Top hledané
Výsledky (0)
Návrat do minulosti

Celebrity ve virtuální realitě: Neumannová a Šebrle návrat v čase!

Tereza Janatová
07. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Virtuální realita – místo, kde se (ne) schováte?

Snad všichni jsme občas zatoužili, vrátit se do minulosti. Ať už proto, abychom změnili, co se „tenkrát“ stalo nebo jen čistě ze zvědavosti. A teď máme tu možnost! Na trh vstupuje nová hra Golem VR. Virtuální realita, která vás vtáhne do 16. století a vy možná chvílemi nebudete vědět kudy kam.

 

Celý projekt vznikal zhruba jeden rok

Hlavním cílem studia DIVR Labs bylo, přijít s něčím, co tu ještě není a to i proto, že mají konkurenci v Americe a Austrálii. Za vznikem stojí tým 15 lidí. Tři čtvrtě roku se pracovalo na samotné hře a dalšího čtvrt roku se pak stavělo zázemí na umístění samotné technologie.

Doma v obýváku si to bohužel nezahrajete

Kdybyste si tuto hru chtěli pořídit domů, obavám se, že byste na to neměli prostor a finančně by vás to mohlo i položit. Virtuální Golem má totiž hodnotu desítek milionů korun. Tato hra vás zavede do Prahy 16. století, do doby, kdy rabi Löw poprvé probudil Golema. Hráči tak mají možnost si prohlédnout starou podobu města a zapojit se do známého příběhu o vzniku hliněné postavy.

Hru si vyzkoušely i známé české osobnosti. Velmi nadšená byla Kateřina Neumannová: "Tohle bude určitě o stupeň a o kategorii víc než co jsem kdy zažila." Kdyby měla možnost, vrátit se zpět do minulosti, nevyužila by jí. Přiznala ale, že hlavou jí takový nápad nejednou prolétl. A komu vlastně ne! "Já si myslím, že každý někdy udělal nějaké chyby a v té době by určitě udělal něco jinak, kdyby mohl." Roman Šebrle v tom měl úplně jasno: "I ty špatné věci jsou dobré, když se z nich člověk poučí. Třeba ho někam i nasměrují. Určitě bych nic neměnil. Je to ale tak půl roku, co se mi zdál sen a vrátil jsem se do svých jednadvaceti let a vůbec to nebylo hezký! Byla to noční můra." Zpátky ale ke hře.

Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2
Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2, Okolí Prahy

Jak a kde?

Golema najdete v pražském hračkářství Hamleys. Podle ředitele DIVR Labs Lukáše Burdy nejde o klasickou PlayStation hru a už proto by měl Golema vyzkoušet každý bez rozdílu věku: „My to máme ošetřené tak, že hráč, který k nám na Golema přijde, dostane herní baťoh, takže se může volně pohybovat na 250 metrech prostoru. Je monitorovaný OptiDrive technologií, takže ta hra přesně ví, kde se ten člověk pohybuje a dávkuje mu obsah, který má vidět." 

Hra je doporučuje pro hráče od věku 10 let, kteří zároveň musí být vyšší než 130 cm, aby správně fungovaly senzory. Na to, jak si hru užívaly nejen celebrity, ale i jejich děti, se můžete podívat v našem videu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Fenomén „Grid Girls“ pokračuje: Ženy k formulím neodmyslitelně patří!
Zobrazit článek
Brunello Cucinelli láká na safari uprostřed Milána!
Zobrazit článek