Top hledané
Výsledky (0)
Na letošním veletrhu Consumer Electronics Show 2017 v Las Vegas byl přestaven široké veřejnosti tento luxusní dynamický vůz. Má představovat prostor mezi domovem a prací.
Toužíte se na něho podívat zblízka?

Vůz Chrysler Portal: luxusní futurismus

Mgr. Jana Höger
10. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta čtení
Chrysler Portal

Automobilka Chrysler si pro nás připravila naprostou novinku v podobě konceptu robotického minivanu Portal. V první řadě je třeba říct, že se jedná o elektromobil, který byl navrhován tak, aby splňoval požadavek doslova „zevnitř ven“. Interiér vozu je velice variabilní. Vůz Portal již při nastupování sám elektricky otevře posuvné dveře a díky systému rozpoznávání obličejů svým stálým cestujícím automaticky nastaví sedadla do jejich oblíbené polohy. Mnohé lze ovládat hlasem, gesty či mobilním telefonem.

Hlavní důraz je kladen na provedení luxusního interiéru a především na jeho vybavení. 

Ve znamení technologií a futurismu

Svým luxusním designem odpovídá stylu futurismu. Moderní design, krásné čisté linie a využití moderních technologií na maximum dodává automobilu status jedinečnosti. Koncept Portal se profiluje jako vůz, který své posádce poslouží jako prostředník pro spojení se sociálními sítěmi. Vůz se může také pyšnit autonomním systémem řízení SAE Level 3, umožňující jízdu po dálnicích bez zásahu řidiče, díky soustavě kamer, radarů a senzorů. Do budoucna se předpokládá rozšíření systému řízení na úrovně 4 až 5.
Na vývoji auta spolupracovala automobilka Chrysler s firmami Samsung a Panasonic. Vůz Nabízí plnohodnotnou konektivitu, umí rozpoznávat jednotlivé řidiče s pomocí zabudované kamery. 

Vila na prodej Praha 6 - 755m
Vila na prodej Praha 6 - 755m, Praha 6

O čem hovoří čísla?

Šestimístné futuristické auto se může pyšnit dojezdem 400 km. Pro možnost nouzového dojezdu vám stačí pouhých 20 minut nabíjení, na které dojedete dalších 240 km. To vše díky 350kW stejnosměrnému nabíjení a baterii o kapacitě 100 kWh.
Tento vůz je zkrátka po všech stránkách luxusní.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze