Top hledané
Výsledky (0)
Jsou léčitelé spíše nebezpečí, nebo pomoc? Bohdalovou odnaučil léčitel kouřit, Pilarovou zbavil rakoviny a Partyšové pomohl otěhotnět

Věří známé osobnosti lékařům, nebo léčitelům?

Kristina Valachyová
21. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Libuše Šafránková a Jiří Bartoška.

Různí léčitelé jsou čím dál tím populárnější a věří jim i české hvězdy. Nejen zpěvačka Eva Pilarová, ale i mnozí další uvěřili v zázraky alternativní medicíny a svěřují se do rukou známých léčitelů. A dodejme, že tito lidé jim mnohdy opravdu pomohli.

Jiří Bartoška

Otevřít v galerii (8)
Jiří Bartoška a Ivana Chýlková
Jiří Bartoška a Ivana ChýlkováZdroj: Profimedia

Božena Kamenická patřila mezi nejvýznamnější lidové léčitelky a léčila i slavné osobnosti. Diagnostikovala na základě zahřátí vzorku moči pacienta. Mezi její slavnou klientelu patřil Ludvík Svoboda, Gustáv Husák, Karel Gott, Josef Kemr i Václav Havel, jehož léčitelka upozorňovala na slabší funkci průdušek a plic. Apelovala na něj tehdy, ať přestane s kouřením. Její pomoc vyhledal i Jiří Bartoška.

„Jel jsem za ní tehdy do Plzně. Bylo to strašně zajímavá stará paní, přímo dokonalá. Nechtěla mě už vzít, že na to už nestačí. Nakonec jsme ji ukecali a ona mi nejdříve vyčistila krev a pak mě vyléčila bylinkami. Nevím, co mi tenkrát bylo, ale bylo mi na umření,“

zavzpomínal Bartoška.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10

Karel Gott

Ani zpěvák Karel Gott se během svého života léčitelům nevyhýbal. Obdivoval práci astrologů a šamanů celý svůj život. Poté, co překonal rakovinu, dojížděl do vily českého slavíka léčitel Ladislav Kříž. Říkalo se, že Gottovi i ostatním klientům předepisoval čajové směsi namíchané přesně na míru, podle toho, jaký byl jejich zdravotní stav.

Iveta Bartošová

Přestože život zpěvačky Ivety Bartošové skončil tragicky, i ona během něj využívala služeb léčitele. Iveta na tom byla psychicky špatně, na jejím zdravotním stavu se podepsal hlavně alkohol, na němž byla závislá. Z toho nejhoršího ji dostal léčitel Jan Saavedra, který své zkušenosti nasbíral mezi domorodci v Mexiku a rozumět bylinkám se naučil od indiánské šamanky. Nejen vyléčení onkologičtí pacienti jsou důkazem toho, že jeho léčba zabírá.

Hana Zagorová

Hanu Zagorovou ještě během studií skolila závažná choroba, porucha krvetvorby, která nakonec změnila celý její život. Musela absolvovat transfúze a poznala i dobrého léčitele.

„Poznala jsem jich nepočítaně, ale kromě transfúzí mi dlouho nepomáhalo nic. Až jednou mi pomohly bylinky, které mi poradil pan Likovský. Věřím bylinkám a tři roky jsem dennodenně pila asi sedm čajů, moc mi to pomohlo. Ten léčitel ale bohužel před třemi lety zemřel,“

přiznává zpěvačka.

Otevřít v galerii (8)
Hana Zagorová
Hana ZagorováZdroj: Profimedia

Na půlročním kurzu pro léčitele, který absolvovala, zkoušela prý ledacos i sama.

„Dali mi úkol, abych druhému člověku jen silou vůle a myšlenky snížila krevní tlak. A podařilo se.“

Mezi její nástroje patří vzácné kameny, kyvadélko a virgule.

„Říkám tomu kouzelnické nářadí,"

vysvětluje.

Jiřina Bohdalová

Otevřít v galerii (8)
Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová Zdroj: Profimedia

Ukrajinský léčitel Rostislav Prokopjuk zbavil herečku závislosti na cigaretách! Před lety zašla vášnivá kuřačka Jiřina Bohdalová za psychologem Rostislavem Prokopjukem. Po odchodu od něj bere už několik let cigaretu do úst jen výjimečně.

Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5
Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5, Praha 5

„Vůbec jsem mu nevěřila, že mě odnaučí. Ale povedlo se. Dnes už jen sem tam přikuřuji,“

svěřila se herečka Novinkám.

Za Prokopjukem, který prý dokáže i nemožné, zavítal i Petr Janda.
 

František Janeček

I boss českého showbyznysu a producent úspěšného muzikálu Fantom opery František Janeček začal kvůli neustupující nemoci využívat služeb tradičního čínského léčitele.

Felix Slováček a Dáda Patrasová

Na léčitele Emila Václava Havelku se obracela i již výše zmíněná herečka Jiřina Bohdalová. Chodili za ním ale i Eva Urbanová, Václav Hudeček, Dagmar Patrasová, Felix Slováček, Lenka Filipová, Ladislav Chudík alias seriálový doktor Sova nebo Josef Abrhám.

O pomoc požádala Havelku i manželka posledně jmenovaného, filmová Popelka Libuše Šafránková, která bojovala s rakovinou.

V roce 2001 odletěl léčitel Havelka i na Kubu, aby pomohl Fidelu Castrovi, za což byl kritizován. On však politiku do práce nezatahoval, bral Castra pouze jako člověka a klienta.

Věra Martinová

Spadla na dno a léčitel ji zachránil. Zpěvačka se svěřila do jeho rukou a poté se do něj i zamilovala. Jmenoval se Květoslav Zmrhal.

„Od dubna spolu nejsme, byl to ten kritický sedmý rok. Ale život mě naučil, že pomocnou ruku najdu hlavně na konci své paže. A možná se ještě někdo v mém životě objeví,

potvrdila rozchod country královna.

Michaela Maurerová

Otevřít v galerii (8)
Michaela Maurerová
Michaela Maurerová Zdroj: Profimedia

Léčitelka Ludmila Mojžíšová se zabývala rehabilitací a léčbou neplodnosti. Díky ní se vysněného miminka dočkalo mnoho žen, které předtím po dětech marně toužily.

Takovým případem byla i herečka Michaela Maurerová, která nemohla dlouho otěhotnět.

„Chodila jsem k léčitelům, navštěvovala lidi, kteří umí pracovat s energiemi, zkoušela jsem lymfatické masáže, cvičila podle Ludmily Mojžíšové – zkrátka, nevynechala jsem snad nic, co existuje. Já na tyhle věci hodně věřím,“

řekla.

„Nakonec se nám to spolu s umělým oplodněním skutečně podařilo,“

dodala.

Má doma dvojčata a její rodinné štěstí je konečně úplné.

Jitka Zelenková

František Tugendlieb byl zachráncem hlasů zpěváků. Léčil i Jitku Zelenkovou.

„Seznámila jsem se s ním v Bratislavě, kde dlouho žil. Byl to vynikající léčitel a především člověk. Byl to právě on, kdo jako první přišel s výbornou metodou rozezpívávání popových zpěváků. Jeho rady dokonce převzala i Lída Nopová, která vyučuje na konzervatoři, a ke které dochází řada zpěváků,“

řekla Zelenková.

Miluše Bittnerová

Otevřít v galerii (8)
Miluše Bittnerová
Miluše BittnerováZdroj: Profimedia

V energie věří také herečka Miluše Bittnerová.

 „Myslím, že může pomoci opravdu cokoliv, pokud tomu člověk věří. Já s léčiteli nemám osobní zkušenost, ale určitě věřím na sílu kamenů. Něco na nich musí být, jinak by s tím lidstvo nepracovalo už tisíce let. Hodně zajímavé mi přijde také reiki. Co se týče alternativy, doufám, že už se v našem státě konečně začne řešit marihuana,“

prohlásila.

Gábina Partyšová

Léčitelka Jana Čistecká se zaměřuje na nejrůznější neduhy, čistí moderátorce duši a ta si ji nemůže vynachválit. Gábina nemohla dlouho otěhotnět, a tak zkoušela různé metody.

„Při běžné prohlídce mi lékaři zjistili změny na děložním čípku, naštěstí šlo ještě o předrakovinové stadium, takže léčba byla úspěšná. Měla jsem ale strašně oslabenou imunitu,“

přiznala moderátorka, které v celkovém uzdravení výrazně pomohly bylinkové čaje od léčitele. Teď už zase žije showbyznysem, moderuje akce a zpívá.

Jana Brejchová

Otevřít v galerii (8)
Jana Brejchová
Jana BrejchováZdroj: Profimedia

Pomocí spirály vyhledal v těle postižené místo a následně nemocnému předával energii prostřednictvím tzv. nilského kříže s kruhem.

U legendárního léčitele Jindřicha Paseky hledalo pomoc mnoho lidí. Paseka si nikdy nevzal za své služby peníze od nikoho z nich. Ze svých pacientů si léčitel Paseka nejvíce vážil kardinálů Františka Tomáška a Štěpána Trochty, se kterými se spřátelil. Byl osobním léčitelem prezidenta Ludvíka Svobody. Se zdravotními neduhy pomáhal i komunistickému premiérovi Ľubomíru Štrougalovi. Do jeho domku ve Svratouchu mířili i herci, například Helena Růžičková nebo Jana Brejchová s Jaromírem Hanzlíkem.

Jednou u něj byl i trenér olympijské vítězky Martiny Sáblíkové Petr Novák, který je rovněž původem ze Svratouchu.

Michal Hrůza

Otevřít v galerii (8)
Michal Hrůza
Michal HrůzaZdroj: Profimedia

Michalu Hrůzovi, který téměř zemřel po napadení v Ostravě, se život rázem převrátil naruby. Poté, co se opět vrátil ke koncertování, začal s ním jezdit i nový člen kapely - léčitel Jirka. Kdysi Michalovi předpověděl, že bude úspěšným muzikantem, teď mu prý dodává energii.

„Vím, že to bude znít divně, ale mám v tomto směru zvláštní zkušenost. Když jsem ležel v nemocnici, kluci vyzvali fanoušky, aby na mě každý den v sedm večer mysleli a vysílali ke mně energii. Já jsem to tehdy samozřejmě nevěděl, ale byly chvíle, kdy jsem se cítil zvláštně, příjemně. Až zpětně jsem se dozvěděl, že to bylo právě tehdy,“

říká Hrůza.

Agáta Hanychová

Známá česká celebrita Agáta Hanychová se na společenských akcích a večírcích usmívá a baví. Za úsměvem se však mohou skrývat i problémy. V minulosti Agáta žádala lidi o rady ohledně zdravotního stavu svého syna Kryšpína, který trpěl atopickým ekzémem, přestože sama alternativě nevěří.

„Myslím si, že tohle by mělo být hlavně na doktorech a já hlavně na ty léčitele nevěřím a jsem opravdu na tu medicínu,“

potvrdila Hanychová.

Eva Pilarová

Otevřít v galerii (8)
Eva Pilarová
Eva Pilarová Zdroj: Profimedia

O své děsivé diagnóze se dozvěděla během jednoho z koncertů v Alžírsku od léčitelky ze Slovenska. Její slova sice brala s rezervou, ale po návratu do Česka se přece jen vydala k lékaři. Ten ji bez vyšetření ujistil, že žádnou rakovinu určitě nemá. Jeho slova si však chtěla nechat potvrdit i u jiného odborníka. Až od něj se dozvěděla krutou pravdu.

„Můj onkolog byl tak velký frajer, že mě léčil ve spolupráci s lidovou léčitelkou a když se později odstěhovala do Ameriky, tak s panem léčitelem. Umínila jsem si, že se z toho určitě dostanu. Žádná jiná alternativa nepřicházela v úvahu,“

popisuje svůj přístup k léčbě.

Po léčbě začala chodit k léčiteli Jaroslavu Doubravovi. Ten je považován za léčitele se zázračnýma rukama, pomocí kterých předává pacientům pozitivní energii. Na své schopnosti přišel náhodou, ale protože na sobě tvrdě pracoval, léčí dnes nejen lidi, ale také zvířata, jako například závodního koně v Chuchli. Svou energií dobíjí doslova všechno živé. Eva Pilarová o něm dokonce napsala knihu.

„V této souvislosti si dovolím dát jednu radu. Zásadně nevěřte léčitelům, kteří vám řeknou, že nemusíte chodit k lékaři a vyléčí vás sami. Skutečný léčitel nikdy nic takového neřekne,“

varuje zpěvačka před šarlatány.

Oblíbené zpěvačce se stal osudným pád. Zlomila si nohu a rameno. Na tento problém se začaly nabalovat další zdravotní komplikace a fatální selhání ledvin.

Jak vidíte, kouzlu magických sil propadly mnohé známé osobnosti. Inu... tam, kde už lékař nic nezmohl, pomůže léčitel.

Zdroje: Ahaonline.cz, Novinky.cz, Super.cz, Blesk.cz, Aktuality, Nasehvezdy.cz, vlastní dotazování

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze