Top hledané
Výsledky (0)
Léto pomalu končí – co si tohle krásné roční období trochu prodloužit a zaletět si na skvělou zmrzlinu do Milána? Stačí vám k tomu letenka, volný víkend a touha po dobrodružství a luxusních gastronomických zážitcích.

Víkend v Miláně: sladké pokušení v kornoutku

Jana Vápeníková
02. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
aa

Vzdálenost na trase Praha – Milán Malpensa je pouhá hodina a půl letu. Do centra města se pohodlně dostanete taxíkem, případně vlakem (Malpensa Express) přímo z letiště. Doporučuji nejprve se ubytovat (skvělými pomocníky pro nalezení ubytování šitého na míru jsou například portály TripAdvisor nebo Booking.com – najdete zde nabídku nejluxusnějších hotelů včetně detailního popisu služeb, fotografií pokojů a zkušeností hostů ubytovaných zde před vámi; obojí je dostupné i jako mobilní aplikace) a pak vyrazit za tím hlavním – zmrzlinou.

(Ne)obyčejné gelato

Milán se nachází na severu Itálie, v Lombardii, a má své nesporné kouzlo. Je nejen městem módy a architektury, ale i výborného jídla a pití. Absolutní uspokojení chuťových buněk zde můžete zažít doslova na každém rohu ve velmi rozmanitých formách. Večerní posezení v některém z vyhlášených aperitivo barů je tak téměř povinností. Mým cílem ten den ale bylo jediné: nejlepší milánská zmrzlina v Cioccolati Italiani – nenápadné cukrárně poblíž katedrály Narození Panny Marie na Piazza di Duomo. Miláňané ale této nádherné stavbě neřeknou jinak než Duomo di Milano, tedy Milánský dóm.

K označení „nejlepší zmrzlina ve městě“ jsem byla poměrně skeptická. V severní Itálii jsem totiž zmrzliny ochutnala na mnoha místech opravdu hodně a popravdě řečeno mě žádná příliš neuchvátila. Stále jsem měla na jazyku chuť pistáciové nebo slaného karamelu z pražského Angelata a hledala něco alespoň tak dobrého – ovšem zatím marně.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Božské osvěžení na dosah

To místo poznáte snadno. Už ode dveří je dlouhá fronta turistů natěšených ochutnat zdejší ledovou dobrotu. Hned u vchodu je přehledná tabule s nabídkou. Zde si vyberete, zaplatíte, postavíte se do další fronty a už jen čekáte, až obsluha vyřídí vaši objednávku. Vybírat můžete z nabídky konkrétních zmrzlin (Coppa Cioccolato Italiani), kdy si zaplatíte určitý počet kopečků a danou příchuť pak sdělíte obsluze, nebo z pohárů do kornoutku (Cono Cioccolato Italiani), u kterých jsou příchutě zmrzliny i dalších ingrediencí již předem dané. Připravte se na to, že zaplacenou objednávku již nelze změnit.

Dlužno ale dodat, že nejde o nějaký rozmar místních cukrářů. Obsah jednotlivých pohárů je chuťově tak dokonale vyvážený, že k nim opravdu není třeba cokoli dalšího přidávat.

A ani nevadí, že na svůj vytoužený kornoutek tohoto studeného luxusního osvěžení a explozí chutí čekáte poměrně dlouho. Nápis nad hlavami zákazníků upozorňuje, že průměrná doba potřebná k obsloužení jednoho člověka je 60 vteřin. Stačí se tedy rozhlédnout, spočítat si, kolik lidí je před vámi, a hned víte, jak dlouho si postojíte ve frontě. Můžete zatím sledovat cukráře, jak jednotlivé objednávky připravují. Už jen způsob plnění kornoutků zmrzlinou je naprosto unikátní.

Sladký luxus

Zmrzlina z Cioccolati Italiani je opravdu jiná než ve většině lombardských cukráren a rozhodně stojí za to si na ni v Miláně zajít (i několikrát). Má jedinečný koncept, ty nejluxusnější ingredience a tamní obsluha je prostě skvělá. Jen kalorie raději nepočítejte: jedna porce vydá za větší oběd. :-)

TIP: Pravá italská snídaně

Pokud zrovna netoužíte po zmrzlině, vydejte se sem ráno na typickou milánskou snídani: espreso a něco sladkého. Obyvatelé Milána mimo domov snídají velmi rádi – v běžném pracovním dni ale nečekejte několikahodinové opulentní hody: snídaně je rychlá a často „na stojáka“. Kouzlu tohoto rychlého občerstvení to ale v žádném případě neubírá, spíše naopak.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze