Top hledané
Výsledky (0)
Na první pohled ne příliš zajímavá čtvrť Vokovice náležící k Praze 6 nabízí svým obyvatelům příjemné místo pro luxusní život s velmi dobrou a rychlou dostupností do centra města.

Vokovice: luxusní lokalita s budoucností

Eva Ledecká
28. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
AFI Vokovice

Než se staly Vokovice součástí Prahy, byly samostatnou obcí. V době připojení k Praze v roce 1992 měli 2000 obyvatel. Centrem původní obce byl vrchnostenský dvůr a několik hospodářských usedlostí. 

Vokovice
Luxusní bydlení ve Vokovicích
Zeleň Vokovic

Továrna na čokoládu místo zemědělských polí

Ve 20. letech minulého století byl na tomto území proveden geologický výzkum, vznikly zde vrty železné rudy, byla tady postavena cihelna. Kvůli rozvoji těžby nedocházelo v této lokalitě k vývoji zemědělství. Hospodáři tak své usedlosti prodali a nastěhovali se sem noví obyvatelé. Vznikla zde například továrna na čokoládu a bonbóny – známá Kroupova Bonbonka.

Nové výstavbě dominuje výšková budova Shiran Tower

Nová zástavba Vokovic na sever od Evropské třídy pochází z první poloviny minulého století. Najdete zde rozsáhlý areál s původním názvem Aritma, kterému dominuje výšková budova Shiran Tower. Měří 73 metrů a postavena byla v roce 1971. Jsou zde k pronájmu administrativní prostory a jedná se o 23. nejvyšší stavbu v České republice, která v roce 2002 prošla zásadní rekonstrukcí.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Projekt budoucnosti: AFI Vokovice

Na rohu Evropské a Kladenské ulice na Przae 6 se plánuje stavba primárně administrativního komplexu AFI Vokovice. Ujme se ho architektonické studio DAM architekti, které navrhlo 2 budovy o 6-8 nadzemních podlažích. Na jejich střeše dojde k výsadbě luxusní zeleně a sadovým úpravám.

Bydlení v luxusní lokalitě

V době první republiky zde byla postavena zajímavá vilová čtvrť, jejíž domy stojí do půlkruhu. K této části Prahy patří také sídliště Červený Vrch, které získalo svůj název po kopci Červený vrch.

U hranice Vokovic leží luxusní Šárecké údolí s vodní nádrží Džbán, což dělá z této oblasti příjemnou lokalitu k bydlení. Je to především luxusní poloha a vybudované metro vedoucí do stanice Nádraží Veleslavín (na Můstek se trasou A odtud dostanete přibližně za 10 minut), které dělají z této čtvrti náležící Praze 6 atraktivní a žádané místo k bydlení.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze