Top hledané
Výsledky (0)
68. ročník pěvecké soutěže přinesl spoustu kontrastů jako nikdy dřív.

Módní exploze na Eurovizi: Růžovou se nešetřilo, zato látkami hodně. Nechyběly ohně nebo zvířecí rohy

Zuzana Hudáčková
20. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Švýcarský rapper Nemo

Každý chce být nezapomenutelný, důležité je zaujmout na první pohled. Eurovize je nejen o hudbě, ale především o výstředním stylu a extravagantních outfitech, které oslní publikum a porotu. Letošní ročník nebyl výjimkou. Zpěváci a zpěvačky z celé Evropy se předvedli v neuvěřitelných kreacích, které zaujaly fanoušky po celém světě. Vítězem se stal poprvé v historii nebinární rapper Nemo ze Švýcarska se svou písní The Code. Nemo v mini sukni se utápěl v růžové, na pódiu předvedl neskutečnou podívanou. 

Módní výstřelky a velkolepá podívaná

Mezi soutěžícími byl letos obrovský kontrast. Někteří přišli polonazí nebo v průhledných síťkách, jiní zahalení od hlavy až k patě. Nejvíce se od ostatních odlišila zpěvačka Bambie Thug z Irska. Její outfit připomínal nelítostného démona z podsvětí. Dlouhatánské drápy, růžky a černé čočky vyvolávaly smíšené emoce. Její kostým navrhoval prvotřídní umělec Mariusz Malon. Pro BBC uvedl, že to bylo zatím jeho největší a nejpovedenější dílo. Bambie byla nejprve zahalená černým peřím a sukní. Na konci vystoupení byla téměř polonahá. Tančila kolem svíček v doprovodu modrého netvora. Pozadí se za nimi měnilo z měsíční záře, až po krvavě rudou.

Otevřít v galerii (3)
Bambi Thug jako démon z podsvětí
Bambi Thug jako démon z podsvětíZdroj: Profimedia

ISAAK v plamench

Německý zpěvák vsadil na jednoduchý tmavý outfit. Zvolil ovšem působivý doplněk - oheň, hodně ohně. Během jeho písně Always On The Run hořela celá stage. V hale bylo dusno, ale i tak vás nejspíš mrazilo. Oheň byl skvělým efektem a pomohl vyjádřit zpěvákovy emoce.

Rim Tim Tagy Dim

Takový název zvolil pro svou píseň Chorvat Baby Lasagna. Právě on byl zástupcem žánru techno, pop a heavy metal. Jeho outfit byl zapamatovatelný hlavně díky velkým bílým balonovým rukávům. Na první pohled působil z půlky jako princ z pohádky a tak trochu jako pirát. Ruce ozdobil kovovými kroužky a oblékl koženou vestičku. Podle líčení šlo ihned poznat, že nás čeká drsná podívaná. Ohnivá show také nechyběla. 

Otevřít v galerii (3)
Baby Lasagna
Baby LasagnaZdroj: Profimedia

Bývalá vítězka jako Střihoruký Edward

Švédská popová zpěvačka Loreen vystoupila i letos ve velkém finále Eurovize. Během vystoupení tančila na barové židličce. Předvedla působivý outfit, který se kovově leskl. Dlouhé vlasy a ofina jí spadaly do obličeje, právě to jí přidávalo na tajemnosti. Nejvíc působivým prvkem byly dlouhé prodloužené nehty. Připomínaly film Střihoruký Edward od Tima Burtona. Na první pohled vypadala i jako superhrdinka z Avengers v brnění

 

„Věřím, že tato soutěž dodrží své slovo a bude pokračovat v rozdávání míru,“

řekl vítěz Nemo při přebírání ceny. Od národní poroty a hlasů diváků získal 591 bodů. Jeho vítězná píseň je mix stylů jako drum and bass, rock, opera a pop. Nemo v ní zpívá o své cestě k sebepoznání jako nebinární osoby.

Nizozemský Ken byl vyloučen

Těsně pár hodin před finálem organizátoři vyloučili nizozemského zpěváka Joosta Kleina. Důvodem byla stížnost ženy z produkce, naznačil k ní výhružný pohyb. Pravidla zní ale jasně, žádné náznaky násilí nebo nenávisti. Čas utíkal, proto nebyl čas na dlouhé rozmýšlení a vyšetřování. Zpěvák Joost Klein svým outfitem a bílými vlasy připomínal postavu Kena z filmu Barbie. Vybral si tmavě modrý oblek s opravdu širokými rameny.

Izraelka čelila protestům a bučení během vystoupení, skončila pátá

Zpěvačka Eden Golan, reprezentující Izrael, se stala terčem protestů kvůli vojenskému konfliktu mezi Izraelem a Palestinou. V okolí Malmo Areny proběhla propalestinská demonstrace. Zúčastnilo se jí přes 8 tisíc lidí. Další nepříjemností bylo, že při živém vystoupení zpěvačky začalo publikum v hale bučet, pískat a skandovat. Vše se odehrálo během veřejných zkoušek a při samotném semifinále. 

Otevřít v galerii (3)
Světelná show a padající meteority
Světelná show a padající meteorityZdroj: Profimedia

Laťka je vysoko

Letošní ročník se určitě zapíše do historie nejvíc odvážných outfotů a velkolepých show na stagi. Finalisté nasazují každý rok laťku výš a výš. Zástupkyně Česka AIKO do finále nepostoupila. Vystupovala s písní Pedestal.

Výsledková listina TOP 10

2. stříbrné místo obsadil Chorvat Baby Lasagna s písní Rim Tim Tagi Dim, získal 547 bodů.

Na bronzové příčce skončila dvojice z Ukrajiny - Alyona Alyona a Jerry Heil s písní Theresa a Maria. Obdrželi 453 bodů.

4. místo - Francie: Slimane - Mon amour

5. místo - Izrael: Eden Golan - Hurricane 

6. místo - Irsko: Bambie Thug - Doomsday Blue

7. místo - Itálie: Angelina Mango - La noia

8. místo - Arménie: Ladaniva - Jako

9. místo - Švédsko: Marcus and Martinus: Unforgettable

10. místo Portugalsko: Iolanda - Grito

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

 

 

Zdroje: autorský článek, BBC, ČTK, Eurovision.tv

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze