Top hledané
Výsledky (0)
Vera Wang se stala symbolem progresivního a luxusního stylu ve svatební módě.

Vera Wang: Příběh svatebních šatů, o kterých sní každá nevěsta

Barbora Štöklová
22. srpna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Fotografie ze svatební kolekce z roku 2019.

Když se řekne Vera Wang spousta z nás si vybaví nádherné svatební šaty, které zhmotňují sny nevěst po celém světě. Proč ale tyto šaty poutají tolik pozornosti a čím jsou tak exkluzivní? Odpovědi lze nalézt v kombinaci jedinečného designu, nekompromisní kvality a fascinující historii módní návrhářky. Díky nové dostupnější kolekci Vera Wang Bride si její model můžete obléct na svatbu i vy!

Vera Wang patří k dokonalým porušovatelům módních pravidel. Když ve svých 23 letech začala pracovat jako nejmladší redaktorka v časopise Vogue, byla v redakci vždy středem pozornosti. Když všichni nosili do práce stylové kostýmky, ona dorazila v roztrhaném tričku. V módním gigantu zůstala patnáct let. V roce 1987 odešla z vydavatelství do návrhářství a nastoupila k Ralphu Laurenovi jako ředitelka designu. Když se pak ve svých 40 letech chystala vdát, rozhodla se, bez jakýchkoli předchozích zkušeností, založit vlastní svatební značku. Ta posunula hranice toho, co si ženy mohou ve svůj velký den obléci. Vera používala prvky tradičních motivů, ale zároveň nabízela nové, moderní i lehce "neuctivé" alternativy v podobě černých doplňků. Její šaty jsou známé svými jedinečnými střihy, kvalitními materiály a precizním zpracováním, což vytváří dojem dokonalosti a neopakovatelnosti.

„Chci dovolit ženám, aby byly rozmanité. Aby se nemusely přizpůsobovat nebo oblékat daným způsobem. Podporuji rozmanitost, porušuji pravidla a chci ať si mě pamatujete,"

komentovala svou první svatební kolekci Vera Wang. 

Rodačka z New Yorku, jejíž čínští rodiče se do USA přestěhovali ve 40. letech 20. století, se pravděpodobně stala nejznámější luxusní návrhářkou na svatebním trhu. Její originální a průkopnický přístup ke svatebním šatům se jí rozhodně vyplatil. Vera se narodila 27. června 1949 v New Yorku. Původně se věnovala krasobruslení, kde dokonce zvažovala účast na olympijských hrách. Nakonec se ale rozhodla věnovat své vášni – módnímu designu.

Sama Vera vyzrála nad zákony přírody. I když je jí 74 let, vypadá jako třicítka. 

Celebrity a Sex ve městě

Vera Wang nejednou oblékla i světově proslulé celebrity. Například Kim Kardashian (při druhém sňatku s Krisem Humphriesem), Ivanku Trump nebo Victoriu Beckham. Její tvorba přesahuje hranice, což dává šanci každé nevěstě po celém světě se cítit jedinečně a krásně. Určitě máme Veru také spojenou se seriálem Sex ve městě, kdy je autorkou slavných svatebních šatů, které měla na sobě Charlotte York, když si ve čtvrté sérii brala Treye MacDougala, a pěnového svatebního oděvu, který měla na sobě Carrie Bradshawová v prvním filmu. Šaty od této módní návrhářky byly až do nedávna jen pro ty nejmovitější. Sama Vera poté navrhla i kolekci dostupnější ve spolupráci s barcelonským výrobcem svatebních šatů Pronovias. Kolekce Vera Wang Bride si zachová stejnou kvalitu i řemeslné zpracování. Její cíl je oslovit širší zákaznické portfolio a splnit sen mnoha nevěstám, které chtějí obléct Vera Wang. Kolekce obsahuje 60 společenských a 60 svatebních šatů. Skvělá zpráva, půjčit si je můžete na svůj i v České republice.

„Vera Wang Bride není levná, ale je dosažitelnější,"

zmínila sama návrhářka. 

Otevřít v galerii (1)
Nejnovější svatební kolekce 2023.
Nejnovější svatební kolekce 2023. Zdroj: Profimedia

Proč chce každá nevěsta šaty od Wang?

Vera Wang se těší vynikající pověsti díky svému nezaměnitelnému designu. Její návrhy dokonale propojují tradiční eleganci s moderními prvky. Každé šaty jsou pečlivě vytvořeny tak, aby vyhovovaly individuálním preferencím nevěsty a podtrhovaly její osobní styl. Výjimečná kvalita a precizní zpracování jsou dalšími znaky, které činí šaty od Vera Wang tak speciálními. Její tým návrhářů a švadlen dbá na každý detail, od výběru nejkvalitnějších látek až po dokonalý střih. Tímto způsobem je zaručena nejen vizuální atraktivita, ale i pohodlí a odolnost šatů, což je na svatební den zásadní. Její šaty nejsou pouze oděvem, jsou to snové kusy, které symbolizují lásku, eleganci, výjimečnost a především společenský statut. Vera Wang svým designem dokázala transformovat svatební šaty na umělecká díla, která vyprávějí příběh každé nevěsty. Ať se rozhodnete pro černé, červené nebo hnědé svatební šaty, to vše šaty od Very nabízí. 

Zdroj: Harpersbazzar.com, Vogue.com, VeraWang.com

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze