Top hledané
Výsledky (0)
Slavnostní předávání Cen Anděl Coca-Cola 2023, které vyhlašuje Česká národní skupina Mezinárodní
federace hudebního průmyslu (ČNS IFPI).

Výherce hudebních Cen Anděl se dozvíme už dnes. Moderátoři budou dva, novinkou je kategorie Společný projekt

Monika Beránková
30. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Ceny Anděl

Další 33. ročník Cen Anděl se bude konat 30. března v pražském 02 universu. Večerem provedou moderátoři Ivana „Fancy“ Kulhánková a Honza Dědek. Poprvé bude předaná i nová kategorie Společný projekt. I letos o vítězích hlasovala Česká hudební akademie ve třech kolech

 

Zdroj: Ceny Anděl, foto: Zbyněk Surovec
Zdroj: Ceny Anděl, foto: Zbyněk Surovec
Zdroj: Ceny Anděl, foto: Zbyněk Surovec

Ceremoniál bude mít po dlouhé době dva moderátory. Oba jsou profesionály ve svém oboru a zároveň jsou s hudebním prostředím úzce spojeni. Ivana „Fancy“ Kulhánková je influencerka, moderátorka, hudbě se aktivně věnovala také jako zpěvačka a je pověstná svými rozsáhlými hudebními znalostmi. Honza Dědek je uznávaný hudební novinář, publicista a je veřejnosti známý také díky své úspěšné talkshow. „V oslovení této moderátorské dvojice vidíme velký potenciál, mimo jiné v jejich mnohostrannosti a profesionalitě. Jsme přesvědčení, že se budou Honza a Ivana výborně doplňovat a že se nám díky nim podaří uchopit celý večer, nejen co se moderace týká, pro diváky atraktivně, zábavně a zároveň důstojně tak, jak se na Ceny Anděl patří,“ uvádí Lucka Hájková z pořádající společnosti LUFF PRODUCTION.

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

Celkem se letos bude udělovat 16 andělských sošek, například v kategorii Album, Skladba, Skupina, Sólová interpretka, Objev. Mezi nominovanými se objevují hned dvě jména třikrát. Jedním z nich je rapper Viktor Sheen, který je za své sólové album Planeta opic nominovaný jako nejlepší Interpret. Tři nominace má rocková kapela NOVEMBER 2nd, která se loni po dvanácti letech vrátila na scénu s eponymním albem. To má velké šance podle akademiků v kategorii Album, Skupina a Rock. V královské kategorii Album se NOVEMBER 2nd “utkají” s albem Jezus Kristus Neexistus? Od J.A.R a LP XXIII od Davida Kollera. 

Skupina J.A.R i David Koller přitom mají po dvou nominacích, stejně jako Anna K., Calin a Sofian Medjmedj s Benem Cristovao. Pak akademiky zaujalo album Roadtrip, které V. Sheen natočil ve spolupráci s Calinem. A se singlem Safír, který z něj pochází, mají oba šanci i ve Skladbě roku.

Všechny nominace na www.andelceny.cz

Předávání šestnácti ikonických sošek Anděla se šalmají od akademického sochaře Jaroslava Róny jako vždy doprovodí výjimečná hudební vystoupení, která představí různé podoby aktuální české hudební tvorby. „Vystoupení opět doplníme originálním stage designem, světelnými a dalšími efekty. V letošním roce nám v tom bude velmi nápomocné také místo konání ceremoniálu, kterým je O2 universum. Jedná se o výjimečný moderní prostor, který poskytuje skvělé podmínky pro unikátní a poutavou show, kterou se nám, věřím, podaří vytvořit a co nejlépe přenést nejen k divákům u televizních obrazovek. Větší kapacita sálu nám totiž letos umožní uvolnit velmi omezené množství vstupenek také pro veřejnost, z čehož máme obrovskou radost,“ dodává producentka Andělů Lucka Hájková. Letošní slavnostní ceremoniál se tak nově otevře i veřejnosti. Jeho bezprostřední atmosféru si tak budou moci užít fanoušci naživo, ne jen prostřednictvím televizních obrazovek.

Novinka společný projekt

Novinkou letošních Andělů je kategorie Společný projekt, která se bude vyhlašovat vůbec poprvé. Akademici v ní ocení překvapivá spojení interpretů, muzikantů nebo hudebních těles. Nepůjde přitom o klasické „featuringy“, ale opravdu rovnocenné spolupráce více subjektů na albech, EP či písních bez ohledu na žánry. „Chceme, aby Ceny Anděl reflektovaly aktuální hudební vývoj a trendy. V posledních letech jsme řešili, kam zařadit mnoho výrazných novinek, kterým byly malé osobnostní kategorie Sólový interpret a interpretka a zároveň se nehodily ani do kategorie Skupina,“ vysvětluje vznik nové kategorie předseda rady České hudební akademie Honza Vedral.

Diváci  se mohou v rámci večera těšit na vystoupení kapely J.A.R., Jelen a Hradišťan, zpěváky Bena Cristovao, Sofiana Medjmedj nebo Marcella, operního pěvce Adama Plachetku s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers nebo zpěvačku Annu K. 

Hlavními mediálními partnery jsou i v tomto roce Česká televize a Evropa 2. Právě Evropa 2 v rámci spolupráce a patronace nad kategorií Objev věnuje jejímu vítězi mediální kampaň v hodnotě půl milionu korun. Dalšími partnery ročníku jsou Intergram, OSA a Hlavní město Praha.

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. Pořadatelem je od roku 2017 společnost LUFF PRODUCTION. Třiatřicátý ročník Cen Anděl Coca-Cola 2023 odvysílá 30. 3. 2024 v přímém přenosu ČT1 a YouTube kanál Cen Anděl.

Zdroj: autorský článek, Ceny anděl

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze