Top hledané
Výsledky (0)
Proběhněte se s dinosaury v džungli
Máte možnost potkat „pravého“ dinosaura

Vraťte se o 80 milionů let zpátky do minulosti

Karolína Lišková
05. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Ve virtuální realitě uvidíte nejen dinosaury, ale i krásnou přírodu.

V dnešní době moderní techniky je už možné úplně všechno. Díky virtuální realitě jsme měli možnost oživovat ve středověku Golema nebo se zbavit arachnofobie. Nyní vývojáři nabízí autentický zážitek v podobě výběhu s dinosaury.

Pokud jste si do teď jen procházku džunglí představovali, nyní se vaše sny můžou stát realitou. Setkat se tváří v tvář s Tyrannosaurem rexem a dalšími dinosaury, kteří žili na naší planetě, není už nereálné. V pražském outletovém centru Premium Outlet Prague Airport totiž vznikla největší a nejmodernější virtuální realita Dinosauři VR.

Otevřít v galerii (3)
Tyranosaurus Rex v životní velikosti
Tyranosaurus Rex v životní velikostiZdroj: archiv DIVR Labs
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Ucítíte otřesy země

Stačí si jen nasadit na záda batoh s počítačem a virtuální brýle na oči. Během vteřiny se vydáte o 80 milionů let zpět do minulosti a můžete se tváří v tvář setkat s největšími giganty, kteří kdy chodili po naší planetě. Když kolem vás projde některý z Ankylosaurů, Triceratopsů a Pteranodonů, ucítíte i otřesy země. A nesplnitelné není ani až příliš blízké setkání s obřím Tyranosaurem Rexem.

„Musím říct, že jsme si to se synem, který miluje dinosaury od malička, užili. Je to zážitek, který bychom si ještě před pár lety nedokázali představit,“

řekl LP-life.cz jeden z účastníků, který už hrou prošel.

Otevřít v galerii (3)
Setkání s dinosaury
Setkání s dinosauryZdroj: archiv DIVR Labs

Na kluzáku se proletět krajinou druhohor, třeba i nad sopkou a pořídit si selfie s některým z dinosaurů nebo objevit zcela nový druh, o kterém ani vědci přesně neví, jak vypadá. To vše umožní speciální virtuální realita Dinosauři VR, kterou pro nově vznikající muzeum Dinosauria Museum Prague navrhlo české vývojářské studio DIVR Labs.

„Abychom mohli našim cestovatelům časem poskytnout nejlepší možný zážitek, vybudovali jsme hluboko v džungli speciální základnu virtuálních kluzáků. Tato technická zařízení poskytnou vícesmyslový vjem z letu a v kombinaci s výhledy na pravěkou džungli zaručí nezapomenutelné dobrodružství,”

vysvětluje Co-founder a technický ředitel DIVR Labs Martin Tichota. 

Není to zadarmo

Interaktivní hra tak přináší zcela nový zážitek kombinující nejnovější dimenze virtuální reality s pohybem ve skutečném světě. Trvá 25 minut a odehrává se v herní aréně o rozloze 200 metrů čtverečních, což umožní hráčům opravdovou volnost pohybu. Hra je určena pro všechny od 8 let věku s minimální výškou 130 cm, zúčastnit se může i skupina o 4 hráčích najednou. Otevřeno je denně od 10:00 do 20:00.

Otevřít v galerii (3)
Setkání s Tyranosaurem díky speciální technologii
Setkání s Tyranosaurem díky speciální technologiiZdroj: archiv DIVR Labs

Za vstupenku pro jednoho zaplatíte 450 Kč. Při nákupu nad 2500 Kč získáte jednu vstupenku zdarma. Využít lze i skupinového balíčku 3 + 1 zdarma.

S projektem Dinosauři VR expandovalo studio DIVR Labs také za hranice Prahy. Hra měla svou premiéru letos v březnu i v Dubaji. Návštěvníci si ji mohou zahrát v hračkářství Hamleys v obchodním centru Dubai Mall. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
DIVR Labs
Thámova 18 186 00 Praha 8 Česká republika