Top hledané
Výsledky (0)
V pražském Rudolfinu se uskutečnil 27. ročník filmových cen Český lev

Českého lva rozdrtilo Nabarvené ptáče! Nejlepší herečkou je Tereza Ramba

Nela Štefanová
07. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Je rozhodnuto. Křišťálové sošky Českého lva mají své majitele. Slavnostní předávání těchto cen se uskutečnilo v pražském Rudolfinu. Česká filmová a televizní akademie jich rozdala nejvíce favorizovanému snímku Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula. Silný příběh o malém, židovském chlapci, který se pokouší přežít v období druhé světové války chytil za srdce nejednoho diváka a tak není divu, že ovládl i letošní České lvy. Pojdťe se s námi podrobně podívat na další vítěze. 

Letošní 27. ročník ovládl snímek Nabarvené ptáče, který celkem získal jedenáct nominací a osm z nich proměnil ve výhru v podobě křišťálové sošky. Akademici to letos neměli vůbec jednoduché. Vybírat museli ze 64 celovečerních hraných, dokumentárních a animovaných filmů. 

Otevřít v galerii (7)
Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2
Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2, Okolí Prahy

Nejlepší ženský a mužský herecký výkon

Za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli si sošku odnesla Tereza Ramba za snímek Vlastníci. Mužským nejlepším hercem se v letošním roce stal Jiří Schmitzer konkrétně za film Staříci.  

Otevřít v galerii (7)
Otevřít v galerii (7)

Z křišťálového Lva se může radovat také herečka Klára Melíšková.  Ta zvítězila v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to konkrétně za ztvárnění paní Roubíčkové ve filmu Vlastníci. Stejnou cenu v mužské kategorii převzal herec Ladislav Mrkvička, kterého můžete vidět ve filmu Staříci. 

Letošní cenu si podle akademiků za nejlepší režii nejvíce zasloužil Václav Marhoul za snímek Nabarvené ptáče. Za tentýž film si odnesl cenu také Vladimír Smutný za kameru, za scénografii Jan Vlasák a za nejlepší kostýmy Helena Rovná. Nabarvené ptáče se může chlubit také cenou za nejlepší film. 

Otevřít v galerii (7)
Otevřít v galerii (7)

Nejlepším scénářem byl zvolen snímek Jiřího Havelky Vlastníci. Radovat se mohou také tvůrci seriálu Most!, kteří budou mít doma vystavenou sošku za nejlepší seriál loňského roku. 

Otevřít v galerii (7)

Cena Český lev je udělována od roku 1993. Křišťálové trofeje navrhuje český designér Jakub Berdych. Celým slavnostním večerem provázel již podruhé herec Václav Kopta. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze