Top hledané
Výsledky (0)
Slipy Waltera Whitea ze seriálu Breaking Bad a suspenzor Zaca Efrona z filmu Dirty Grandpa lze jistě považovat za jedny z nejcennějších kousků.

Vesta z Titanicu i spodní prádlo.Velká aukce nabízí rekvizity ze slavných filmů

Kristina Valachyová
27. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Draží se i meč Antonia Banderase v roli Zorra

Aukce, kterou by si neměl nechat ujít žádný sběratel filmových památek. Společnost Propstore draží tisíce předmětů s filmovou tematikou. Největším lákadlem jsou originální rekvizity, které diváci znají z největších filmových trháků. Kromě originálních předmětů z filmu jsou v aukci k dispozici také propagační předměty, scénáře, podepsané fotografie a náčrty, které mají velkou sběratelskou hodnotu.

Aukce končí 27. a 28. února a seznam nabízených předmětů je opravdu působivý...
Mezi nejcennější položky lze jistě zařadit slipy Waltera Whitea ze seriálu Breaking Bad a plyšovou včelku Zaca Efrona z filmu Dirty Grandpa.

Spodní prádlo Waltera Whitea 

Otevřít v galerii (9)
 Slipy Waltera Whitea z filmu Perníkový taťka (Breaking Bad)
Slipy Waltera Whitea z filmu Perníkový taťka (Breaking Bad)Zdroj: Propstore Auction

Walter White je hlavní postavou tohoto úspěšného seriálu - je to středoškolský učitel chemie, kterému je diagnostikována rakovina plic a on se rozhodne vyrábět pervitin, aby zabezpečil svou rodinu. V páté sérii Breaking Bad měl být modrý materiál odeslán do České republiky. Ne, tato informace nebyla jen důvtipem překladatelů, Česká republika je zmíněna i v originálním znění a rovnou přichází se zajímavým faktem, že 5 % z 10 milionů západních sousedů je závislých na pervitinu. Bohužel to není úplná lež. Česká republika je největším nelegálním výrobcem pervitinu v Evropě a předpokládá se, že na jejím území jsou stovky varen, které zásobují obrovské množství lidí v různých částech planety. Vyrábí se hlavně z pseudoefedrinu a závislé na něm je téměř 1 % Čechů ve věku 15 až 64 let, což je asi 30 000 lidí. Vraťme se však k vsuvkám. Aukční společnost odhaduje, že Walterovy pověstné bílé slipy by se mohly prodat za 5 000 dolarů. Současná cena k 20. únoru je však již 7 000 dolarů. Slipy představují položku v aukci, za kterou dražitel zaplatil nejvíce peněz ze všech rekvizit.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Krvavé kovbojské boty 

Otevřít v galerii (9)
Kovbojské holínky Toma Hansona
Kovbojské holínky Toma HansonaZdroj: Propstore Auction

Za zmínku stojí také zakrvácené kovbojské boty policisty Toma Hansona (Johnny Depp) z akční komedie Phila Lorda a Christophera Millera 21 Jump Street. Boty policisty z protidrogového oddělení Hansona byly zkrvavené, když byla odhalena jeho totožnost, když pracoval v utajení a infiltroval se do středoškolského drogového gangu.

Tento pár ručně šitých černých kožených kovbojských bot Frye (pánská velikost 10,5) má složité žluté a tyrkysové prošívání. Součástí je také štítek "DB Hero" pro Donnieho Brasca, což je odkaz na postavu, kterou Depp hrál ve filmu Mikea Newella Donnie Brasco. Na botách jsou krvavé skvrny nanesené při výrobě a na kůži popraskané od nošení. Očekává se, že majitel za boty zaplatí 2 000 dolarů.

Plyšová včela Zaca Efrona

Otevřít v galerii (9)
 Plyšová včela Zaca Efrona
Plyšová včela Zaca EfronaZdroj: Propstore Auction

Očekává se, že komediální suspenzor, který nosil Jason Kelly v laciné komedii Dirty Grandpa, se v internetové aukci vydraží za 1500 až 3000 dolarů. Tuto plyšovou včelu si ve filmu připne na penis náš starý známý Zac Efron.  Na včele jsou zvenku i zevnitř drobné skvrny a guma je opotřebením uvolněná.

Vstupenka na palubu

Otevřít v galerii (9)
Palubní lístek Tylera Durdena z dramatu Klub rváčů
Palubní lístek Tylera Durdena z dramatu Klub rváčůZdroj: Propstore Auction

Palubní lístek Tylera Durdena (Brad Pitt) z komediálního dramatu Davida Finchera Klub rváčů má odhadovanou hodnotu 1000-2000 dolarů. Tato položka se skládá z na zakázku vyrobené, vroubkované palubní vstupenky společnosti "Access Airlines" z "Bradfordu" do "Phoenixu" na jméno "Durden/Tyler" a neoznačeného, rozkládacího pouzdra na letenku Transcon. 

Značka Tonyho Starka

Otevřít v galerii (9)
 Poznávací značka Tonyho Starka
Poznávací značka Tonyho StarkaZdroj: Propstore Auction

Mezi další předměty, které můžete získat, patří poznávací značka Tonyho Starka (Robert Downey, Jr.) "STARK15" z pokračování superhrdinského filmu Iron Man 2 režiséra Jona Favreaua. Jako rozšíření jeho ješitnosti byla vozidla ve Starkově sídle vybavena poznávacími značkami s jeho jménem. Tato bílá plastová poznávací značka s číslem "STARK15" pochází od člena štábu. Je navržena tak, aby připomínala skutečnou kalifornskou poznávací značku, nahoře je červeně vyveden název státu a má čtyři otvory pro připevnění na vozidlo. Na značce jsou patrné barevné škrábance a oděrky z výroby. Odhadovaná cena je 1 500-3 000 USD.

Nadrozměrný plyšový pes plukovníka Toma Parkera (Tom Hanks)

Otevřít v galerii (9)
Plyšový pes plukovníka Toma Parkera ze životopisného dramatu Elvis
Plyšový pes plukovníka Toma Parkera ze životopisného dramatu ElvisZdroj: Propstore Auction

Nadrozměrný plyšový pes plukovníka Toma Parkera (Tom Hanks) z životopisného dramatu Baz Luhrmann Elvis je na prodej. Parker utrpěl mrtvici ve svém obývacím pokoji, kde měl svého plyšového psa.
Pes má fleecový vzor hnědé a bílé srsti, černý nos z umělé kožešiny, vinylové záplaty na oči s přehnanými vráskami a červený plstěný jazyk. Odhadovaná cena je 800 až 1600 dolarů.

Několik "map" z produkce

Otevřít v galerii (9)
 Pár produkčně vyrobených „map“
Pár produkčně vyrobených „map“Zdroj: Propstore Auction
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1

Dvě "mapové" stránky deníku Grálu vytvořené pro produkci akčního dobrodružného filmu Stevena Spielberga Indiana Jones a poslední křížová výprava. Indiana Jones (Harrison Ford) použil deník svého otce (Sean Connery), aby našel staršího Jonese a nakonec i samotný Svatý grál.
Obě tyto produkční kopie - jedna zobrazující ručně kreslenou mapu "oblasti Wady El Arabah s prázdnou zadní stranou a druhá zobrazující ručně kreslenou mapu trasy "přicházející z Alexandrie" s označením "Divočina a putování" s textem na obou stranách - jsou vytištěny černou tuší na krémovém papíře. Při manipulaci vykazují drobné rýhy. Odhadovaná cena je 3 000-6 000 dolarů.

Obálka novin "Mokří bandité"

Otevřít v galerii (9)
 Obálka novin „Mokrí bandité“
Obálka novin „Mokrí bandité“Zdroj: Propstore Auction

Obálka novin s titulkem "Mokří bandité" z pokračování vánoční komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku režiséra Chrise Columbuse. Tato rekvizita novin Chicago Sun-Times byla vyrobena na zakázku produkcí pro scénu na začátku filmu jako novinová stránka odhalující, že Mokří bandité utekli z vězení, když vtrhli do vchodových dveří domu rodiny McCallisterových. Rekvizita je vytištěna na tradičním novinovém papíře a obsahuje datum úterý 23. prosince 1992 a titulek "WET BANDITS ESCAPE DURING PRISON NEBRATION" se záběry Harryho (Joe Pesci) a Marva (Daniel Stern). Mohly by být vydraženy za 2 000 až 4 000 dolarů. Nejvyšší nabídka od jednoho z dražitelů k dnešnímu dni činí 3500 dolarů.

Zorrův kovový meč

Kovový meč Zorra (Antonio Banderas) ze svižného pokračování filmu Martina Campbella Legenda o Zorrovi. Zorro používal svůj meč po celou dobu filmu. Odhadovaná cena je 2 500 až 5 000 dolarů.

Záchranná vesta

Otevřít v galerii (9)
Záchranná vesta z filmu Titanic
Záchranná vesta z filmu TitanicZdroj: Propstore Auction

Záchranná vesta z romantického katastrofického filmu Titanic režiséra Jamese Camerona. Cestující používali záchranné vesty během ikonických potápěčských sekvencí. Tato vesta je vyrobena z látky krémové barvy s pěnovým polstrováním všitým do přední a zadní části a odpovídajícími omotanými nylonovými popruhy na každé straně. Součástí balení je certifikát pravosti od společnosti 20th Century Fox. Odhadovaná cena je 2 000 až 4 000 dolarů.

Xenin bič

Kaskadérský bič Xeny (Lucy Lawless) z akčního dobrodružného seriálu Sama Raimiho Xena: Princezna bojovnice. Xena bič používala v průběhu celého seriálu v boji a k zajištění předmětů a osob.

 

Každý milovník kinematografie by měl nahlédnout do oficiálního aukčního katalogu. Kromě výše zmíněných filmů jsou v něm zastoupeny tisícky dalších známých rekvizit. Je dost pravděpodobné, že najednou zatoužíte být milionářem, který by si mohl dovolit utrácet za takové věci...

 

Zdroje: Propstore Auction, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze