Top hledané
Výsledky (0)
Galerie v pražském Tančícím domě se až do října promění v československý socialistický minisvět, kterým vás pomyslně provede ikonický pan Vajíčko.

Výstava RETRO 70. a 80. let: návrat zpět tak živý, jak si jen dokážete představit

Jana Vápeníková
05. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Takhle to v obchodě tedy vypadalo. Čestné pionýrské.

Už při pohledu z ulice na kolemjdoucí dýchne dobová atmosféra. Vděčí za to prosklené stěně v přízemí stylizované do výlohy tehdejších obchodních domů. Při vstupu na samotnou výstavu vás pak uvítají dobově oblečené slečny pokladní.

Expozice je rozvrstvena do tří pater a hned v přízemí návštěvníka beznadějně vtáhnou do tehdejší nezaměnitelné atmosféry dederonové kostýmky a kabátky, pionýři v kroji, telefonní budka na mince nebo tehdy velmi luxusní kombinéza z „plísňákové“ džínoviny. A to je teprve zahřívací kolo. V suterénu je totiž hotový socialistický ráj. Reálný panelákový obývací pokoj, kuchyň včetně spotřebičů, koupelna nebo komplet kempingová sada – od baterky přes stan po sadu nerozbitného nádobí – jsou prostě dokonalé. Expozici ale dominuje unikátní instalace z tehdy velmi populárního seriálu Žena za pultem.

V prvním patře si na své přijdou hlavně vyznavači tehdejší populární hudby a televizních show. Originální kostýmy popových ikon Heleny Vondráčkové, Karla Gotta nebo Dagmar Patrasové vás nenechají na pochybách, že pro slávu a krásu se prostě musí trpět. Dokazují to absolutně umělé a už od pohledu nepříjemné materiály vystavených oděvů.

Luxusní byt na prodej Praha 10, 39m
Luxusní byt na prodej Praha 10, 39m, Praha 10

Kdo se chce na výstavě zdržet déle, může si prohlédnout i dobové filmové ukázky nebo fotografie a plakáty česko-švýcarské fotografky Ireny Stehli.

O výstavě Retro 70. a 80. let se může psát, ale zažít se musí.

TIP: V ceně vstupenky je zahrnut i jeden drink ve střešním Glass baru v posledním patře Tančícího domu. Doporučujeme nevynechat tento dechberoucí výhled, třeba se sklenkou prosecca.

Kdy a kde: 14. 6.–16. 10. 2016

Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha 1

http://www.retro70-80.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tančící dům
Jiráskovo nám. 1981/6 120 00 Praha 2