Top hledané
Výsledky (0)
Velikonoce slaví každý z nás. Někteří odletí do teplých krajin, druzí žádají o odpuštění.

Velikonoce slavných: Babiš si užívá exotiku, Petr Pavel léta ve vzduchu a Hanychová se chce usmířit se svými ex

Michaela Hanelová
02. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Andrej Babiš

Velikonoce představují významný svátek křesťanské tradice, během kterého mnozí zachovávají celou řadu tradičních obyčejů a rituálů. Už od Zeleného čtvrtka se známé osobnosti pustily do oslav, věnovaly se pečení mazanců, ozdobám a některé dokonce zamířily za hranice. Pondělní oslavy pak nezapomněly zahrnout i tradiční velikonoční zvyk takzvané šupačky s pomlázkou. 

Velikonoce každý slaví po svém. Někteří je neřeší vůbec, druzí naopak odjedou za hranice, kde si užívají několik dnů volna. O tom, jak tráví velikonoční svátky naše celebrity, jsme se mohli přesvědčit na sociální síti Instagram i Facebook, kam od čtvrtečního rána české celebrity i politici přidávali pravidelné příspěvky o tom, co momentálně dělají a jak budou velikonoční svátky slavit. 

Andrej Babiš

Předseda politického hnutí ANO, Andrej Babiš, si užívá dovolenkové atmosféry v teplejších krajinách. Nejprve na Velký pátek zveřejnil zdánlivě starší snímek, na kterém jsou vidět velikonoční symboly včetně pomlázky, zdobené barvami, které připomínají vlajku Chorvatska, ale poté svým sledujícím naznačil, že je někde jinde. Sledujícím následně prozradil, že letos nebude Velikonoce slavit tak, jak jsou někteří na jeho profilu zvyklí. Užívá si totiž svou první letošní dovolenou u moře, o kterou se nechtěl nechat připravit. „První letošní pobyt u moře. Opravdu jsem se na to těšil,“ říká ve videu plném nadšení. „Přeji vám všem pokojné a radostné Velikonoce strávené v kruhu vašich blízkých, s rodinou a přáteli, a přeji vám vše nejlepší ke zdraví. Užijte si tyto chvíle naplno.“

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Petr Pavel

I prezident Petr Pavel se rozhodl své sledující potěšit a popřát jim veselé Velikonoce. Tentokrát to udělal opravdu netradičním způsobem, ze kterého mnohým z nich doslova spadla brada. Že má prezident Petr Pavel slabost pro adrenalinové aktivity, je všeobecně známo. Svou zálibu potvrdil i ve čtvrtek, kdy na platformách sociálních médií sdílel krátké video ze svého volnočasového letu v malém letadle. „Přeji vám, abyste velikonoční svátky prožili přesně podle svých představ. Třeba s pocitem, jako byste byli vysoko nad zemí, mezi oblaky,“ napsal k videu s velikonočním pozdravem, které jeho fanoušky opravdu potěšilo.

Agáta Hanychová

I modelka Agáta Hanychová se rozhodla Velikonoce oslavit trochu jinak. Protože se jedná o svátky klidu a pohodlí, vyzvala tatínky svých dcer k tomu, aby konečně ukončili velkou mediální válku, která mezi nimi poslední měsíce aktivně probíhá. Dokonce se rozhodla odsouhlasit všechny jejich požadavky včetně toho, že nebude své dcery fotit na Instagram. „Velikonoce jsou svátky naděje… Milí tatínkové J+J ! Prosím ukončeme mediální a soudní boj. Kvůli pohodě našich dětí už souhlasím se vším. Plaťte výživné, jaké si myslíte, že si vaše dcery zaslouží. Respektuji vaše přání dcery nefotit. Píši vám veřejně, stejně jako veřejně probíhá spor. Všichni zúčastnění potřebujeme klid. Děkuji. Matka vašich dcer: Mii a Rózy,“ uvedla k fotografii, kde spojila dva snímky, jeden, na kterém je s Jaromírem Soukupem, a druhý, na němž pózuje s Jakubem Prachařem. 

Ivana Gottová

Ani Ivana Gottová letos příznivce svého zesnulého manžela nezklamala a všechny potěšila jedním vzpomínkovým snímkem. Na něm je zachycen Karel Gott, který si na jaře roku 2007 užíval rodinnou pohodu se svými blízkými. „Milí Karlovi příznivci, přeji vám všem klidné prožití velikonočních svátků, úsměv na tváři, slunce, pohodu a dobré přátelé kolem sebe. A posílám vzpomínku na jaro 2007. Vaše Ivana.“

Kateřina Brožová

I herečka Kateřina Brožová nezapomněla na své sledující a popřála jim krásné svátky. Během toho nezapomněla zavzpomínat i na své zesnulé pejsky, se kterými trávila všechen možný volný čas. „Moji milí, přeji vám krásné a sluníčkové velikonoční svátky! Oslavme příchod jara se svými nejbližšími a nezapomeňme na původní význam Velikonoc…“ napsala herečka a pochlubila se vlastnoručně upečeným beránkem. 

Otevřít v galerii (1)
Kateřina Brožová svým sledujícím ukázala domácího beránka.
Kateřina Brožová svým sledujícím ukázala domácího beránka.Zdroj: Instagram Kateřiny Brožové/se svolením

Libor Bouček

Opravdu dlouhým a zajímavým příspěvek popřál krásné svátky jara i Libor Bouček. „Krásné Velikonoce! Často jsme ty svátky trávili na cestách. Jezdili na kole krajem Champagne, degustovali v Singapuru Plzeň, prošli se kolem Soči. Teď jsme na jednom místě. V Solenicích. Ve čtyřech. Vstáváme s prvním paprskem Slunce, děláme stejný věci dokola, vzájemně se s Gábi trumfujeme, kdo je víc unavený. Mluvíme s Milanem, Maruškou a paní Sládkovou. Dnes se na hodinu stavil Martin Severa. Moje staré já by nechápalo, jak všedně dá se postavit Velikonocím. Jsem rád, že je to staré já. V minulosti. Dnes jsme vyrazili na farmu k Marvanům. Do Zbenic. Je to 20 kilometrů, ale pro nás to byl Výlet. Viděli jsme mládě Alpaky, klokana, dikobraza, mývala, králíky, pštrosa. Při západu Slunce se saharským pískem jsme se vraceli zpět. Albert ve větrovských serpentinách lakonicky řekl “já jsem moc šťastný”. Poprvé popsal tak krásně svůj pocit. A tím řekl vše. Ve třech letech definoval celek. Smála se na něj sestřička, jeho máma míjela ty, co vyrazili na vyhlídku na Podkovu a já pochopil, jak často těmi velkými kroky překračujeme malé cíle, které jsou nejkrásnější. A přitom je tak snadné je minout. Rodina je tak cenná. A křehká. A štěstí je blíže než si myslíme. Je prostší. Nebliká. Není zahaleno velkými gesty. Je ryzí. My ho máme. Nepřestanu děkovat. Přál bych ho každému. Užijte si sváteční klid. Jako my teď. Anebo my dřív,“ napsal na svůj Instagram Libor Bouček a zavzpomínal na své volné dny.

Štefan Margita

Na své sledující nezapomněl ani operní zpěvák Štefan Margita, který si během svátků jara připomněl krásné chvilky se svou nedávno zesnulou manželkou Hankou Zagorovou. „Přátelé, přeji vám krásné Velikonoce vzpomínkou, když to u nás ještě vonělo úžasnou nádivkou a mazancem od Hanky. Krásné svátky všem. Váš Štefan,“ napsal k příspěvku a zveřejnil fotografii se svou manželkou u ranní snídaně.

Zdroje: redakce, autorský text, vlastní dotazování, Instagram

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze