Top hledané
Výsledky (0)
Módní spolupráce které hýbou světem

Vyprazdňujte skříně, čeká nás několik nových módních spoluprací roku 2024: Kim Kardashian osází prádlo diamanty

Tomáš Sedláček
06. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Nike X Off-White Virgil Abloh

Módní spolupráce: o co se vlastně jedná? Kdy tohle začalo? A jaké otřásly světem? Určitě jste už o některých slyšeli a chtěli jste se dozvědět víc. Tak se pojďme společně podívat, co může vzniknout, když dvě kreativní osoby dají hlavy dohromady.

Ashley to v SKIMS X Swarovski moc slušelo

Módní spolupráce jsou partnerství mezi dvěma nebo více subjekty v rámci módního průmyslu, což často vede k jedinečné kolekci takzvané ,,limitovaná edice''. Tato souhra může zahrnovat spolupráci módních značek s dalšími návrháři či celebritami. Dokonce může vytvořit spolupráci napříč odvětvími, která spojuje módu a technologii, umění nebo sport. Toto je pro značky způsob, jak vytvořit rozruch, oslovit nové publikum a vnést do svých kolekcí nové nápady. Některé pozoruhodné příklady, které jsme mohli vidět, jsou Nike x Off-White by Virgil Abloh, Louis Vuitton x Supreme nebo Gucci x Dapper Dan. Módní spolupráce může být oboustranně přínosná a umožňuje každému využít silné a estetické stránky toho druhého. Často podporují prodeje a přispívají k celkové inovaci a kreativitě v módním průmyslu. První spolupráce mezi světem módy a uměním se datuje do 30. let 20. století, ke které došlo mezi Elsou Schiaparelli, která vymyslela módní přehlídky, jak je známe dnes, a Salvadorem Dalim, mistrem surrealismu. Takovéto společné výtvory jsou nyní běžnou měnou ve světě módy. I když se někdy mohou zdát samozřejmé nebo se opakují, některé stále vědí, jak vzbudit zvědavost a zájem mezi veřejností. Některé z těchto spoluprací nepochybně vstoupily do historie oděvu. My se ale pojďme podívat na některé, které nás čekají v novém roce 2024, a nebo ty které právě přicházejí na trh.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Givenchy x Undercover

Dne 21. srpna se objevila upoutávka na tričko navržené Junem Takahashi, návrhářem a zakladatelem značky Undercover, na instagramovém profilu kreativního ředitele Givenchy. Tímto oznámili Givenchy x Undercover svou spolupráci do roku 2024. Jedná se o spolupráci, kterou by si jen málokdo dokázal představit. Dvě jména rezonance a protikladných stylů se spojí a slibují, že vyústí v jednu z nejžádanějších a nejdiskutovanějších kolekcí roku 2024. Na jedné straně skvělý japonský průkopník streetwearu Jun Takahashi a na druhé straně typický, elegantní, pařížský módní dům Givenchy. Jak se podaří tyto dva odlišné styly propojit? A co z toho vznikne? Nemůžeme se dočkat!

Ganni x New Balance

Dánská značka Ganni nedávno uzavřela Copenhagen Fashion Week přehlídkou pro jaro-léto 2024, která vzbudila velký zájem. Na dráze dominovaly zemité tóny, přírodní látky jako džínovina a kůže a také zásadní siluety typické pro dánskou značku. Během této prezentace byla také odhalena nadcházející spolupráce s New Balance plánovaná na jaro. New Balance určitě všichni znáte. Jedná se o známou značku bot, které můžete vidět na většině lidí v ulicích. Není to jejich první spolupráce. Po úspěchu v roce 2022 s názvem kolekce ,,Hello, World!’’, se rozhodli svůj triumf zopakovat. My budeme držet palce, ať se opět za daří.

Simone Rocha x Crocs

Boty Crocs jsou nyní velkým trendem. Ano, nejdřív jsme je nosili jen k pláži nebo na zahradu. Nyní s nimi vyjdeme do ulic! Módní návrháři pomáhají Crocsu udržet si reputaci stálice pouličního stylu za pomocí ozdob a barev. Tyto boty byly kdysi rušivé, ale nyní se staly hlavním pilířem přehlídkového mola a akceptovány jako mainstreamový trend. Módní návrhářka Simone Rocha představila novou kolekci pro rok 2024. Kde dokázala vnést do Crocs pocit novosti se zajímavou novou siluetou a také spoustou dívčích ozdob, které přenesou obuv z denní na večerní.

H&M X Rabanne

Kreativní ředitel značky Rabanne, známá pro své metalické třásně, představil spolupráci s H&M. Kolekce, která dorazila letos na podzim, obsahovala předělané Rabanne ready-to-wear minulých vzhledů. Jedná se o zábavnou, lehkou a hlavně nadčasovou kolekci. Mohli jsme vidět stříbrné šaty s řetězy a spony, zlaté minisukně, podprsenky s flitry, chromované obleky a vícebarevné, vzorované kousky. Ideální oblečení na oslavu nového roku. Nemyslíte? 

Otevřít v galerii (1)
Kristýna Schicková ve zlatém modelu H&M X Rabanne
Kristýna Schicková ve zlatém modelu H&M X RabanneZdroj: Profimedia

Skims X Swarovski

To nám připomíná, že i Kim Kardashian vydala tento rok na podzim svojí spolupráci a to se šperky Swarovski. Kim vlastní svojí značku nazývající se Skims. Skims se především orientuje na spodní dámské prádlo a ve spolupráci Swarovski se rozhodli vydat šaty a bodyčko posázenými drahokamy. Celkový vzhled vypadá luxusně a stříbrné odlesky kamínků dodávají ten správný šmrnc. Myslíme si, že každou ženu by pod stromečkem nadchlo takové prádlo.

Rok plných překvapení!

Jak můžeme vidět, tak v novém roce se máme na co těšit. Módní domy neustále přicházejí s něčím novým a naše šatníky se pomalu plní. A to je teprve taková malá ochutnávka toho, co nás doopravdy ještě čeká. Tak nás určitě sledujte, aby jste o žádné novinky nepřišli.

 

Zdroje: Profimedia, Vogue.com, Pluriverse.com, JingDaily.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze