Top hledané
Výsledky (0)
Uplynulo už 20 let od smrti Gianniho Versace, slavného bratra Donatelly Versace, která stojí v čele luxusní značky. 22. září složily významnému návrháři poctu krásné modelky z 90. let, které v rámci Milan Fashion Weeku Donatellu na mole doprovázely.

Pocta Giannimu Versace: Supermodelky 90. let opět hvězdami módního mola!

Eva Ledecká
25. září 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Carla Bruni, Claudia Shiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford a Helena Christensen

Gianni, this is for you!

Luxusním prostorem Trienalle museum v Miláně, který si Donatella pro svou jedinečnou přehlídku zvolila, zaznělo: „Gianni, toto je pro tebe!“ V tom se odhrnula opona a a na scéně se objevily dokonalé supermodelky z 80. a 90. let...

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Eva Ledecká
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Eva Ledecká

V dlouhých zlatých šatech přehlídkové molo oslnila stále krásná Carla Bruni, Claudia Shiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford a Helena Christensen. Společně s Donatellou Versace zářily za doprovodu písně Freedom od George Michaela a složily tak poctu nezapomenutelnému a jedinečnému návrháři Giannimu Versace.

Oslava života a práce slavného návrháře

Gianni Versace založil módní dům v roce 1978 a byl zastřelen na schodech ve svém sídle na Miami Beach v roce 1997. Den poté, co vrah Andrew Cunanan zabil 5 lidí včetně slavného návrháře, zastřelil také sám sebe. Moc nad luxusní módní říší tak převzala jeho sestra Donatella Versace.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

„Jsem šťastná, že po 20 letech můžu konečně toto udělat s úsměvem na tváři.“ Prohlásila Donatella na tiskové konferenci před samotnou módní přehlídkou.

Versace Jaro/Léto 2018

Na oslavu práce svého slavného bratra využila Donatella odvážné potisky, které byly představeny mezi roky 1991 až 1995, včetně legendárního leopardího potisku z kolekce Animalia z roku 1992 a sítotisku Andyho Warhola s motivem Marilyn Monroe z roku 1991. Také nechyběly potisky z kolekce My Friend Elton, Baroque, Icons, Metal Mesh, Native American nebo Butterflies.

Z každé z těchto kolekcí vzala Donatella tiskové motivy a přepracovala je do nových modelů: luxusních halenek, kostýmků, korzetů, pláští a sukní. V rámci 20. výročí smrti Gianna se Donatella nechtěla zaměřovat na jeho nešťastný brutální konec, ale na jeho život a věčný význam jeho luxusních návrhů.

„Děkujeme nejen tvému uměleckému géniu, ale také tomu, jaký jsi byl člověk a především bratr. Bylo by nemožné vzpomínat na Gianniho celý svět v jedné kolekci, proto jsem se rozhodla uctít jeho památku jeho milovanými potisky a kovovými aplikacemi. Tato kolekce je pro tebe, Gianni!“

Eva Ledecká

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Pryč se strachem! Uvolněte se!

Se značkou Versace jsem spjatá už od dětství. Vždyť už jako malá školačka jsem v první třídě unosila jedny z mých prvních šatiček od této značky. V 90. letech to u malých dětí v Čechách nebylo dvakrát obvyklé, takže jsem ve finále byla asi jediná, co věděla jaký skvost na sobě vlastně mám.

Ale zpět k výroční přehlídce věnované právě Giannimu Versaci. Ve chvíli kdy jsem uviděla slavné super modelky z ér minulých na mole, napadlo mě jediné slovo “MAJOR”! Větší top obsazení modelek dnes prakticky nikde neuvidíte, i když přehnaný botox Carly Bruni chtěl vidět asi jen málokdo… 

A jaké je vlastně dnešní postavení Versace v Čechách? Krásné a leckdy extravagantní šaty této značky vídám především v Karlových Varech. Tam se toho místní smetánka nebojí a ráda dává na odiv okázalý luxus. Proto říkám všem ostatním: Pryč se strachem! Nebojte se být jiní. Uvolněte se!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze