zobrazit článek
Kokos se dá stejně dobře nosit, jako jíst! Na trhu je inovativní materiál Malai