Top hledané
Výsledky (0)
Přesvědčíme vás, že i v Dubaji si můžete parádně zalyžovat.

Vyměňte plavky za lyže, v Dubaji je sníh!

Redakční tým
05. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Zřejmě by vás jen tak nenapadlo vyrazit do Dubaje za lyžováním a snowboardingem. Toto megalomanské město vytvořené z pouště má nevídané možnosti. Ať už dáváte přednost luxusním hotelům, nákupní horečce, odpočinku na pláži, nebo obdivujete práci architektů, neváhejte zde využít možnosti lyžování v uměle vytvořené hale Ski Dubai. V letech 2016 a 2017 bylo uznáno za nejlepší lyžařské středisko na světě. 

Lokalizace

Velká hala Ski Dubai se nachází na silnici Sheikh Zayed nedaleko pláže Jumeirah a je součástí obchodního centra Mall of Emirates. Postavena bylo v roce 2005 developerskou firmou Majid Al Futtaim, která momentálně usiluje o stavbu moderního Ski parku v Šanghaji.

Luxusní Ski Dubai  – venku přes 45 stupňů, uvnitř pod bodem mrazu

Nepřehlédnutelná dubajská stavba vyhlížející jako kovový tubus je vysoká 85 m a široká 80 m. V budově, která má 22.500 m2, se nachází  umělý sníh. Nechybí vleky, pohodlná čtyřsedačková lanovka, neuvěřitelných pět sjezdovek různých obtížností a délky, přičemž nejdelší má 400 m a převýšení 60 m.

Kdo bude mít lyží dost, může využít bobovou dráhu či menší svah pro sjíždění na pneumatikách v části areálu zvaném Snowpark. Jako luxusní bonus si budete moci prohlédnout lední jeskyni nebo ledovou sochu v podobě draka.

Radovánky s tučňáky

Pozdravit se také můžete s roztomilou kolonii tučňáků Gentoo a King Penguins, kteří se nacházejí ve Snowparku. Vstup není zdarma, vybrat si můžete z mnohým výhodných balíčků. Je libo potápění s tučňáky? Připravte si 1365 AED tedy okolo 8000 Kč. 

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Zajímá vás cena?

Celodenní lyžařská permanentka stojí cca 1500 Kč. Cena je včetně lyžařského vybavení, ne však oblečení. Ti, kteří se budou chtít ubytovat v blízkosti sjezdovky, mohou využít přilehlý pětihvězdičkový hotel Kempinski Mall of the Emirates.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze