Top hledané
Výsledky (0)
Herečka o soukromí, práci a kamarádkách 3 v 1.

Rychlá zpověď - Veronika Arichteva: 3 v 1 si daly pauzu

Jana Fikotová
22. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut

S manželem to bylo pro herečku Veroniku Arichtevu osudové setkání, přesto děti nejsou na pořadu dne. Na potomka už však Veronika trénuje díky péči o psa a rolí hodné tety, která navštěvuje dítko své kamarádky Nikol Štíbrové.

V jaké fázi se teď nacházíš? Myslím tím pracovně i soukromě?

Já se přiznám, že mám šťastné období a cítím se spokojená. Mám hodně práce, sice často nadávám, že nestíhám, ale hodně si toho vážím.

Spolupráce s manželem. Není to v něčem náročné, když spolu točíte a žijete?

Už jsme si na sebe zvykli. První natáčení v seriálu První republika bylo komplikované. Sehrát se, ujasnit si místa, trvalo to dlouho. 

Pronájem bytu 3kk, Praha 5, 78m
Pronájem bytu 3kk, Praha 5, 78m, Praha 5

Na place byly tedy hádky?

No, dalo by se to tak říct. Já jsem byla držkatá, často diskutovala o roli a došlo někdy i na hádky. On zase byl na mě hodně odměřený oproti jiným herečkám. K jinému režisérovi bych si to nikdy nedovolila a on zase k jiné herečce taky ne. Postupem času se to ustálilo a teď už je to super. Myslím si, že nás společná práce moc baví a těší.

Když řeknu slovo protekce.

To jsem slyšela hodně, zvlášť u té první série seriálu. Nikdo totiž ani neměl ponětí, že jsem prošla castingem, kde nesedí jen můj manžel. Sedí tam dalších asi deset lidí, kteří rozhodují o tom, zda se herec hodí na danou postavu. Tam jsem musela ukázat, jestli na to mám. 

Jak je to dnes. Stále vás tě lidé berou za protekční herečku?

Naštěstí se karta obrátila ve chvíli, když jsem se objevila v televizi. Měla jsem hezké recenze a od lidí krásné reakce. Přitom jsem ani na casting nechtěla původně jít. Zavolal mi po čase producent, zda to nechci zkusit, protože ještě nemají herečku, která by se na roli Magdaleny hodila. 

Jaké bylo vaše první strkání?

Řekla bych, že bylo opravdu osudové. Od prvního dne to mezi námi jiskřilo, ale oba jsme byli hodně stydliví. Nakonec během večírku v seriálu Vyprávěj se ta zeď prolomila. 

Pamatuješ si na vaši první pusu?

Pamatuji. Na tom večírku proběhla i naše první pusa. Bylo to nádherné. Po pár měsících jsme spolu jeli do Thajska a já musím říct, že jsem si byla hned jistá tím, že jsem potkala člověka, který mi byl souzený. Mám s ním pocit štětí, lásky, ale i bezpečí.

Hodně cestujete. Po první dovolené v Thajsku jste za tu dobu procestovali svět.  

Já to beru tak, že když člověk vydělá nějaké peníze, utratí je v cestování. Ty vzpomínky a zážitky ti nikdo nerveme. Nejsme cestovatelé tipu, koupíme si hotel a jsme tam 14 dní. Jedeme většinou tak, že si koupíme letenku a cestujeme. Hodně jíme místní kuchyni a objevujeme krásná místa. 

Inspiruješ se tou kuchyní ve své kuchyni?

U mě je známo, že já úplně vařit neumím a každý rok manželovi slibuji, že se už konečně vařit naučím. Teď už na to asi bohužel dojde, protože budeme mít nové bydlení a tím i kompletně zařízenou velkou kuchyni. Byla by škoda v ní pak nevařit, když za ní vyhodím tolik peněz. Máme oblíbenou thajskou kuchyni. Tu už vaří můj muž a je v tom opravdu šikovnej. 

Takže vás oba teď zaměstnává hodně i otázka rekonstrukce nového domova?

To je opravdu věc, která žere veškerý volný čas. Byla jsem přesvědčená, že v novém bytě na Slivenci prožijeme letos už Vánoce. Je leden a ještě nás čekají nějaké úpravy. Na druhou stranu se moc těšíme. Budeme mít vlastně domov přesně podle svých představ. Je to krásný mezonetový byt, kde jsou jen dva sousedé.

Za co kromě cestování a rekonstrukci ráda utrácíš?

Jak jinak než za kabelky. Mám jich doma fakt hodně, a to jsem jich dost vytřídila kvůli stěhování do nového bytu. Dřív jsem šla po kvantitě, dneska se snažím vybírat si spíše kvalitu. Mám i pár drahých kabelek, co vydrží a jsou kombinovatelné. Navíc je pro mě důležité, aby byla kabelka praktická, aby se mi do ní všechno vešlo. Nejhorší na tom pak je, že v ní nakonec stejně nikdy nic nenajdu. Jsem totiž žena, která má v tašce hlavně bordel.

Když řeknu móda, co se ti hned vybaví?

Že nemám co na sebe. Tedy, to je asi problém všech žen, takže neříkám nic neobvyklého. Móda mě moc baví. Občas s kamarádkou navrhnu i plavky pro značku Follia Intimo. Ohlasy jsou super a mě baví mít plavky, které vlastně nikdo nemá.

Jak to máš teď s natáčením třetí řady První republiky?

Točíme už od půlky listopadu. Budu tam hodně času trávit v posteli, takže jsem se přes Vánoce musela hlídat, abych nepřibrala. Snažím se i cvičit, když to čas dovolí. Nedávno jsem byla s holkama otevřít ledovou plochu v obchodním centru v Hostivaři a uvědomila jsem si, že bych měla začít bruslit. Spíš lyžuju, ale i ten pohyb na ledě má něco do sebe.

Nebojíš se, že by třeba hezky rozjetou kariéru zastavil přírůstek do rodiny?

Mě je už třicet jedna let. Já bych byla šťastná, kdybych byla těhotná. Práce by šla automaticky stranou. Ale je pravda, že to není úplně na pořadu dne, chtěla bych ještě dva roky počkat. Nechci se však rouhat. Rodinu chci a dítě je dar.

Páry si často před dítětem pořizují psa.

Psa máme šest let, dostala jsem ho tenkrát ještě od Rudy z Ostravy k vánocům a pak se za čtrnáct dní se mnou rozešel. Tak jsem si ho nechala a myslím si, že je to dobrý trénink, ale teď se spíš testuji na miminku kamarádky Nikol Štíbrové. 

Jsi dobrá a aktivní tetička?

Roli tety zastávám snad obstojně. Občas napíšu, jak se mají a Nikča pošle fotku, kterou pochválím slovy: „Jééé, krása.“

S kamarádkami Nikol Štíbrovou a Martinou Pártlovou natáčíte internetovou show 3v1. Čekaly jste ten úspěch? 

Vůbec jsme nepočítaly ani neplánovaly, že chceme dobít internet. Začalo to opravdu jako zábava, koníček. Hodně věcí nás inspirovalo a chtěli jsme si dělat legraci. Pak přišlo naše Prostřeno a najednou to vidělo hodně lidí a ti psali, ať točíme další a další díly. 

To musí taky hodně brát volný čas.

Určitě. Za poslední rok se navíc událo hodně věcí a už není tolik času. Máme takovou tvůrčí pauzu. Já natáčím, Nikča vychovává malého, Martina zase zpívá s Čechomorem. Do toho děláme projekt pro Evropu2, večerní show 3v1. Vše nás na jednu stranu vybíjí, ale i nabíjí. Přesto chceme točit dál, protože nás pořád hodně lidí sleduje a kvůli nim i chceme neusnout na vavřínech. Snažíme se i natáčet samy. 

Rychlá zpověď:

Kterou hollywoodskou roli byste chtěla pro sebe?

Já bych si přála i jakoukoli českou roli ve filmu.

Nedávno jste dostala čočku za pravou kožešinu. Nosíte je ještě?

To byla čočka jako blázen, přesto to nosím. Nikdy jsem neříkala, že jsem proti.

Máte rituály před natáčením?

Kafe a spánek.

Jak to u vás vypadá, když máte trému?

Jsem nervozní a klepou se mi ruce. Beru to, že je to důležité a nakopne mě to.

Vietnam, Japonsko, nebo Nový Zéland?

Vietnam

Největší mejdan v životě?

Asi svatba.

Jaké bylo první setkání s manželem?

Na place, když mě obsadil do jedné role v seriálu Vyprávěj.

Jaký nejhezčí dárek jste kdy dostala?

Nechci být povrchní a materiální, ale asi auto.

Kdybyste měla hodinu na to utratit milion korun, za co byste ho utratila?

Určitě do rekonstrukce.

Jaké 3 věci byste si vzala na pustý ostrov?

Manžela, mapu, láhev vína nebo kamarádku.

Co nemáte ráda na svých kamarádkách ze 3 v 1?

V podstatě asi všechno, ale musíme se tolerovat.

Neoblíbená domácí činnost?

Žehlení.

Oblíbená činnost.

Spaní a ráda luxuju.

Po čem nejvíc toužíte?

Abych měla jednou rodinu.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak se máš?

Skvěle
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - Dara Rolins
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - Hana Holišová
Zobrazit článek