Top hledané
Výsledky (0)
Karolína Kokešová o své cestě za titulem miss, vlastnostech, které by měla mít modelka a svém životě v USA

Vítězka Miss Global 2019 Karolína Kokešová: Miss není jen o tom být krásná, chce to velkou profesionalitu

Kateřina Hunková
22. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

S Karolínou Kokešovou se rozhodně nevidíme poprvé. Potkaly jsme se už na finále České Miss, kde se stala II. vicemiss. Tentokrát jsme na ni narazili na filmovém festivalu v Karlových Varech. Z modelky číší cílevědomost a radost do života. Díky své ctižádostivosti a píli se stala v roce 2019 Miss Global. Modelka udělala kus práce a v rozhovoru pro LP-life.cz poradila mladých slečnám mimojiné i to, jak se stát úspěšnou modelkou. 

 

 

Káji, ty ses v roce 2019 stala Miss Global. Jak to celé začalo?

Já jsem se v roce 2019 přihlásila do České Miss, kde jsem skončila na 3. místě. Díky tomu mě vyslali na světovou soutěž, kde se mi tedy poštěstilo vyhrát. Jsem za to dnes moc ráda. Před měsícem jsem předala korunku, vzhledem k tomu že byl covid, bylo moje kralování opravdu dlouhé, ale všechno mělo dobrý konec. 

Chtěla ses vždycky stát modelkou?

Modelkou asi ano, "misskou" úplně ne. Modeling mě lákal už od mládí, ale maminka nejdříve chtěla, abych dokončila střední školu. Začala jsem tedy cestovat až po svojí maturitě, od 19 let. To jsem pracovala dlouho v Americe, hlavně v Los Angeles a různě po Evropě. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Pamatuješ si na nějaké krušné chvilky během modelingu?

Krušné chvilky úplně ne, ale odloučení od rodiny a kamarádů bylo někdy krušné. Opravdu jsem si vždycky vážila, že jsem mohla přijet zpět do Česka a že jsem mohla trávit čas se svými přáteli a rodinou. To bylo takové jediné, jinak jsem si to vždycky moc užívala. 

Co všechno modelka musí obětovat pro takovou kariéru?

Modelka, co by asi tak modelka mohla obětovat? Určitě je to velká profesionalita, protože si myslím, že pokud chodíte na čas, pokud se dobře stravujete a dobře vypadáte, tak ti klienti se vám udrží a budou se vám vlastně opakovat pořád dokola. Takže je to určitá disciplína, profesionalita. Není to jenom o tom dobře vypadat a hezky se usmívat. Hlavně v tom připadě být Miss, to už je i tom umět mluvit, alespoň trošku...

Není to tedy jen o tom být krásné a hubená, ale musíte mít něco v hlavě...

Tak. Respektive ta modelka může být jen krásná nebo spíš i zajímavá, protože ta nemusí mluvit, ale ta miss reprezentuje nejenom jednu republiku. Ano, když tam jede, reprezentuje celou organizaci, účastní se různých charitativních akcí, potkává se s různými zajímavými lidmi, politiky, navštěvuje různá ministerstva a takové věci. To už je potom opravdu zajímavé.

Musíš umět dobře anglicky?

Měla bych, určitě. Troufám si říct, že umím.

Měla jsi nějaké kurzy angličtiny, mluvení a podobně. Je příprava na Miss Global opravdu náročná?

Já jsem dokončila střední školu a měla jsem samozřejmě, jako všichni u nás v Česku, základní výbavu angličtiny. Bylo to ok, žádná hitparáda to nebyla. Nejvíce jsem se naučila v USA, kde jsem pracovala čtyři roky. To mi dalo nejvíce.

Chtěla by ses do USA vrátit?

Asi jenom na návštěvu, za přáteli, ale asi bych tam nikdy nechtěla žít. Jsem hodně evropská a je to opravdu hodně jiná kultura. Asi jenom tak.

Káji, co by si poradila mladým holkám, které si nasazují korunku. Co bys jím poradila, aby se staly úspěšnými modelkami jako jsi ty?

Tak já bych jim hlavně popřála pevné nervy, protože to opravdu není jenom o tom být krásná, ale chce to opravdu velkou profesionalitu. Pokud ale někdo něco opravdu chce, tak si za tím má jít. Poradila bych jim, aby neposlouchaly ostatní a myslím si, že každý zná nejlíp svoji cenu a toho by si měly být vědomy. 

Mockrát děkuju za rozhovor.

Taky děkuju.

Rychlá zpověď:

Kdo tě nejvíce inspiruje?

Inspiruje mě nejvíc moje máma, protože mě vychovala vlastně sama. Vyrůstaly jsme samy, bez tatínka. Vždycky byla naprosto profesionální a silná žena, která vždycky všechno zvládla sama. Takže to je asi můj největší vzor.

Kde bereš motivaci? Každodenní modeling, stres...

Motivace se nachází ve mně, protože to prostě chci. Mám tu energii a pořád mě to baví. Já si myslím, že člověk by neměl nikdy ztratit tu jiskru a chuť do toho něco dělat, protože potom ty výsledky stojí za to.

Co pro tebe znamená slovo štěstí?

Štěstí? To může mít rozsáhlý význam. Štěstí je ale pro mě zdravá rodina, zdraví přátelé. Prostě spokojený život.

Káji, ty máš svoji značku. Budeš ji nějak rozšiřovat?

Nemám to momentálně úplně v plánu. Teď mám v plánu, že bych založila svojí vlastní nadaci, které bych se věnovala. Mám ale svůj merch, kosmetické taštičky, takže kdyby si chtěl někdo zakoupit, samozřejmě může.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze