Top hledané
Výsledky (0)
I v Praze se dá žít ve stylu venkova

Dokonalý domov kousek od údolí říčky Rokytky - zábava zaručena po celý rok

Kristina Vacková
07. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
9 minut
Rodina se dvěma dětmi v novém bytě

Jedete si svým SUV a přes panoramatickou střechu vás slunce příjemně hřeje do týla. Jaro je tady. Posloucháte mellow muziku a automatický pilot vás neomylně vede na místo, které můžete hrdě nazývat svým domovem. I když název této městské čtvrti nezní zrovna lákavě, Hrdlořezy mají své nesporné kouzlo. Kouzlo jakéhosi venkova na kraji metropole.

Děti objímají rodiče.

Najednou ale cítíte nutkavou chuť si na chvíli vyprázdnit hlavu. Přece jen, svou rodinu milujete nade vše, ale ještě, než se vrhnete do víru her a radostného výskání, bylo by fajn být jen sám se sebou. Proto těsně u domu změníte směr a zajedete ještě na břeh říčky Rokytky. Její meandry a klid, který se zde prostírá, vás za pár minut hodí do pohody. A pak už hurá domů! Ostatně i tady máte uklidňující zeleň doslova na dosah, a jednoznačně na dohled.

Luxusní penthouse na prodej Praha 9 - 146m
Luxusní penthouse na prodej Praha 9 - 146m, Praha 9

Bydlení pro aktivní

Žijete si jen na dosah od centra města, a přitom si užíváte uklidňující pohled do zeleně přímo z jedné ze dvou teras. Nový, moderní a prostorný penthouse je přesně tím, co jste pro sebe a svou rodinu hledali. Luxusní bydlení v rezidenčním projektu Zelené město v pražských Hrdlořezích poskytuje komfortní domov i náročným klientům, jelikož v okolí je vše, co potřebujete pro pohodlné bydlení. A těch možností, kam se vydat, ať už pěšky, nebo na kole! Nepřeberně. Můžete začít plánovat. Snít. Fantazírovat. Nebo vzdělávat své děti, ať už názorně nebo hrou. Pro všechno je tu prostor a nevídané možnosti.

Otevřít v galerii (12)
Dívky cvičí jógu.
Dívky cvičí jógu.Zdroj: Profimedia

Zelená pohoda jen pro vás

Velkorysý byt vám díky bydlení v nejvyšším patře poskytne nadhled a výhled. Každé teplé ráno, když vás sluneční paprsky jemně probudí, a stihnou to ještě dřív než vaše děti, můžete s partnerem posnídat obklopeni romantickou zelení okolních strání – a dokonce si vybrat jednu ze dvou luxusních teras.

Dominantou bytu je nesporně obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, který dokáže být pracovnou, tanečním parketem, změnit se v hernu, indiánskou vesnici anebo fotbalové hřiště. I tak rozsáhlý prostor může být ještě větší, otevřete-li prosklenou stěnu s francouzskými dveřmi a propojíte tak obývák s terasou. Impozantní otevřený prostor vám dovolí zapomenout na to, že jste doma, nebo že se venku již pomalu stmívá. A co teprve když děti usnou! Romantická světla, vybrané dobroty z grilu na terase, sklenka dobrého červeného vína – to je pak teprve to pravé svádění!

Otevřít v galerii (12)
Pár relaxuje na terase.
Pár relaxuje na terase.Zdroj: Profimedia

Moderní a vkusné materiály. A sny!

Procházka bytem je jako exkurze do světa novodobých trendů luxusního bydlení… Sami sebe často přistihnete, jak očima bloudíte od krásných prosklených zábradlí, přes dubový dekor, detaily dřevěné podlahy až po nápadité osvětlení venkovních prostor. Necháte se unášet nejen citlivě zvolenými materiály, ale i jemnými zvuky přicházejícími zvenčí, které jen dokreslují pohodovou atmosféru. Snadno se necháte zlákat, a v mysli se už vidíte na naplánované dovolené! V duchu projíždíte všechny úložné prostory, a kompletujete kempingové vybavení, potápěčskou výstroj, lyžařskou výbavu i cyklistické oblečení pro každého z rodiny. Na tváři se vám bleskne spokojený úsměv…

Otevřít v galerii (12)
Maminka s dcerou si hrají.
Maminka s dcerou si hrají.Zdroj: Profimedia

Jelikož byt prošel nekonvenční rekonstrukcí, kromě vestavěných skříní, jež skvěle korespondují s celkovými dispozicemi a designem bytu, náleží k bytu i tři parkovací stání v podzemních garážích a větší sklep, kam schováte všechno, s čím si už vaše děti zaručeně nikdy hrát nebudou, ale odmítají se toho vzdát. Schováte sem i desítky šatů vaší manželky, na které už dávno zapomněla. Nebo si zde tajně ulejete svou motorkářskou výbavu, kterou jste museli na chvíli strčit k ledu, ale stále doufáte, že jednou zase nastane ten správný čas.

Otevřít v galerii (12)
Žena s mužem odpočívají u motorky.
Žena s mužem odpočívají u motorky.Zdroj: Profimedia

Na procházku do rozkvetlých třešní

Dennodenně vás hřeje u srdce, že jste si našli bydlení právě tady. Váš útulný domov je obklopen přírodou, jelikož leží na samém okraji parku Třešňovka, který dělá do slova a do písmene čest svému jménu. Chcete dětem ukázat ovocné stromy? Nebo se chcete blýsknout před manželkou a pozvat ji na podvečerní toulky rozkvetlou alejí? Nápaditosti se meze nekladou. Park dosud nabízí nejrůznější odrůdy třešní, jako tomu bylo před stoletím! Takže pokud hledáte místo pro malou a dokonalou školu v přírodě, posaďte své malé posluchače na lavičky, a můžete jim povídat o historii. Sad zde byl vysázen již mezi dvěma světovými válkami a před šesti lety byl významně prosvětlen a obohacen novou výsadbou převážně ovocných stromů.

Otevřít v galerii (12)
Žena pod rozkvetlým stromem.
Žena pod rozkvetlým stromem.Zdroj: Profimedia

Noční bojovka za odměnu

Ani letní tábory nepotřebujete! Chcete uspořádat pro děti a jejich kamarády noční bojovku? Jelikož v Třešňovce byla při obnově sadu ponechána i mnohá torza původních stromů, najdete zde večer s trochou fantazie siluety čarodějnic, upírů i ohnivých mužů. Sad má prostě impozantní atmosféru a charisma a je nekončící studnicí zábavy a tím nejpřirozenějším dětským hřištěm. Ale samozřejmě, v dosahu jsou i ta klasická, moderní hřiště s prolézačkami, zip liny a pískovištěm.

Otevřít v galerii (12)
Chlapec leze po stromě.
Chlapec leze po stromě.Zdroj: Profimedia

Romantické meandry Rokytky

O víkendech máte určitě chuť vydat se někam dál, zasportovat si, vzít rodinu na lahodný oběd, nebo si dát jen tak cyklistickou sobotu se zastávkou na pivo. K tomu všemu je ideální zase Rokytka, nabízející cesty a stezky všeho druhu; povrchy jsou ideální pro jízdu na kole, výlety s kočárkem, ranní jogging či nordic walking.

Cyklostezka Rokytka vás určitě unaví, i když to nebude její délkou, ale spíše možností četného občerstvení. Kromě názvu Rokytka se pro stejnou cyklostezku používá i název Freyova -Poděbradská - Hořejší rybník. Trasa dlouhá přes 3 kilometry byla vybudována na trase zrušené železniční vlečky. Naučte děti známou veselou písničku a v rytmu „železniční večka porazila křečka, skutálel se z náspu do polí“ šlápněte do pedálů.

Otevřít v galerii (12)
Socha u Rokytky.
Socha u Rokytky.Zdroj: Profimedia

Pozorování nutrií

Bydlení ve stylu vesnice má mnohá kouzla, která ti, kdo žijí v centru Prahy nepoznají. Jedním z nich je poznávání kouzla a bohatství fauny a flora tak blízko centra Prahy. Na Rokytce žijí nutrie! Jsou zde od nepaměti, ale v posledních letech se městská část potýká spíše s jejich přemnožením, což ovšem pozorování těchto roztomilých zvířátek neubírá na kouzlu. Zejména na tuhých mrazů a při velké sněhové nadílce vylézají vyhládlé nutrie ze svých nor a hromadí se ve velkých skupinách v blízkosti lidských obydlí, kde doslova prosí o jídlo. Po lekci z historie tak máte skvělou možnost blýsknout se jako vševědoucí učitel biologie nebo přírodopisu. Pokud chcete teorii převést v praxi, poučte děti o tom, že zvířata v přírodě by sice krmit neměly, ale ukažte jim v praxi, jak si nutrie pochutnají na zelenině či tvrdém pečivu! Nejlepší místo je kousek proti proudu Rokytky, u Kyjského rybníka. Kromě nutrií si zblízka prohlédnete i kachny, které žijí s nutriemi v přátelské symbióze a vezmou zavděk vším, co nutrie nesnědí.

Otevřít v galerii (12)
Nutrie na Rokytce.
Nutrie na Rokytce.Zdroj: Profimedia
Otevřít v galerii (12)
Pár jede na kole lesem.
Pár jede na kole lesem.Zdroj: Profimedia

Všechno na dosah

Když náhodou zapomenete něco koupit, žádný problém. Cestu z domova do nedalekého obchodu máte už zmáknutou i poslepu – jdete tam vždycky, když jste na něco zapomněli, dříve jste dopili víno na terase, nebo potřebujete děti uspat sladkostí.

Coby kamenem dohodil je i pošta, banka, poliklinika a další zdravotnická zařízení, sportovní kluby, školy a školky – včetně Waldorfské mateřské školy na Jarově i základní umělecké školy – i metropolitní univerzita. Navíc je zde i Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva Vnitra. Takže si můžete plánovat, že děti by vlastně nikdy nemusely doopravdy vylétnout z hnízda – od jeslí až k vysoké škole – všechno zvládnou v Hrdlořezích!

„Budu stále pokračovat ve společné práci, která se týká zlepšování každodenního života obyvatel městské části. Máme nastavenou dlouhodobou koncepci rozvoje.”

dodal starosta Městské části Praha 9, Tomáš Portlík.

Otevřít v galerii (12)
Žena s dětmi v parku.
Žena s dětmi v parku.Zdroj: Profimedia

Na metro 15 minut. A v bezpečí.

Kdyby ale přece jen bylo potřeba vyrazit nejen za vzděláním, ale z jakéhokoli důvodu někam dál, není problém. Do centra města Prahy je zajištěna rychlá dostupnost přímým tramvajovým spojem, samozřejmě autem i metrem na stanici Palmovka trasy B.

Zkrátka, Hrdlořezy jsou dobrou adresou, i přes nezáviděníhodný název. Ten označoval původně nikoli ves vrahů, jak by se mnozí domnívali, ale spíše lapků, násilníků a rváčů, tehdy označovaných „hrdlořezů“. Tyto pověsti rozšiřovali však spíše místní hostinští, aby se u nich lidé na noc ubytovali a chránili se tak před nebezpečím, které na ně číhalo venku. A jim se zároveň zvýšily tržby.

Otevřít v galerii (12)
Talíř plný sýrů.
Talíř plný sýrů.Zdroj: Profimedia

Mnohem víc než „beer tour“

I dnes bojují o přízeň místních, a nejen nich, mnohá zařízení, kam je možné zavítat při jakékoli příležitosti.

Jednou z nejstylovějších je restaurace Břežanka, skrytá v zeleni u Rokytky, která občerstvuje jak členy sportovního klubu Spartak Hrdlořezy, tak i širokou veřejnost. Pro chvilku klidu si sem rády zajdou maminky s kočárky, protože je zde dětský koutek i venkovní zahrádka, kde se griluje. Nedaleko se nachází i venkovní ohniště.

Milovníky zlatého moku potěší Malešický mikropivovar s klasickou českou kuchyní a rodinnou atmosférou, která jen dokresluje zdejší kolorit. Na čepu jsou kromě malešických originálů i zajímavá piva z českých i zahraničních pivovarů. Lahůdkou jsou speciality z vlastní udírny, jež si můžete vychutnat na letní zahrádce, kde se často konají i kulturní akce, včetně ochutnávkových pivních večerů, autorských večerů či cestovatelského promítání.

Otevřít v galerii (12)
Žena pije víno.
Žena pije víno.Zdroj: Profimedia

Na víno či pro strávení poněkud honosnějšího večera si zase můžete zajít do Restaurace Baroko, jež se specializuje na českou i mezinárodní kuchyni.

Již legendární restaurace Půda je dalece přesahuje hranice čtvrti. Je vybudována ve stylu sto let starého venkovského stavení, kde se pokocháte interiérem zbudovaným z materiálu ze starého vodního mlýna z roku 1914. Klasická česká kuchyně nabízí bramboračku, pečínku nebo ryby. Dvoupatrová restaurace rovněž nabízí dětský koutek, děti jsou však zpravidla u vytržení již z netradičního interiéru.

Minutkovou kuchyni a lávový gril nabízí Restaurace Malešická nachází se zde i tvrz. Neformální posezení je opět doplněné velkou venkovní zahrádkou, kde probíhají pravidelná hudební vystoupení.

Luxusní penthouse na prodej Praha 9 - 146m
Luxusní penthouse na prodej Praha 9 - 146m, Praha 9

Uvězněni v hospodě…

Ať už chcete vyrazit na sváteční oběd, nebo jen zastavit na pivo, když jedete na kole, Hrdlořezy nabízejí mnohá lákadla. Historie mluví o zajímavosti, jíž byla hospoda z počátku 16. století, postavená po obou stranách původní silnice, vedoucí do Hrdlořez. Cesta procházela skrze hospodu a mela po obou stranách vrata, která se dala v případě potřeby uzavřít a cesta tak zanikla, zároveň ale poskytla formanům bezpečí. Kromě lokálu měla hospoda i pokoje, stáje pro koně a kůlny pro kupecké vozy.

Uprostřed tehdejších Hrdlořez stála na návsi zvonice. Z návsi dnes nezbylo nic a nahradila ji moderní zástavba. Zvon, který přežil několik válek, byl před nedávnem ukraden sběrači kovů. Jinak je ale tato pražská čtvrť dnes vynikajícím, moderním, a hlavně výchovným bydlením, které rozvíjí představivost a znalosti vašich dětí i vaši vlastní fantazii. Užijte si stylové bydlení s dotykem historie!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: