Top hledané
Výsledky (0)
Barvy, svoboda a móda jako umění.

Vivienne Westwood SS19 upustila uzdu své fantazii a ukázala šílený street style

Dominika Žejdl
09. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Oblíbená návrhářka luxusních svatebních šatů, které ve filmu Sex ve městě oblékla Carrie Bradshaw, nás překvapila svou šokující kolekcí SS19. Ta je plná odvážných detailů, barevných paruk, oversize oblečení a dalších kousků, které dokazují to, že každý si na sebe může obléct v podstatě cokoli. 

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Představení kolekce se konalo ve velmi uvolněném street stylu

Módní show, která se konala v sále, v jehož středu stála papírová socha a také strop zdobily papírové koule a zmačkaný papír, působila klidně a svobodně. V každém návštěvníkovi jistě musela zanechat velmi příjemný pocit. Modelky se procházely kolem dokola, muži se projížděli na skateboardech nebo koloběžkách a dokonale předváděli luxusní street módu. 

Židle na hlavě, různě barevné vlasy a několik smíšených stylů

Kolekce SS19 od módní návrhářky Vivienne Westwood, která vznikla ve spolupráci s Andreasem Konthalerem, je plná punkových prvků, které dávají jasně najevo, že tady se fantazii meze nekladou!

Oblečení je rozděleno do několika stylů. Nosíte rádi módu připomínající umělecká díla, luxusní originální róby nebo naopak preferujete něco více "normálního"? Předem však upozorňujeme, že normálnosti v kolekci moc nenajdete. Líbí se nám však, jak si návrhářka dala záležet na stylingu. Modelky se tak pyšní nejrůznějšími barevnými parukami, kloboukem ve stylu židle a nebo třeba šátky na hlavě. 

Pronájem luxusního bytu s terasou, Praha 1
Pronájem luxusního bytu s terasou, Praha 1, Praha 1

Luxusní móda pro každou odvážnou duši s láskou k extravaganci

Bláznivé luxusní kousky z kolekce SS19 nejsou pro každého, ale i tak si možná vybere i člověk s láskou k jednoduchosti. Ne každý outfit přeci musí být nuda, což je v této kolekci jasně znát. Je plná velmi extravagantních modelů, jako jsou šaty s ohromnými pytli, barvou postříkané overaly, vzory s koníkem, dlouhé košile, tuniky a také zajímavé korzety. Nepřehlédnutelné na přehlídce byly i boty zdobené tylem, které doplnily některé oufity a dodaly jim řádnou dávku šílenosti. I barevná paleta kolekce je krásně hravá. Nabízí modely od světlých tónů, až po ty nejbarevnější. 

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Kolekce, která nakonec mile překvapila!

Od roku 2008 je to snad poprvé, kdy ve mě kolekce Vivienne Westwood neevokuje pocit hrůzy. Sice chápu, že je Vivienne všestranná umělkyně, ale někdy jsou její výtvory až nevkusné. Suma sumárum kolekce SS19 nabízí styl i krásu, a to je v tomto směru šokující.

Hned první model, který mě oslovil, je takřka celý postavený na pudrovém korzetu. Ano právě ten hraje hlavní roli a dokonale ho doplňuje bílá rozevlátá tylová sukně, zlatý pásek no a ty boty raději přehlédnu. Myslím si, že je to nadčasové, možná až tak trochu futuristické. A to je právě to, co mě nejvíc baví. Cítit se jako Milla Jovovich ve filmu “Pátý Element” (1997), proč ne? Vždyť jen ty samotné kostýmy tenkrát vytvářel Jean Paul Gaultier...a to už o něčem vypovídá.

A na závěr překvapivě opomenu bizarnosti typu přenosný stoleček okolo pasu, protože o takovýchto šílenostech již píšu ve článku “Nejbizarnější kolekce newyorského fashion weeku!”. Proto bych ještě ráda zmínila tělové body v kombinaci s dlouhým barevným pláštěm, zelenými slunečními brýlemi a přepychovými páskovými lodičkami. Opětovně to na mě působí skoro až průkopnicky a pokud by to body byly plavky, viděla bych to na povinnou návštěvu prominentní pláže!

Největší TRHÁKY kolekce podle Ornelly najdete na začátku galerie pod článkem.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze