Top hledané
Výsledky (0)
Jak vytěžit z bydlení v centru Prahy maximum?

Výhody bydlení v centru. Co na vás čeká, pokud se přestěhujete do srdce metropole?

Barbora Večeřová
11. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Bydlení v centru Prahy nabízí mnoho možností

Bydlení v centru buď milujete, nebo nenávidíte. Není nic mezi tím. Jednou z hlavních výhod bývá právě dostupnost ke všemu podstatnému. Co ale můžete získat bydlením v samém srdci Prahy, tedy na Praze 1, která už dávno není jen o turistickém ruchu?

Vydejte se do víru velkoměsta. Stačí jen sejít schody 

Bohatý společenský život je tím prvním, co každého při stěhování do centra Prahy napadne. Pokud jste společenským člověkem a rádi večer vyrazíte někam za zábavou, je centrum Prahy tím ideálním místem k životu. Luxusní bary se skvělými drinky a světoznámé kluby nabité tou nejlepší světovou hudbou. Za zábavou do centra města již dlouho nevyráží jen turisti, v podnicích potkáte také plno místních, kteří si chtějí užít večer. Velkou výhodou je také široký výběr. V okolí Dlouhé ulice najdete vše, po čem toužíte. Ať referujete klidnější bary s komorní atmosférou nebo kluby se světovými dj’s, tady si určitě vyberete. Není nic lepšího než obléct ten nejlepší outfit, sejít schody a být v centru všeho dění. Nespornou výhodou jsou také cesty domů, kvůli kterým už nenecháte majlant za taxi. 

Prodej bytu 2+kk na Starém Městě, Praha 1, 49m
Prodej bytu 2+kk na Starém Městě, Praha 1, 49m, Praha 1

Památkám nadosah 

Už jste si někdy zkusili, jaké je být turistou ve vlastním městě? Paradoxem je, že mnoho lidí bydlících v Praze o tamních památkách příliš velký přehled nemá. Praha toho přitom nabízí tolik. A neexistuje mnoho lepších míst na procházku než právě samotné centrum města. Praha zkrátka patří k nejkrásnějším místům světa a její nádherná a rozmanitá historie se vám zkrátka neokouká ani když bydlíte na dosah její ruky. 

Otevřít v galerii (3)
Centrum města patří k nejkrásnějším místům
Centrum města patří k nejkrásnějším místům Zdroj: Y&T Luxury Property

Bez kávy a snídaně ani ránu 

Pokud se bez dobré kávy nejste schopni probrat, je centrum Prahy tím pravým místem pro vás. Kavárničky s dobrou kávou, pekárny s něčím sladkým k tomu nebo restaurace nabízející skvělé brunche až do pozdních odpoledních hodin. Říká se, že snídaně dělá den, proč ho tedy neodstartovat v nějaké dobré kavárně, kterou zde najdete na každém rohu. 

 

Gastronomie na úrovni 

Špičková gastronomie je dalším důvodem, proč je centrum města vyhledávanou lokalitou. Naleznete zde stovky skvělých restaurací, ve kterých je oběd nebo večeře doslova kulinářským zážitkem. Stačí si jen vybrat, na co máte zrovna chuť. 

Otevřít v galerii (3)
Jídlo může být zážitkem každý den
Jídlo může být zážitkem každý denZdroj: Profimedia

Za kulturou! 

Zapomínat nesmíme ani na kulturu. Ta je v centru Prahy opravdu bohatá. Najdete zde mnoho různých divadel, jedním z nejoblíbenějších je například Studio Dva na Václavském náměstí, kde je většina představeních na několik měsíců dopředu vyprodána. Pokud máte radši klasiku, zajít můžete třeba do Stavovského divadla na Ovocném trhu. Opomínat nesmíme ani muzea, těch v centru Prahy najdete opravdu více než dost. Ať už je to Národní muzeum, alternativní výstavy v Galerii hlavního města Prahy nebo například Muzeum fantastických iluzí. 

Otevřít v galerii (3)
Obývací pokoj
Obývací pokojZdroj: Y&T Luxury Property

Nákupní maniaci si mnou ruce 

Ti, kteří milují nákupy, by měli zpozornět. Co může být lepšího než bydlet několik kroků od světoznámé Pařížské ulice, ve které nakoupíte luxusní kousky podle nejnovějších módních trendů od značek, které už léta plní titulní strany módních magazínů? Pařížská ale není jediná nákupní ulice, kterou můžete navštívit. Kvalitně nakoupíte také v ulici Na Příkopech nebo v obchodních domech, jako je Palladium nebo galerie Myslbek.

 

Centrum se stává oblíbenou lokalitou 

O tom, že centrum už dávno není jen pro cizince, svědčí i zájem o bydlení zde. Své udělala i pandemie koronaviru, kdy se centrum města otevřelo místním lidem. Potvrzují to i experti na realitní trh. 

"Zájem o byty v centru je veliký. Lokalitu vyhledávají zejména mladí lidé, kteří mají rádi být v centru dění, ale také rodiny. Bydlení v centru zkrátka ocení každý, kdo má rád ten pravý pražský život. I proto se zde snažíme nabízet širokou škálu nemovitostí, aktuálně máme například jeden byt přímo v ulici Hradební na Starém městě, což je to pravé centrum,"

potvrzuje aquisition manažerka realitní kanceláře Denisa Taisová. 

Pokud tedy sháníte byt v centru, není se čeho bát. Čeká tam na vás mnohem více, než si možná dokážete představit. A navíc je všechno opravdu na dosah ruky. 

Prodej bytu 2+kk na Starém Městě, Praha 1, 49m
Prodej bytu 2+kk na Starém Městě, Praha 1, 49m, Praha 1

Zdroje: autorský článek 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: