Top hledané
Výsledky (0)
Rozhodně to bude prvotřídní zážitek. Červená smyslná barva, futuristický design, technologické vychytávky. Koncept auta, které bylo představeno na Ženevském autosalonu 2018, je luxusní!

Volkswagen I.D. Vizzion: Auto bez volantu a bez pedálů. Bude to jízda!

Mgr. Jana Höger
28. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Žasněte nad konstrukčními plány VW v souvislosti s I.D. Vizzion

Luxusní I.D. Vizzion, sedan s pohonem na všechna čtyři kola, totiž není jen elektrický, ale také plně autonomní. Pátý (nejvyšší) stupeň, co se týče autonomních aut, zajišťují kamery, lasery, radary i ultrazvukové senzory, které by měly zvládnout monitorovat jakoukoliv cestu za každého počasí. Automobilka uvádí systémový největší výkon až 225 kW. Dojezd na lithium-iontový akumulátor umístěný v podlaze by měl činit až 665 kilometrů, což je opravdu luxusní. Zároveň maximální rychlost, která bude k dosažení, je 180 km/h.

Hříčka se slovy

Zde si Volkswagen maličko pohrál se slovy. Není těžké na to přijít. Vizzion vychází z anglického slova „vision“- v překladu představa.

Není žádným tajemstvím...

Značka se netají tím, že se chce na poli autonomních a elektrických vozidel do budoucna stát luxusní jedničkou.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

„I.D. Vizzion ukazuje, co jsme schopni vyvinout z hlediska techniky, designu a kvality. Je nejosobnějším, nejemocionálnějším a nejindividuálnějším Volkswagenem všech dob. Ukazuje, že i v blízké elektrické budoucnosti budeme používat atraktivní a expresivní automobily a nikoli pouze jednotné plechovky,“ vyjádřil se Herbert Diess - šéf osobní divize Volkswagenů.

Jak se asi budeme cítit v tomto voze?

Futuristický odkaz v interiéru i celkové pojetí přihrává představě, že se zde budeme cítit jako v obýváku. Střední sloupky zcela chybí, dveře se otevírají proti sobě. Není tu ani klasický strop. Ten je nahrazen prosklenou částí dodávající pocit volnosti i prostoru.

Automobilka Volkswagen by měla vůz luxusní třídy s elektrickým pohonem začít vyrábět do čtyř let. Nemůžete se dočkat? Začněte si pomalu připravovat místečko pro svého nového luxusního automobilového „miláčka“.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze