Top hledané
Výsledky (0)
S upřímností nejdál dojdeš. Heslo, kterým se pravděpodobně řídilo návrhářské duo Viktor&Rolf při tvorbě nejnovější Haute Couture kolekce. A že je ta jejich upřímnost pořádně kousavá!

Viktor&Rolf v Haute Couture Spring 2019 nešetří drsnými vzkazy!

Martina Šmalclová
28. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Co na srdci, to na jazyku

„Nech mě na pokoji," „Táhni do pekla," „Nejsem stydlivá, jen tě nemám ráda," „Žádné fotky, prosím," „Věř mi, jsem lhářka" nebo „Chci lepší svět." To je jen krátký výčet všech výkřiků, které výstřední nizozemská značka Viktor&Rolf předvedla na luxusním Paris Fashion Week.

Pokud vás tedy v poslední době někdo naštval, nebo jen chcete světu sdělit své negativní emoce, máte k tomu nyní ideální příležitost.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Ve stopách Giambattista Valli?

Na maxi tylové róby jsme zvyklí především u luxusní italské značky Giambattista Valli, která v tomhle směru zkrátka válí a trumfnout ji nebude pro žádnou z konkurencí jen tak! V případě Viktor&Rolf jsme z podobných kousků ale silně na rozpacích. Opomeneme-li nápisy, které komplexně navozují dojem „Všichni a všechno mě štve, včetně sebe samé," zůstanou nám kousky, které balancují na hranici luxusního umění a trestuhodného kýče. 

Ukradené nápady?

Nařasené rukávy šatů v nás navíc prudce evokují značku Balmain, a tak se nám zdá celý koncept Haute Couture Spring 2019 tentokrát tak trochu vykradením nápadů druhých. Došla snad luxusní značce inspirace? 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Jen se zakousnout...

Co ale naopak musíme vypíchnout, je luxusně rozmanitá škála barev, kterou designéři Viktor&Rolf k tvorbě Haute Couture použili. Zvolené kombinace odstínů na jednotlivých šatech k sobě dokonale ladí.

Jaký ortel si z našich úst designéři vyslechnou? Při pohledu na Haute Couture Spring 2019 máme dojem, jako bychom se dívali na 18 obřích šlehačkových dortů. Ale když nad tím tak přemýšlíme, to vůbec není špatný výsledek! 

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Kilometry tylu, poprask na sociálních sítích, značná dávka humoru ale také jedno velké poselství.

Ano asi tak nějak by se dala nazvat nejdiskutovanější Haute Couture show celé Paříže od Viktor & Rolf. Úlet? Zcela určitě.. Umění? O tom by se člověk mohl přít celé hodiny.

Asi úplně nejvíc mě zaujala něžná mašličková róba se třemi velice výstižnými nášivkami. “Go fuck yourself”. Každá z nás má přeci jenom minimálně pár dní v měsíci, kdy by se toto heslo dalo křičel na celé kolo. A proč si to rovnou nevzít třeba naněkterý z očekávaných pražských plesů? Alespoň byste rovnou mohli přistoupit k smysluplné konverzaci se zajímavými lidmi. Ti se totiž této slovní hry nikdy nebojí.

Zbytek hodnotím jako největší haluz, které za mě jasně vládnou šaty “Amsterdam”. 

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze