Top hledané
Výsledky (0)
Německá automobilka se sídlem v Mnichově se zabývá především vývojem a výrobou luxusních vozů, které jsou oceňované pro design, špičkovou kvalitu a dokonalé funkce. Nahlédněte s námi do historie i současnosti této luxusní značky.

Vozy BMW: vévodí silnicím i filmovým plátnům

Eva Ledecká
02. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Ve svém počátku, od roku 1916, se společnost BMW specializovala na výrobu leteckých motorů. Automobilka v Mnichově byla otevřena v roce 1992, kde sídlí doposud, ale do automobilového průmyslu vstoupila až v roce 1928. S výrobou automobilů vlastní konstrukce začala v roce 1931. Jejich prvním vozem byl Dixi 3/15.

Od té doby již uplynula dlouhá doba a společnost BMW se vyprofilovala do výrobce luxusních automobilů, motorů i motocyklů. Zároveň bývá sponzorem mnoha kulturních a módních akcí a velice úzce spolupracuje s módními návrháři.

Novinka: luxusní vůz BMW M5

Nejnovějším počinem slavné automobilky je BMW M5. Designéři BMW se klasicky nepouští do žádných převratných designových revolucí. Nový vůz je synonymem elegance, preciznosti, jednoduchého stylového designu a špičkové funkčnosti. Toho, co každý řidič oceňuje na vozech BMW nejvíce

Luxusní automobil BMW M5: komfortní interiér

Interiér vozu však může velmi pozitivně překvapit. Středová obrazovka vystupuje z palubní desky a středový panel v kabině obsahuje chytrá tlačítka, díky kterým uživatel okamžitě získá potřebné informace. Luxusní vozy BMW byly stvořeny proto, aby určovaly trendy v palubní elektronice. Celkový interiér je velmi prostorný a řidič si může užívat typicky sportovní polohu.

Vůz dokáže sám zaparkovat a dovede přijímat informace od jiného vozu BMW o náledí nebo překážce v cestě. Vyniká nízkou hladinou hluku.

Loftové byty Praha
Loftové byty Praha, Praha 5

Plány BMW na příští rok

V roce 2017 by nás značka BMW měla překvapit sportovní verzi elektrického i3 S. Oproti stávající verzi by hlavní změny měly být provedeny v interiéru a vůz by měl být určitě vybaven silnějšími pneumatikami.

BMW a filmy

Díky dokonalým designům a síle značky, se BMW automobily dostaly několikrát na plátna kin, jako parťáci filmových hrdinů. V roce 1999 si BMW Z8 zahrálo ve filmu Jeden svět nestačí, 19. bondovce z roku 1999 s Piercem Brosnanem. Ve filmu Ronin si po boku Roberta DeNiro zahrál luxusní vůz BMW model E34 M5 a Jason Statham v roli Franka Martina řídí černý model BMW 735i ve filmové sérii Kurýr.

A aby toho nebylo málo, samotná značka se také pustila do filmové produkce. Jedná se o krátké filmy, ve kterých hlavní roli hraje kdo jiný, než luxusní vozy BMW po boku slavných herců. Více o projektu na www.bmwfilms.com.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
BMW Group
BMW Muzeum Am Olympiapark 1, 80809 München, Německo
+49 89 125016001