Top hledané
Výsledky (0)
V roce 2000 se odehrála vůbec první řada populárního Survivoru, její vítěz skončil nakonec ve vězení.

Vítěz historicky prvního kola Survivoru byl gay a nudista. Úspěch mu přinesl slávu, peníze, ale i vězení

Radim Červenka
20. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Richard Hatch, Jerri Manthey and Rudy Boesch po deseti letech od prvního ročníku Survivoru.

Konečného přeživšího posledního ročníku domácí verze soutěže Survivor už známe. Reality show je globálním fenoménem populárním po celém světě a fanoušci už mohli shlédnout desítky ročníků. Skupina “trosečníků” svůj boj o přežití svedla v nejrůznějších lokacích po celém světě. Stejně tak se titulem vítěze může pyšnit desítky lidí, ale jen jeden vyhrál úplně první ročník, kdy mj. nemohl čerpat zkušenosti s taktizováním, jak uspět na kmenových radách.

S přibývajícími se ročníky soutěže se mezi účastníky objevují znalí fanoušci, kteří mají své kroky dopředu promyšlené. Existuje i kronika skalních fanoušků, kteří na internetu publikují detaily z průběhu soutěže. Nic z toho neměl první vítěz, který v soutěži o přežití na ostrově uspěl, k dispozici a musel se mnohem více spoléhat na svůj instinkt. 

Možná jednu věc měl první vítěz Survivoru s tím posledním společnou. Richard Hatch se proslavil především svou arogancí, kterou štval své soupeře po celou dobu soutěže. Částečně by se dala přirovnat k Mikýřově přezíravosti k soutěži z počátečních kol, kdy se tvářil, že mu na hře nezáleží. V případě Hatche však měla jeho arogance podstatně provokativnější podobu, zejména díky obscénnímu nudismu.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Gay a stárnoucí veterán od mariňáků válcovali soutěž

V první řadě tato výstřednost ještě nenabrala tak výrazné podoby, jako v následném All-Stars Survivoru, kde si na nahotu legendárního prvního vítěze účastníci intenzivně stěžovali. Jak je možné, že se “osiny v zadku” účastníci nezbavili už hned na začátku? První ročníky soutěže byly opravdu drsné a hlavní devizou Richarda byla jeho schopnost lovit ryby v oceánu, které byly vítaným zpestřením potravy účastníků. Ti totiž neměli k dispozici takřka žádnou potravu, jen limitované množství holé rýže. Schopnost Richarda během šnorchlování harpunou lovit ryby působila až dojmem hollywoodské scénografie.

Druhá devize prvního vítěze rovněž připomíná americkou kinematografii. Rychle pochopil princip soutěže a společně s Rudym Boeschem vytvořili první tajnou alianci v historii soutěže. Dodnes není jasné, jak vznikl nezrušitelný pakt mezi gayem a nudistou Hatchem a konzervativním veteránem amerických mariňáků, který se jako nejstarší účastník všech řad Survivoru stal rovněž legendou soutěže. Boetsch jakoby vypadl z oka postavě rasistického veterána korejské války v podání Clint Eastwooda z legendárního filmu Gran Torino.

Nepravděpodobná aliance s arogantním homosexuálem je dovedla až mezi finálovou trojku. Kde si vítězka poslední hry o imunitu vybrala do finálového souboje raději arogantního Richarda Hatche než nekonfliktního sedmdesátníka (Rudy Boetsch zemřel v roce 2019 ve věku 91 let). Jenže tato taktika však nakonec nezafungovala a o jediný hlas zvítězil v hlasování Richard Hatch.

"Před 23 lety se 52 milionů lidí společně dívalo na to, jak se Tagi 4 rozpadá, Rudy sundává ruku z idolu, Sue pronáší svůj epický projev před porotou a Richard Hatch si odnáší titul jediného trosečníka a s ním spojenou výhru 1 000 000 dolarů,"

vzpomínal na poslední souboj o imunitu v prvním ročníku soutěže loni účet na síti X SurvivorQuotesX. Na fotografiích je možné vidět, jak se pobyt na Borneu v roli trosečníků podepsal na fyzické stránce posledních účastníků. Richard Hatch obtížný boj o imunitu vzdal, jelikož taktizoval s tím, že do finále si ho vyberou oba potenciální soupeři, jako slabšího pro finální hlasování.

Nezdaněný milion dolarů a cesta do vězení

Arogance prvního vítěze ho však dohnala po skončení soutěže. Ačkoliv se stal celebritou a užíval si nabytého bohatství, kromě odměny v podobě milionu dolarů za vítězství inkasoval tučné honoráře za další mediální aktivity. Nakonec na úspěch doplatil. Své výdělky totiž Hatch nepřihlásil ke zdanění, jak po něm vyžadují úřady a po vleklých soudních sporech byl odsouzen k trestu odnětí svobody.

Původně byl poslán k 51 měsícům vězení, jenže byl do té doby bezúhonným a trest měl být především pohrůžkou k zaplacení dlužných peněz. Uvězněn byl ovšem opakovaně. Nejdříve byl propuštěn pod podmínkou zaplacení chybějící daně, což neučinil s pocitem, že je nevinný a do věznice se vrátil. Nakonec strávil za mřížemi tři roky. Producenti chtěli kontroverzního účastníka soutěže ukázat v jednom z dalších ročníků, ale vzhledem k domácímu vězení, které si Hatch odpykával se po návratu z vězeni v Survivoru už neukázal.

Zdroje: survivor.fandom.cz, x.com, today.com, wikipedia.org, csfd.cz, autorský článek

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze